PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk cementowo-wapienny poszpachlowany gipsem - problem



rangifer
21-10-2009, 11:51
Miałem w domu trochę kucia, bo elektryk zapomniał pociągnąć niektóre kable przed tynkowaniem. Żeby je teraz poprowadzić musiał skuć tynk, a powstałe rowki przykrył gipsem.
Fatalnie to wygląda, bo tynk ma strukturę chropowatą, a gips gładką.
Nie chciałem kłaść gładzi, bo wolę takie właśnie chropowate ściany.
Próbowałem trochę zetrzeć gips i zarobić ręcznie tynkiem, ale nadal się odznacza na tle ściany.

Jak sobie poradzić z tym fantem?

Rangifer

Pinok
21-10-2009, 11:59
U mnie też szykują się poprawki na c/w tynkach, tynkarze mówili że zaprawia się to gładzią wapienną.

mjakob
21-10-2009, 12:24
ja bede mial tynki cem-wap z agregatu (gotowa mieszanka). na pytanie do fachowca o uzupelnianie po jakims kuciu, odpowiedzili mi że to sie robi tą samą mieszanką. zarzucić, zatrzeć i tyle.
A skoro elektryk "zapomniał" i musiał potem kuć po tynkach, to powinien doprowadzić ścianę do stanu w jakim ją zastał!

rangifer
21-10-2009, 13:01
No tak, powinien, ale ja się tak już wykłócam o każdy detal. Elektryk chyba po prostu nie umie tego zrobić estetycznie, a ekipa od tynków może mi to zrobić ale za miesiąc.
Próbowałem z tynkiem Baunit (taki ponoć mam na ścianach) rozrobionym z wodą, ale po pierwsze on zachowuje się jakoś inaczej niż ten położony agregatem (łatwo się zdrapuje, nie trzyma ściany), a po drugie tynk naciągnięty na gipsie daje widoczne wybrzuszenie.

rangifer
21-10-2009, 13:02
Pinok - gładzią wapienną można robić poprawki na gładkich ścianach, jak sama nazwa wskazuje. Jeśli chcę zachować porowatą strukturę tynku nie mogę użyć gładzi!

Barbossa
21-10-2009, 13:09
ale możesz użyć papieru ściernego o odpowiedniej gramaturze

mjakob
21-10-2009, 13:10
No tak, powinien, ale ja się tak już wykłócam o każdy detal. Elektryk chyba po prostu nie umie tego zrobić estetycznie, a ekipa od tynków może mi to zrobić ale za miesiąc.
Próbowałem z tynkiem Baunit (taki ponoć mam na ścianach) rozrobionym z wodą, ale po pierwsze on zachowuje się jakoś inaczej niż ten położony agregatem (łatwo się zdrapuje, nie trzyma ściany), a po drugie tynk naciągnięty na gipsie daje widoczne wybrzuszenie.

Noo elektryk wcale nie musi tego umieć zrobić estetycznie, bo nie jest od tego, ale to on powinien się starać o tynkarza (Twojego czy swojego) żeby to wykończyć. I temu tynkarzowi zapłacić rzecz jasna.
ale to sie fajnie na forum pisze :-), a w zyciu jak w zyciu - trzeba radzić sobie samemu....
spytaj swoich tynkarzy, jak to jest z tą gotową zaprawą. u mnie beda dopiero za tydzień.

toomyem
21-10-2009, 20:08
Ja do takich poprawek używałem zaprawy tynkarskiej. Rozrabiałem to z wodą (na oko) i tym szpachlowałem. Potem trochę trzeba było odczekać, aż zaprawa trochę "chwyci" i wtedy "gąbkowałem" to taką sprytną twardą, lekko wilgotną gąbką. Nie wiem co to za cudo, ale zostało mi kilka takich po tynkarzach. W sklepie takich nie widziałem. Aha, zdecydowanie lepiej gąbkowanie szło żonie niż mnie, może w tym tkwi myk :) :)

toomyem