PDA

Zobacz pełną wersję : zabezpieczenie szlunków stropowych



--grzesiek--
23-10-2009, 08:51
Rozmawiałem juz z kilkoma osobami i słyszę dwie różne wersie, a mianowicie chodzi mi czy można zabezpieczyć deski szalunkowe po strop folią budowlną? Szkoda mi troche pobrudzić je betonem bo z pewnoscią jeszcze sie przdadzą :)
Podobno po położeniu foli beton bedzie miał zbyt gładka powierzchnie i bedą problemy z tynkowaniem?
I nie wiadomo czy folia odstanie od betonu?

zbigmor
23-10-2009, 08:54
Rozmawiałem juz z kilkoma osobami i słyszę dwie różne wersie, a mianowicie chodzi mi czy można zabezpieczyć deski szalunkowe po strop folią budowlną? Szkoda mi troche pobrudzić je betonem bo z pewnoscią jeszcze sie przdadzą :)
Podobno po położeniu foli beton bedzie miał zbyt gładka powierzchnie i bedą problemy z tynkowaniem?
I nie wiadomo czy folia odstanie od betonu?


Trochę prawdy w tym jest, ale tylko trochę. Jak masz już ekipę od tynków to ich zapytaj. Jak potwierdzą to szukaj takiej ekipy, której to nie będzie przeszkadzać.

synkopa
23-10-2009, 10:38
Nad garażem kładłem folię i nie polecam. Strop aż odbijał światło, betonkontakt załatwił jednak sprawę. Gorsze było to, że mimo wszystko folia ułożyła fałd i weszła w strop, podcinając go lekko. W tym miejscu do dziś strop się rysuje. Fałd musiał powstać od zalewania pompą betonu. Deski, a raczej płyta OSB i tak była usyfiona mleczkiem, które wnikało pod folię jakimiś nieszczelnościami. Ogólnie pomysł do bani.

labas1
23-10-2009, 10:42
Przed zbrojeniem posmaruj deski jakimś olejem.

bowess
23-10-2009, 10:57
Odpowiem z perspektywy zalewania bez folii. U nas część desek "pobrudzonych" betonem poszła na deskowanie dachu. Ten "brud" nie jest taki straszny, no ale boazerii to już raczej się z tego nie zrobi. :wink:

CityMatic
23-10-2009, 11:00
Przed zbrojeniem posmaruj deski jakimś olejem.

To dopiero wtedy nic nie będzie się trzymać takiego betonu :o

Barbossa
23-10-2009, 12:25
a może dwie pieczenie na jednym ogniu?
znaczy się preparat do impregnacji przeznaczony do natrysku + antyadhezyjny do betonu i tak wespółzespół :roll:
folia jest be :-?

--grzesiek--
26-10-2009, 09:23
Juz wiem, że folia i olej odpadaja:) kupie preparat antyadhezyjny, nie jest to wcale takie drogie, dzieki serdecznie za pomoc.
A czym poutykać dziury w szlunkach, w sumie nie są one duże ale deski nie wszedzie były idealnie dopasowane i gdzie niegdzie sa na prawie 0,5 cm?