PDA

Zobacz pełną wersję : wykończenie domu



daro31ie
23-10-2009, 19:06
Mam pytanie do osób, które nie dawno budowały i wykończyły dom. Mamy dom w stanie surowym otwartym o wielkości 170m, jednak pieniadze do wykończenia mamy bardzo już ograniczone. Powiedzcie co mozmy zrobić za 200 tys złotych tak aby mozna było zamiesxzkać. Wiem, że wszystko zależy od wielu czynników, standartów ale czy mozna będzie zamieszkać przynajmniej na dole. Proszę o podpowiedź bardziej doświadczonych w tym ode mnie?
pozdrawiam serdecznie daro31ie :o

irreality
23-10-2009, 19:56
Będziesz musiał trzymać rękę na kasie ale do przeprowadzki powinno starczyć. Na tym etapie kasa idzie jak woda.

ziemo
23-10-2009, 20:56
ciężko będzie, ale walcz 8)

qwazar
23-10-2009, 21:12
daro

Spokojnie za tą kwotę wykończysz dom.
Sam miałem 150 tyś na dokończenie budowy 145 m domu.
Nie bierz żadnych firm, znajdź dwóch trzech konkretnych ludzi którzy będą pracować a ty zajmij się kupowaniem.
Nie kupowałem w Castoramie czy podobnej firmie ale poszukałem przez znajomych konkretnej hurtowni budowlanej która zapewniała mi materiały na całe wykończenie budowy.
Hurtownia dzięki temu dała mi niezłe rabaty.
Nigdy nie oszczędzaj na materiałach.Pytaj, szukaj sprawdzonych technologi, materiałów a wierz mi zamieszkasz bez myślenia czy jutro odpadną kafelki.
Dzień w dzień walczyłem z każdym problem ale wiem dziś że podjąłem słuszną drogę.
Dużo bardzo dużo własnej inwencji i pracy ale to się opłaca.
Nie szukaj jednego dwóch fachowców od płytek, zapytaj czterech za ile robią ale zapytaj ich także gdzie robili i sprawdź jak zrobili.
Wybierz najlepszego nie koniecznie najtańszego a będziesz zadowolony z jego pracy.
Jeśli dobrze pokombinujesz zostanie Ci sporo kasy na nie zaplanowane prace.

Nauczyłem się jednego "Tanie jest drogie"

Pozdrawiam i życzę szybkiego ukończenia budowy.

pawlok
23-10-2009, 21:22
Powiedzcie co mozmy zrobić za 200 tys złotych tak aby mozna było zamiesxzkać.

Dasz radę.
Kwestia trzymania budżetu - szukania wyprzedaży i podejmowania decyzji na czy można zaoszczedzic a na czym nie...
Pawlok

panda
23-10-2009, 21:26
Mamy dom w stanie surowym otwartym
Taki jak na avatarze?
Otwarty czyli bez okien? A drzwi są? (które)
Ocieplenie dachu jest?
Klatka schodowa otwarta na piętro czy nie?
Jakie ogrzewanie?
Co chcesz dać na podłogi?
Za dużo pytań bez odpowiedzi żeby coś sensownego doradzić

anikavonboger
24-10-2009, 19:30
Wydaje mi się (porównując szczegółowy kosztorys mojej budowy, który jak do tej pory sprawdza się idealnie), że powinno Wam wystarczyć - może nie kupicie sobie bardzo drogiego wyposażenia, ale jak trochę powęszyc ie, poszperacie to z pewnością będzie i ładnie i dobrze. Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia w wykańczaniu :D

daro31ie
25-10-2009, 08:52
Wydaje mi się (porównując szczegółowy kosztorys mojej budowy, który jak do tej pory sprawdza się idealnie), że powinno Wam wystarczyć - może nie kupicie sobie bardzo drogiego wyposażenia, ale jak trochę powęszyc ie, poszperacie to z pewnością będzie i ładnie i dobrze. Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia w wykańczaniu :D

Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia w wykańczaniu :D[/quote]

Bardzo dziekujemy za wypowiedzi, mam nadzieje ze wystarczy poprostu nie moze byc inaczej :D
Pozdrawiam serdecznie daro31ie

MarlenitaS
25-10-2009, 09:03
Z pewnością mi by wystarczyło :wink:

0degree
25-10-2009, 14:43
Mam pytanie do osób, które nie dawno budowały i wykończyły dom. Mamy dom w stanie surowym otwartym o wielkości 170m, jednak pieniadze do wykończenia mamy bardzo już ograniczone. Powiedzcie co mozmy zrobić za 200 tys złotych tak aby mozna było zamiesxzkać. Wiem, że wszystko zależy od wielu czynników, standartów ale czy mozna będzie zamieszkać przynajmniej na dole. Proszę o podpowiedź bardziej doświadczonych w tym ode mnie?
pozdrawiam serdecznie daro31ie :o

200kzł powinno wystarczyć na Atlasa, sam przechodzę powoli przez ten etap, jednak na jakiś super standard nie ma co liczyć. Tak jak wyżej pisali, dobra gospodarka funduszami i mieszkacie. Pozdrawiam, też atlasowicz.

TomekC73
25-10-2009, 15:06
Pamiętaj, że jeszcze trzeba coś koło domu zrobić a to niezła kasa. Powodzenia

mattdl
25-10-2009, 17:12
daj znac wkrotce co i jak :wink:

Piczman
28-10-2009, 07:56
My się wykończyliśmy za ok. 150 tyś, dom 110 m2 !
Za 200 tyś wprowadzisz sie bez sprzętu agd i mebli w kuchni, jak chcesz na gotowo to tak z 400 tyś trzeba ale chyba nie chcesz mieć wszystkiego od razu? :) :roll:

Nie czarujmy się, sama kuchnia to od 20-30 tyś najtaniej, a gdzie łazienki ?

Mimo to powodzenia !Wszystko w Twoich rękach :D