PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego dom?



MirekiKasia
22-10-2009, 15:39
Mam pytanie z czego lepiej budowac i jak to wyjdzie cenowo. zastanawiam sie nad pustakiem ceramicznym i nad pustakiem typu solbet tzn.suporeks.

labas1
22-10-2009, 16:20
Zastanów się nad silką.

MirekiKasia
22-10-2009, 16:27
Zastanów się nad silką. a wiesz moze jaka cena 1 sztuki? słyszałem ze ceramika cieplejsza.

labas1
22-10-2009, 16:31
Ostatnio po 2,65zł netto

MirekiKasia
22-10-2009, 16:46
Ostatnio po 2,65zł netto a jakie wymiary za taka cene?

labas1
22-10-2009, 16:52
24x25x24cm

perm
22-10-2009, 17:01
Pierwsza decyzja jaką musisz podjąć to czy będzie to ściana 1, 2 czy 3 warstwowa. Każda z nich ma swoje zalety i wady.
Jak już wybierzesz to trzeba zdecydować z czego ma być ta ściana. Potem jeszcze jakie tynki, jeżeli ocieplenie to z czego i już wiesz wszystko.
Na koniec i tak zmieniasz wybór ze trzy razy bo każdy co innego mówi.

Proponuję najpierw poczytać trochę to forum, strony muratora i inne podobne.Musicie dobrać najlepsze rozwiązanie dla Was biorąc pod uwagę finanse, doświadczenie w podobnych inwestycjach, pracochłonność, poziom niekompetencji potencjalnych budowlańców itd..

manieq82
22-10-2009, 17:03
powyższy głos bardzo słuszny...
moja opinia:

wybudowałem z pustaka ceramicznego U220 z powodu sporej akumulacji i ... ceny..
w boomie budowałem

teraz bym nawet za większe pieniądze budował z wszelkiego rodzaju betonu komórkowego - Ytong, Solbet itd
równe, lekkie, BARDZO ŁATWE W OBRÓBCE :)
robiłem klika instalacji i o wiele przyjemniej jest bruzdować w komórkowym niż w ceramice, czy gwoździe i takie tam

co do ceny to i tak materiały są małym procentem kosztów - postaw na wygodę późniejszych obróbek, prostych ścian i łatwości stawiania - może taniej Ci za robociznę policzą :)

edit: mam ściane 2W

MirekiKasia
22-10-2009, 17:12
Dzieki myśle ze w tej chwili najtaniej wyjdzie solbet. ok.7,30 -

perm
22-10-2009, 17:41
Dzieki myśle ze w tej chwili najtaniej wyjdzie solbet. ok.7,30 -

7,30 to 1 bloczek, ocieplenie do tego, tynki i robocizna. Solbet stanowczo nie jest najtańszy. Licząc metr kw najtaniej chyba w tej chwili wychodzą pustaki max czy inne tzw siporeksy z domieszką popiołów. Oczywiście wymagają docieplenia.
Zdecydowanie poczytajcie najpierw. Wiedza nie boli :).

Marcinn73
22-10-2009, 18:51
Ja stawiałem z silki 24 cm. Po negocjacjach w hurtowni wyszła mi taniej od solbetu i porothermu. Ale wybierałem ten materiał świadomie - szczególnie pod pompę ciepła - ze względu na wysoką akumulacyjność między innymi. Murarze murowali mi z niej za takie same pieniądze jak z BK czy ceramiki.

MirekiKasia
25-10-2009, 21:10
Z jakich materiałów buduje sie ściane 1 warstwową? na taką sciane to tylko tynk idzie,nie trzeba ocieplac???

jaskółeczka
25-10-2009, 22:43
Witam!Przyziemie i piwnica w moim domu (z bali) zostało zbudowane z porothermu grubości 44 cm. Była zastosowana "ciepła" zaprawa, choć nie oryginalna( ta jest zbyt droga). Zamiast piasku do betonu był dodany keramzyt. Ściany są bardzo ciepłe. Nie potrzeba żadnej dodatkowej izolacji, tylko muszą być otynkowane, gdyż w Porothermie nie stosuje się pionowych spoin. Pozdrawiam

Spirea
26-10-2009, 00:07
my też staliśmy przed wyborem z czego budować. Od początku była brana pod uwagę ściana dwuwarstwowa. 1w - na dom energooszczędny jest za zimna, a 3w - jest za droga. Mnóstwo czytałam w internecie i gazetach o materiałach. Kiedyś (chyba w Ładnym Domie) było bardzo fajne porównanie wszystkich materiałów na ściany z podsumowaniem, co wybrać w zależności od oczekiwań (akumulacyjność ciepła, promieniowanie, akustyczność, obróbka itp.). Wyszło mi, że na nasze potrzeby wyboru trzeba dokonać pomiędzy porothermem a silikatami, a różnice z tego, co pamiętam dotyczyły lepszej akustyczności silikatów. Na początku miały być silikaty, ale w końcu stanęło na porothermie i tak poszło do projektu. Ostatnio w rodzinie powstały dwa domy z porothermu i namawiali mniena ten sam materiał, bo ciepły i nie ma problemu z kuciem na okablowanie. Potem kolega - budowlaniec jeszcze stwierdził, że jako wykonawca, to budowałby z silikatów, bo prościej, a jak dla siebie to z ceramiki poryzowanej. Ostatecznie stanęło na porothermie. Na razie jesteśmy na etapie papierów, więc decyzja może jeszcze ulec zmianie w trakcie budowy. Gdzieś też było porównanie ile wyjdzie cena m2 ściany przy różnych materiałach i tak naprawdę te różnice nie były wielkie, biorąc pod uwagę koszt całego domu. Co do solbetu, to pamiętam, że nawet oglądałam film poglądowy i wyglądało wszystko tak prosto, że myślałam, że samemu może wybudujemy dom :)

beton44
26-10-2009, 04:29
Mam pytanie z czego lepiej budowac i jak to wyjdzie cenowo. zastanawiam sie nad pustakiem ceramicznym i nad pustakiem typu solbet tzn.suporeks.


tradycyjnie:

podziel się z nami wiadomością gdzie można kupić pustak z "suporeksu"

bom ja jeszcze się z takimi nie spotkał... :o :o :o

q-bis
26-10-2009, 08:24
Z jakich materiałów buduje sie ściane 1 warstwową? na taką sciane to tylko tynk idzie,nie trzeba ocieplac???
nie buduje się już ścian 1W, są drogie i zimne, i potem i tak każdy je ociepla i pluje sobie w brodę że nie przemyślał wcześniej sprawy

poczytaj sobie jak teraz się buduje
http://gazetadom.pl/Ladny-Dom/1,69712,6374921.html

Khm,
nieśmiało zauważam, że się buduje, mieszka w tych domach i nie narzeka...
co uczyniłem...
howk
PS
broda sucha :D

kar_ma
26-10-2009, 21:27
Ja też buduję jednowarstwowo z Ytonga i pozwolę się nie zgodzić, że zimne.
A drogie - to wszystko zależy z czym porównujemy. Odpadają mi koszty ocieplenia (materiał i robocizna). Jeżeli ktoś ocieplenie może zrobić samodzielnie to jest inna rozmowa.

Przy ścianie jednowarstwowej trzeba bardzo pilnować wykonania miejsce, gdzie mogą pojawić się mostki cieplne - w szczególności wieńce (zapraszam do mojego dziennika).