PDA

Zobacz pełną wersję : Łącze energetyczne istniejący budynek przerabiany na mieszka



alinaifabian
23-10-2009, 11:46
Witam.

Zakupiłem od gospodarza działeczkę z na której stoi budynek gospodarczy, który to mam zamiar przekształcić na budynek mieszkalny. Ów gospodarz mieszka na działce obok.

Do mojego budynku chcę podłączyć prąd i tutaj mam kilka wątpliwości, byłem w Energetyce (Enea) powiedziano mi, że mam złożyć wniosek o określenie warunków przyłącza.

W moim budynku nie potrzebuję pozwolenia na budowę, wszystko będzie tylko na zgłoszenie robót do gminy, nic nie burzę i nic nie dobudowuję, wymieniam tylko pokrycie dachowe, kładę instalacje i remontuję środek.

Dodam, że na mojej działce stoi słup energetyczny.

Proszę mi doradzić:
- czy złożyć wniosek do Enea i na jakich warunkach,
- jaką moc powinienem zamówić (kW)
- jaką mam wybrać taryfę, kierownik w Enea coś wspominał o taryfie "C", tylko, czy ja jej będę potrzebował?
- myślałem o podłączeniu napowietrznym w Enea powiedzieli mi, że mam to zaproponować w przykładowym projekcie odrysowanym od ręki i dołączyć do wniosku?

Bardzo proszę starszych kolegów o poradę.
Pozdrawiam.

zbigmor
23-10-2009, 12:03
Witam.

Zakupiłem od gospodarza działeczkę z na której stoi budynek gospodarczy, który to mam zamiar przekształcić na budynek mieszkalny. Ów gospodarz mieszka na działce obok.

Do mojego budynku chcę podłączyć prąd i tutaj mam kilka wątpliwości, byłem w Energetyce (Enea) powiedziano mi, że mam złożyć wniosek o określenie warunków przyłącza.

W moim budynku nie potrzebuję pozwolenia na budowę, wszystko będzie tylko na zgłoszenie robót do gminy, nic nie burzę i nic nie dobudowuję, wymieniam tylko pokrycie dachowe, kładę instalacje i remontuję środek.

Dodam, że na mojej działce stoi słup energetyczny.

Proszę mi doradzić:
- czy złożyć wniosek do Enea i na jakich warunkach,
- jaką moc powinienem zamówić (kW)
- jaką mam wybrać taryfę, kierownik w Enea coś wspominał o taryfie "C", tylko, czy ja jej będę potrzebował?
- myślałem o podłączeniu napowietrznym w Enea powiedzieli mi, że mam to zaproponować w przykładowym projekcie odrysowanym od ręki i dołączyć do wniosku?

Bardzo proszę starszych kolegów o poradę.
Pozdrawiam.


Poszukaj czegoś dotyczącego zmiany sposobu użytkowania budynku, bo to raczej Ciebie będzie dotyczyć. Nie jestem pewny, ale wtedy również chyba konieczne będzie dostosowanie do obecnych norma dla budynków mieszkalnych tak, jak np. izolując stary budynek nie wolno ocieplić dowolną warstwą izolacji, ale taką, która zapewni zgodność z aktualnymi normami.
Pewności jednak nie mam dlatego szukaj dalej.