PDA

Zobacz pełną wersję : Fatek przykałdy



mkrzeminski
24-10-2009, 09:43
Potrzebuje przykłady programów w fateku. Wiem ze w googlu mozna wszystko znalezc ale nic mi sie konkretnego nie udalo odnalezc.
Bylo cos na http://www.dom-inteligentny.com/ ale strona od jakiegos czasu nie chodzi. A może macie jakas dokumentacje o tworzeniu algorytmow na sterownikach plc. Sciagnolem mase plików ale nic fajnego nie znalazlem. Puki relizowalem proste funkcje wlacz/ wyłacz to wszystko bylo OK, ale jak potrzebuje stworzyc bardziej skomplikowane sterowanie to Fatek nie robi tego co mi sie wdaje ze powinien robic. Musze sie doksztalcic

M K
24-10-2009, 10:08
Musze sie doksztalcic

Koniecznie :wink:

Rezi
24-10-2009, 11:11
dom inteligentny nie może być inteligentniejszy od jego właściciela
więc dokształcić się musisz i to koniecznie

mario0658
24-10-2009, 12:19
popytaj moze w watku :
http://forum.muratordom.pl/programowalne-instalacje-elektryczne-watek-dla-entuzjastow,t20421-2280.htm

Sam tez walcze z tym , ale mimo ,ze naprawde sie staram to raczej watpie abym dal sam rady zaprogramowac Fateka tak , aby przy ok 150 wyjsciach robil tak skomplikowane logicznie rzeczy jak bym chcial...
Pewnie skonczy sie na tym iz wezme jakiegos fachowca i trza bedzie ze 3-6 tysiecy oddac :( no coz , liczylem sie z tym kosztem.

Tak jak autor , proste rzeczy to bez problemu :) nawet z panelikiem dotykowym , ale limakowektory , automatyka ogrzewania , moduly temeraturowe , logika oswietlenia , komunikacja modbus, wspolpraca z integra to juz kosmos dla mnie , chodz zarys rozumiem :(

Tadeusz Hypki
09-01-2013, 07:34
komunikacja modbus, wspolpraca z integra to juz kosmos dla mnie , chodz zarys rozumiem :(
Modbus to prościzna. Zobacz jak wysłać modbusem przez ethernet dane z PLC2011 do innego PLC czy HMI.
Podajesz co ma wysyłać zaznaczając kwadraciki, jak często, pod jaki adres i już.

Mając starszy PLC z ethernetem można skorzystać z softu od PLC2011 i ze sprzętu i dorobić sterowanie z komóry, pomiary 1-Wite, wszystko co w urządzeniach z serii PLC2011 siedzi można sobie wysłać po modbusie do innych urządzeń i tam dalej obrabiać. Byle był ethernet RJ45 i można rozbudowywać.

dendrytus
09-01-2013, 09:10
Modbus to prościzna. Zobacz jak wysłać modbusem przez ethernet dane z PLC2011 do innego PLC czy HMI.
Podajesz co ma wysyłać zaznaczając kwadraciki, jak często, pod jaki adres i już.

Uważa kolega, że ktoś męczy się z tym zadaniem od prawie 3,5roku, więc postanowił pan mu pomóc. Ślicznie.


Mając starszy PLC z ethernetem można skorzystać z softu od PLC2011 i ze sprzętu i dorobić sterowanie z komóry, pomiary 1-Wite, wszystko co w urządzeniach z serii PLC2011 siedzi można sobie wysłać po modbusie do innych urządzeń i tam dalej obrabiać. Byle był ethernet RJ45 i można rozbudowywać.
Tylko, że nikogo nie obchodzi integracja z plc2011 z fatekiem. Nawet na forach od PLC ten chiński sterownik furory nie zrobił.
No cóż. ID na PLC2011 to trup. Świeć panie nad jego duszą. Czy jakoś tak.

PS.
Po co pchać się w chiński wynalazek o skromnych możliwościach, skoro można mieć za podobne pieniądze ID w KNX-ie.
Tu jest wycena
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?202941-Inteligentny-dom-co-mozna-otrzymac-w-budzecie-15-tys-PLN&p=5693631&viewfull=1#post5693631
Chce się pan zmierzyć? Zapraszam.
Jeśli do ceny dodamy 800 zł mamy 100% integrację z integrą satela, która jak wiadomo w wersji 128 z klawiaturą, obudową i akumulatorem jest tańsza od gównianego pseudo alarmu PLC2011B0.

Do tego dużo prostsze okablowanie, bo całe sterowanie domu można zrobić na JEDNYM przewodzie.

xtea
17-01-2013, 00:31
No nie wiem. Kupiłem mieszkanie prawie w centrum Warszawy, mam też domek na peryferiach i niczego innego bym nie kupił jak PLC2011. Na PLC2011A0 1 sztuce i na PLC2011C0 1 sztuce zrobiłem całe oświetlenie, sterowanie ogrzewaniem, pomiary temperatur, sterowanie gniazdami, roletami... wszystkim. Klawisze wychodzę, wracam, gaszenie świateł po mnie, oświetlenie nocne, wszystko. Cała elektronika to 2 te PLC plus kilka przekaźników bistabilnych. Alarmu nie robiłem, bo jest ochrona.

I nie opowiadaj bzdur co jest dobre, a co złe. Pokaż może co Ty masz zainstalowane? Pochwal się, nakręć film! Ja uważam, że 2 sterowniki chińskiej produkcji są o wiele lepsze niż drogi gotowy system. Specjalnie nakreciłem ci film:

http://www.youtube.com/watch?v=2LsKcNTzYeg

Tam po środku wisi jeszcze 7 calowy tablet nad blatem niedokończonej kuchni

Jeszcze nie mam wszystkich taśm ledowych, a te halogeny takie chciałem. Też je steruje po DMX512. Kiedyś je zmienię na ledy jak bedą lepszej jakości, jak bedą mocniej świeciły.

A po pietnaste software PLC2011 jest stale uaktualniany i w stosunku do tego co było na poprzednim filmie to niebo, a ziemia:

http://www.youtube.com/watch?v=Pi7U4L0WeOg

I dom i mieszkanie w centrum Warszawy mam teraz na PLC2011, a uwierz mi stać mnie było na dużo droższe rozwiązania, tylko nie jestem frajerem, a urządzenia po prostu są dobre. Nakręcę film za 2-3 tygodnie jak bedą w przedpokoju ledy i w wielu innych miejscach. Miałem dosyć jazdy w korkach i musiałem sie przeprowadzić.

dendrytus
17-01-2013, 07:48
I dom i mieszkanie w centrum Warszawy mam teraz na PLC2011, a uwierz mi stać mnie było na dużo droższe rozwiązania, tylko nie jestem frajerem, a urządzenia po prostu są dobre. Nakręcę film za 2-3 tygodnie jak bedą w przedpokoju ledy i w wielu innych miejscach. Miałem dosyć jazdy w korkach i musiałem sie przeprowadzić.
No cóż, ty nimi po prostu handlujesz, zakładasz sobie konta na różnych forach i reklamujesz się jako zadowolony użytkowniki. Na elektrodzie masz nick neodym.

Pytanie za 100pkt. Co LED-y mają wspólnego z inteligentnym domem?

PS
Zadowolony użytkownik

na elektrodzie- neodym
na forum muratora- xtea
na forum budowlanym - gelbeton
A tak naprawdę to handlarz chińskimi sterownikami.