PDA

Zobacz pełną wersję : dwie warstwy styropianu na podłoge



mackoj
21-10-2009, 16:23
Witam,

Czy dobrym pomysłem jest położenie na podłodze na gruncie dwóch warstw styropianu (np. 8 + 8cm)?
A na pierwszej warstwie styropianiu chciałbym rozłożyć instalację CO.

Jakoś nie widzę problemu z tymi dwoma warstwami, ale licho nie śpi - a nuż znacie jakieś problemy z tym związane?
Będę wdzięczny za informacje.

piwopijca
21-10-2009, 16:57
Raczej powinno sie klasc na "mijanke" wiec dwie warstwy powinny spoko byc.
Ja mam 30cm - 3x10cm i jest OK :)
Nic sie nie dzieje, podlogowka rozlozona i wylane posadzki (jakies 2 m-ce temu)
Lepiej jak pierwsza warstwa, ta na chudziaku jest w miare cienka -pozwoli to zniwelowac ewentualne nierownosci a pozniej juz grubszy mozna dawac, np. 5+10cm lub .... Bedzie mozna rowniez ulozyc rurki wodne (ciepla i zimna woda) na tej warstwie styropianu odizolowujac je od chudziaka i gruntu

Pzdr.

chrobry
21-10-2009, 17:45
Raczej powinno sie klasc na "mijanke" wiec dwie warstwy powinny spoko byc.
Ja mam 30cm - 3x10cm i jest OK :)
Nic sie nie dzieje, podlogowka rozlozona i wylane posadzki (jakies 2 m-ce temu)
Lepiej jak pierwsza warstwa, ta na chudziaku jest w miare cienka -pozwoli to zniwelowac ewentualne nierownosci a pozniej juz grubszy mozna dawac, np. 5+10cm lub .... Bedzie mozna rowniez ulozyc rurki wodne (ciepla i zimna woda) na tej warstwie styropianu odizolowujac je od chudziaka i gruntu

Pzdr.

Piwopijca możesz napisać coś więcej o twojej podłodze. Dlaczego dałeś 3x10cm ? Pytam bo u mnie z pewnych względów zaniżył się chudziak i wychodzi na to ze musze dać 10,10 i 5cm. Nie wiem czy się tym martwić czy nie.

pawlok
21-10-2009, 17:57
Witam,
Czy dobrym pomysłem jest położenie na podłodze na gruncie dwóch warstw styropianu (np. 8 + 8cm)?
A na pierwszej warstwie styropianiu chciałbym rozłożyć instalację CO.
.

Dobrze kombinujesz - ja dałem 2*10cm.
Dzieki forum -zmusiłem instalatorów do położenia rur od co i wody na pierwszej warstwie :-) (pierwszy raz się niby spotkali).
Doświadczalnie mając zasobnik wody jakies 5m od punktu poboru bez cyrkulacji odczuwam to tak zlatuje zimna woda z rurek przy kranie potem leci całkiem ciepa a potem już cieplutka zasobnika...myślę że straty na grzaniu chudziaka też mam ograniczone..i izolacja pozioma nie podziurawiona...
pozdrawiam
Pawlok

kibito
22-10-2009, 10:52
... Pytam bo u mnie z pewnych względów zaniżył się chudziak i wychodzi na to ze musze dać 10,10 i 5cm. Nie wiem czy się tym martwić czy nie....

jak wyżej jeśli wychodzi ci 25 cm to daj 5 na spód , na to 10 i między płytami (10) instalacje , a na to kolejna 10 i będzie git. 25 cm jak się patrzy(pamiętając o mijaniu się krawędzi płyt w poszczególnych warstwach)
ja tez jestem za tym by jednak instalacje układać na styro i między nim niz bezpośrednio na chudziaku - ale to opinia oparta na wypowiedziach i podpowiedziach innych z forum .