PDA

Zobacz pełną wersję : co myslicie o takim kolorze dachu?



kurt76
24-10-2009, 19:07
http://img39.imageshack.us/img39/1554/33840407.jpg (http://img39.imageshack.us/i/33840407.jpg/)

i jak wykonczyc elewacje, wszelkie inspiracje mile widziane.

pzdr

cyma2704
25-10-2009, 11:33
To mój wymarzony kolor. Do tego moim zdaniem tylko białe, grafitowe i popielate dodatki.

Będzie pięknie choć to tonacja zimnych kolorów, ale ja je uwielbiam i takie będę miała u siebie.

coffee
25-10-2009, 13:19
Dla mnie bomba! Do tego dałabym wyłacznie białą elewację. Okna, drzwi i bramę w równie szarym jak dach kolorze lub wariant oszczędniejszy- stolarka biała.

mattdl
25-10-2009, 13:24
a co w tym ładnego? mi się nie podoba ale to kwestia gustu

0degree
25-10-2009, 14:06
Efekt może być np. taki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/260af7fde87f59ab.html
http://images50.fotosik.pl/219/260af7fde87f59abm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=260af7fde87f59ab)

Lenart
25-10-2009, 14:24
to ma imitować garaż-blaszak ?
przepraszam, dom-blaszak ? czy a'la hala produkcyjna ?

ellaj
25-10-2009, 15:45
A ja mam niebieski dach i mialam taki zanim wszystkie hale produkcyjne byly niebieskie.
Odgapily ode mnie:(

kurt76
25-10-2009, 19:16
dokladnie, kolor jest kontrowersyjny, jednakze podoba mi sie ten, albo tradycyjny rudy matowy (dachowka rzymska).

co mnie zastanawia, to kwestia zachowania czystosci?

okna raczej biale, ale dwukolorowa elewacja (biel+szarosc), dobrze sie komponuje z lupkiem granitowym, kostka brukowa szara i ogrodzeniem siatkowym panelowym to na plus.

no i blyszczy na sloncu z daleka :)

niktspecjalny
26-10-2009, 06:55
http://img39.imageshack.us/img39/1554/33840407.jpg (http://img39.imageshack.us/i/33840407.jpg/)

i jak wykonczyc elewacje, wszelkie inspiracje mile widziane.

pzdr

Mam dach w kolorze antracytu.Tej nazwy bardzo często używałem przed przyjazdem teściowej ,która miała jakiś tam wkład do tej blacho-dachówki.Jak przyjechała zobaczyć to: :o :o :o :o stwierdzając ,że mamy czarny dach :evil: :evil: .Niestety do tego typu kolorów nie pasuje biały.Przepięknie elewacja wygląda w kolorze morelowym lub w kolorze kremu waniliowego.Na któryś z nich się zdecydujemy.Ważne w doborze koloru dachu jest późniejsze dokomponowanie elementów współgrających.Takowe są kapelusze na kominach a na wiosnę będą kapelusze na słupkach klinkierowych ogrodzenia.Słupki siatki ogrodzeniowej też będą antracytowe. :D :D
Jaki to kolor tej twojej?

kurt76
26-10-2009, 07:19
u mnie nie bedzie zadnego komina (dom polpasywny), ogrodzenie bedzie z paneli z druta ocynk (sztywne), na ziemi lupek granitowy badz szara kostka brukowa... cokol z szarego tynku zywicznego.

ewentualnie jakies fiolety (10-20% nasycenia)?

niktspecjalny
26-10-2009, 07:24
u mnie nie bedzie zadnego komina (dom polpasywny), ogrodzenie bedzie z paneli z druta ocynk (sztywne), na ziemi lupek granitowy badz szara kostka brukowa... cokol z szarego tynku zywicznego.

ewentualnie jakies fiolety (10-20% nasycenia)?

Wszystko już wiesz a szukasz inspiracji? :roll: Mniejsza o to.

Pytałem jeszcze o kolor tej dachówki.

kurt76
26-10-2009, 11:40
niestety musze podjac decyzje na samym poczatku inwestycji, bo zaczalem budowe od garazu wolnostojacego - konkretnie chodzi o blachodachowke z www.blachstal.pl kolor alucynk

ja przedstawilem moja wizje, ale jak znam zycie ktos moze miec lepsza.... :)

niktspecjalny
26-10-2009, 11:59
niestety musze podjac decyzje na samym poczatku inwestycji, bo zaczalem budowe od garazu wolnostojacego - konkretnie chodzi o blachodachowke z www.blachstal.pl kolor alucynk

ja przedstawilem moja wizje, ale jak znam zycie ktos moze miec lepsza.... :)

Po pierwsze proszę wytłumaczyć mi definicje domu pół pasywnego.Po drugie określ czy elewacja ma być na garażu czy na domu,którego nie masz?Po trzecie nie za bardzo opieraj się na opisach tu przedstawianych tylko rusz tyłek i w plener.Rób fotki i kombinuj.To tylko moje zdanie ale ja tak robiłem i antracytową blacho-dachówkę zobaczyłem na dachu u obcych ludzi i pomyślałem ,że to właśnie ta.Potem przyszły inspiracje jako dodatki.

kurt76
26-10-2009, 12:06
zostawmy def. domu polpasywnego, bo to nieistotne.

musze jutro wybrac pokrycie garazu, no i wypadaloby aby podobne bylo na budynku mieszkalnym... stad mam troche cisnienie, bo nie potrafie sobie tego wszystkiego wyobrazic.... a zobaczyc jak to wyglada na innych budynkach? zapomnij.... znalazlem jedynie tzw. grafit (ciemno szara), wygladalo to zachecajaco.

niktspecjalny
26-10-2009, 12:19
zostawmy def. domu polpasywnego, bo to nieistotne.

musze jutro wybrac pokrycie garazu, no i wypadaloby aby podobne bylo na budynku mieszkalnym... stad mam troche cisnienie, bo nie potrafie sobie tego wszystkiego wyobrazic.... a zobaczyc jak to wyglada na innych budynkach? zapomnij.... znalazlem jedynie tzw. grafit (ciemno szara), wygladalo to zachecajaco.

Siakoś dziwnie to wszystko opisujesz a jak cie pociągnąć za jęzora to dopiero mówisz.Zaraz na początku topiku pytasz?

jak wykonczyc elewacje
a potem, że:

musze jutro wybrac pokrycie garazu
Bardzo trudno sprostać twoim gustom.Nie bez znaczenia zapytałem o def. domu pół pasywnego bo jeżeli takowa istnieje to może można znaleźć jakieś podobne elementy względem garażu.

pablitoo
26-10-2009, 12:35
Co myślę o takim kolorze dachu ? - brzydki jak kupa - krótko i zwięźle na temat .

W dyskusję o definicji domu półpasywnego się nie włączam .

niktspecjalny
26-10-2009, 12:42
Co myślę o takim kolorze dachu ? - brzydki jak kupa - krótko i zwięźle na temat .

W dyskusję o definicji domu półpasywnego się nie włączam .

A mój antracyt?Też kupa? :roll:

pablitoo
26-10-2009, 12:53
Co myślę o takim kolorze dachu ? - brzydki jak kupa - krótko i zwięźle na temat .

W dyskusję o definicji domu półpasywnego się nie włączam .

A mój antracyt?Też kupa? :roll:

Niekupa - ciemne dachy mnie się podobają .

:lol:

mynia_pynia
26-10-2009, 13:26
Mam antracytowy dach (b. ciemno szary) czasami wygąda na czarny.

Mam białą elewacje z szarymi dodatkami.
Mam antracyrowe okna, drzwi, bramę garażową.
Wszystko wygląda rewelacyjne - to nie moja opinia, mi się poprostu tylko podoba.

kurt76
26-10-2009, 13:41
Siakoś dziwnie to wszystko opisujesz a jak cie pociągnąć za jęzora to dopiero mówisz.Zaraz na początku topiku pytasz?

jak wykonczyc elewacje
a potem, że:

musze jutro wybrac pokrycie garazu
Bardzo trudno sprostać twoim gustom.Nie bez znaczenia zapytałem o def. domu pół pasywnego bo jeżeli takowa istnieje to może można znaleźć jakieś podobne elementy względem garażu.

kurcze, nie bardzo rozumiem Twoj problem....

Musze wybrac kolor dachu i ten kolor jest ciekawy, niestety brak materialu porownawczego, oczywiste jest, ze pozniej musze wykonczyc elewacje i tu tez chcialem skonfrontowac swoje pomysly z cudzymi....

reszta to szczegoly, specyficzne dla mojej inwetycji, obawiam sie malo interesujace dla reszty.....

niktspecjalny
26-10-2009, 13:50
Jesteś trochę chaotyczny.Trzeba było wszystko opisać w jednym poście i po robocie.Ktoś odpowiedział ci na zadane złożone nieskładnie pytania?To ty masz problem ja tylko staram się pomóc wyjść z niego.Ale nie mogie. :D :wink: Z tym cytowaniem się popraw.

kurt76
26-10-2009, 14:34
dzieki za "uporzadkowanie myslowe"