PDA

Zobacz pełną wersję : Fundamenty czy jeszcze w tym roku



copec
22-10-2009, 09:22
Witam
Zastanawiam się czy zaczynać jeszcze w tym roku (kopara zamówiona na sobotę) czy poczekać z fundamentem na wiosnę. Proszę o opinie zamierzałem wykonać fundament na gotowo z ociepleniem i płytą (tzw stan zero) mam aczkolwiek wątpliwości. Budowa na południu. Nocą zdarazją się przymrozki. Jednakże obok na działce sąsiad walczy (zaczął w zeszłym tygodniu)

labas1
22-10-2009, 09:35
Nie odpuściłbym sąsiadowi i pokazał kto ma jaja.

copec
22-10-2009, 09:36
no tak, ale czy nie wyjdę na tym jak popularny "Zabłocki na mydle"?

madzioras
22-10-2009, 09:47
Rób i się nie zastanawiaj.

Zbigniew100
22-10-2009, 09:50
Witam
Fundamenty warto zrobić. Na wiosne można wcześniej wejść.
Fundamenty obsypać z zagęśzczeniem .Nie robić płyty "0"

copec
22-10-2009, 10:00
czyli wrzucic piachu ile sie da, zagescic obłożyć folią i czekać na wiosnę? i wtedy z kopyta ruszyć w górę?

Zbigniew100
22-10-2009, 10:09
Nie trzeba foli.
Beton wylany do ławy ma swoja masę i wydziela sam ciepło . Do - 5 -8 nic mu nie będzie.
Oczywiście prac nie należy prowadzić na jesień ślamazarnie , ja mówię "ogień w butach". :wink:

copec
22-10-2009, 10:13
ale pozakończeniu prac już jak zostaną wykonane ściany z bloczków i wnetrze zasypane piachem wtedy oblozenie folia i zabezpieczenie przed sniegiem ma sens?

lolek30
22-10-2009, 10:48
ja nie odpuszczam , kopie w przyszłym tyg :evil:

..czy w betoniarni można zamówić beton, który ma jakieś lepsze parametry ze względu na ewentualny mróz ? ile to więcej kosztuje i jak taki dodatek się nazywa ?

copec
22-10-2009, 11:04
Ja też już raczej koparki nie odwołam- w sobote ruszamy oby nie lało, jak narazie zzaadnej opinni na nie, a argument o szybkim starcie na wiosne bezcenyy - w zimowym czasie zalatwic kredyt i z kopytka ruszyc wiosną

tylko zastanawiam sie nad zabezpieczeniem fundamentów po ew wykonanej pracy

coolibeer
22-10-2009, 11:04
ja nie odpuszczam , kopie w przyszłym tyg :evil:

..czy w betoniarni można zamówić beton, który ma jakieś lepsze parametry ze względu na ewentualny mróz ? ile to więcej kosztuje i jak taki dodatek się nazywa ?

Rób i się nie oglądaj.

Ja zacząłem wylewać fundamenty i budowę domu w Listopadzie i przez całą zimę mury w górę rosły.

Do ścian dodawałem plastyfikatorów. Jedna saszetka na betoniarkę a z tego co się orientuję w betoniarniach też dokładają do betonu ten specyfik.

W moim nie uzupełnionym dzienniku są zdjęcia z początku. Wejdź sobie i zobacz jaka była pogoda

Betka
22-10-2009, 11:10
Ja też jestem za. Koniecznie jeszcze w tym roku zacznij. U mnie w październiku zaczęłam i jeszcze postawili dwie ściany zanim śnieg spadł. Potem na wiosnę można było wejść na budowę jak tylko ciepło się zrobiło, a tak musisz czekać, aż poziom wody spadnie.

Zbigniew100
22-10-2009, 11:22
ale pozakończeniu prac już jak zostaną wykonane ściany z bloczków i wnetrze zasypane piachem wtedy oblozenie folia i zabezpieczenie przed sniegiem ma sens?

Nic nie trzeba

copec
22-10-2009, 11:25
coolibeer - przekonales mnie oglądałem Twój dziennik i nie mam juz watpliwości :)

coolibeer
22-10-2009, 11:34
coolibeer - przekonales mnie oglądałem Twój dziennik i nie mam juz watpliwości :)

Im wcześniej zaczniesz tym szybciej się wprowadzisz :)

pajogor
22-10-2009, 12:16
coolibeer ma rację.
Zaczynaj zaczynaj, toż to dopiero koniec października
My pierwszą łopatę wbiliśmy 4 grudnia a już przed świętami Bożego Narodzenia mieliśmy stan "0".
Wprawdzie sąsiedzi się trochę dziwnie patrzyli, że ktoś zaczyna budowę w grudniu ... ,
... no ale to już inna historia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia