PDA

Zobacz pełną wersję : jakie są wasze koszty ogrzewania ??



marysia2908
21-10-2009, 19:13
witam. proszę wpisujcie mi koszty ogrzewania bo chcę wybudować parterowy dom, ale bardzo dużo ludzi odwodzi mnie od tego ze wzgledu na duże koszty ogrzewania.

perm
21-10-2009, 19:28
witam. proszę wpisujcie mi koszty ogrzewania bo chcę wybudować parterowy dom, ale bardzo dużo ludzi odwodzi mnie od tego ze wzgledu na duże koszty ogrzewania.

Bardzo dużo ludzi to ile? Stadion piłkarski wrzeszczy: "parterowy nie"? To co ludzie gadają niekoniecznie ma coś wspólnego z rzeczywistością.
Dom parterowy może być bardzo oszczędny, wszystko zalezy od technologii w jakiej go zbudujesz. W wielkim skrócie: dobrze izolowana podłoga, ściany, strop czy dach i możesz się nie martwić o koszty ogrzewania. To że ktoś Ci napisze; ja płacę 1000 zł miesięcznie na ogrzewanie parterowego domu to nic nie znaczy. W innym nawet podobnym może być połowę tego albo dwa razy więcej. Polecam lekturę forum, jest tu wszystko co może być Ci potrzebne tylko poświęć trochę czasu.

mariankossy
21-10-2009, 19:33
Koszty sa nizsze niż w bloku. (licząc na m2 mieszkania)

Ja za ciepło ( z licznika )dla 37 m2 mieszkania płaciłem ok 1300-1500zł za sezon grzewczy i do tego co 2 miesiac za podgrzanie CWU ok. 250 zł przez cały rok.

Teraz za sezon grzewczy + CWU całorocznie dla 134m2 domu nie więcej niż 3000zł.

Marek13
21-10-2009, 19:40
Zobacz na stronę z projektami Muratora. Zerknij w projekty energooszczędne.

Zobaczysz tam np. taki opis

Wskaźnik zapotrzebowania na ciepło do ogrzania: EA=69,5 kWh/m2 na rok.

Jak to czytać?
Jeżeli dom ma 100 m2 to roczne zapotrzebowanie to około 6950 kWh (około bo Polska just duża i są różne średnie temperatury).

Te 7 tys. kWh musisz kupić, tzn. spalać węgiel, gaz, olej opałowy, czy też ogrzewać energią elektryczną.