PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja elektryczna



Sadams
16-01-2004, 17:50
Wykonałem samodzielnie instalacje elektryczną w swoim nowo budowanym domu na wsi (150m2) znam sie na elektryce skończyłem wydział elektroniki. Moje pytanie jest następujące, co mam zrobić by dołączyć tę instalacje domową do sieci energetycznej? Mam zainstalowaną przy wjeździe na działkę skrzynkę przyłącza, a od niej prowadzi (ok 50m) kabel do prowizorycznej skrzynki budowlanej umieszczonej w pobliżu domu. Kto ma zrobić wpis dotyczący budowy tej instalacji w książce budowy?

YEYO
16-01-2004, 18:03
musisz poszukać klienta z uprawnieniami, który przygotuje papiery dla ZE

16-01-2004, 18:14
dokładnie !

= 3 do 5 stówek,

Cz.

markos
17-01-2004, 10:03
Wykonałem samodzielnie instalacje elektryczną w swoim nowo budowanym domu na wsi (150m2) znam sie na elektryce skończyłem wydział elektroniki. Moje pytanie jest następujące, co mam zrobić by dołączyć tę instalacje domową do sieci energetycznej? Mam zainstalowaną przy wjeździe na działkę skrzynkę przyłącza, a od niej prowadzi (ok 50m) kabel do prowizorycznej skrzynki budowlanej umieszczonej w pobliżu domu. Kto ma zrobić wpis dotyczący budowy tej instalacji w książce budowy?
Kiedyś po elektronice uzyskanie papierów na 1 kV nie było problemem. Jakiś prosty kurs i uprwanienia w kieszeni. Jak jest teraz nie wiem. Teraz i tak wezwę "fachowca" ze stempelkiem.

YEYO
18-01-2004, 10:59
[quote=Sadams] Kiedyś po elektronice uzyskanie papierów na 1 kV nie było problemem. Jakiś prosty kurs i uprwanienia w kieszeni. Jak jest teraz nie wiem. Teraz i tak wezwę "fachowca" ze stempelkiem.

Uprawnienia o których piszesz nie są wystarczające.