PDA

Zobacz pełną wersję : kuchenka elektryczna czy gazowa?



insah
24-10-2009, 21:05
Witam!

Mamy obecnie z żoną dylemat jaką kuchenkę wybrać do naszej przyszłej kuchni:gazową czy elektryczną indukcujną. Bardziej podoba nam się indukcyjna ale boimy się, że gotowanie na prądzie okaże się zbyt drogie.
Proszę o poradę użytkowników kuchenek indukcyjnych.
Dziękuję i pozdrawiam!

millerek
24-10-2009, 21:34
Witam!

Mamy obecnie z żoną dylemat jaką kuchenkę wybrać do naszej przyszłej kuchni:gazową czy elektryczną indukcujną. Bardziej podoba nam się indukcyjna ale boimy się, że gotowanie na prądzie okaże się zbyt drogie.
Proszę o poradę użytkowników kuchenek indukcyjnych.
Dziękuję i pozdrawiam!

Ja mam elektryczną i w życiu bym jej nie zamienił na gazową. Jakie są plusy? Ładniej wygląda, łatwiej utrzymać czystość, nie ma tłustych mebli z unoszących się oparów ze spalenia gazu (jak w gazowej). A koszty? Nie wiem jakie są różnice pomiędzy gazem a prądem, nigdy tego nie liczyłem ale dla mnie nie ma to większego znaczenia, nawet jeżeli elektryczna jest kilkanaście zł miesiącznice droższa w utrzymaniu.

gosciu01
24-10-2009, 21:35
nie dalej jak w dniu wczorejszym ten temat był wałkowany i w kilku innych wątkach ...

http://forum.muratordom.pl/post3732494.htm#3732494

Trurl
25-10-2009, 01:27
nie dalej jak od początku istnienia forum ten temat jest wałkowany aż do ... nooo wiecie czego. A jak Trurl słyszy o tym "tłustym nalocie na meblach" to spada z krzesła...Trurl chyba pójdzie oprzeć się o swoją oddychającą ścianę, zjeść trochę popkornu z promieniującej mikrofalówki i powalić się na swoją ulubioną elektrycznie podgrzewaną podłogę, która zjada Trurl swoimi rachunkami :D

Trurl
25-10-2009, 01:34
Indukcyjna jest gites...i w pyte...ale się nie da woka postawić :(
Trurl ma gaz bez tłustego nalotu....i płytę indukcyjną w celach eksperymentalnych - aby wiedzę zdobywać.
Przy indukcji - straty energii są znikome. Przy gazie - niektóre osoby gotujące na - ogrzewają połowę atmosfery ziemskiej :D