PDA

Zobacz pełną wersję : impregnacja bardzo zielona...



glacjusz
22-10-2009, 13:56
Witam
Dzis przywiezli na budowe wiezbe, nie bylem przy odbiorze. Z tego co wiem to ma kolor wsciekly zielony i jest zalamka...Czy cos( w sensie do pomalowania drzewa) "przykryje" ta zielen, zeby byl kolor braz( jest planowana nadbitka, widoczne koncowki krokwi)? Jezeli tak to co polecacie? Albo chociaz pocieszcie...
pozdr...

pablitoo
22-10-2009, 13:57
- zeszlifować ...

Browar
22-10-2009, 14:05
Zależy jak głęboko impregnacja "wlazła" w drewno... :roll: na przekroju widać.

Ale znając polskie realia to drewno jest tylko umazane z wierzchu więc zeszlifowanie delikatne powinno wystarczyć...

Browar

CityMatic
22-10-2009, 14:05
Witam
Dzis przywiezli na budowe wiezbe, nie bylem przy odbiorze. Z tego co wiem to ma kolor wsciekly zielony i jest zalamka...Czy cos( w sensie do pomalowania drzewa) "przykryje" ta zielen, zeby byl kolor braz( jest planowana nadbitka, widoczne koncowki krokwi)? Jezeli tak to co polecacie? Albo chociaz pocieszcie...
pozdr...

Zmyć myjką ciśnieniową - spokojnie się da-po wyschnięciu pomalować :wink:

ziemo
22-10-2009, 14:12
a było impregnowane ciśnieniowo?

am00
22-10-2009, 15:07
Z czasem ta zieleń wyblaknie. Na średni i ciemny brąz da sie pomalować bez specjalnych zabiegów. Jesli krokwie nają być odkryte i dekoracyjne, to trzeba trochę przeheblować lub zeszlifować, a wtedy odsłoni sie prawdopodobnie jasne drewno.

daggulka
22-10-2009, 19:12
drewnochron z woskiem kolor palisander .... ciemny brąz .... u mnie przykryło ... malowałam trzykrotnie .....
jasny i średni brąz nie przykryje tej zieleni....

yaro672
22-10-2009, 19:32
Jesli masz nadbitke to cieśle musza ci wyszlifowac koncowki krokwi a ta twoja impregnacja jest tylko powierzchniowa tak ze bedzie ok, jak pomalujesz na braz 2 razy.

Trociu
27-10-2009, 10:42
to po co było impregnować, jak teraz chcecie to szlifowac??
Poczekać i samo wyblaknie albo malować na ciemny kolor.