PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgoć w nowym mieszkaniu



pgt
25-10-2009, 10:27
Witam,
kupiłem mieszkanie w nowym budynku w stanie deweloperskim i mam problem z wigocią. Jak się jej nalepiej pozbyć czy wystarczy przewietrzyć je dobrze, czy też zacząć grzać?

Obecnie nie mieszkamy tam, ale niebawem chcemy zacząć remont i potem przeprowadzka. Na ścianach są tynki gipsowe i boję się że jak zacznę malować to będzie wszystko długo schnąć, a poza tym nie wiadomo jaki efekt wyjdzie.

Dodtkowo w lazience na suficie pojawiła się mokra plama tuż przy kominie wentylacyjnym i nie wiem czy jest efekt że okno w łazience było zamknięte czy raczej nieszczelność komina, bo ostatnie dni są dość deszczowe.

VIP Jacek
25-10-2009, 11:35
jaką masz wentylację?
Wentylacja żeby dobrze działała, to musi być dopływ świeżego powietrza i wywiew zużytego.
Na razie grzać i wietrzyć. Jak wyschnie to można działać dalej.
Podstawa to wentylacja.

25-10-2009, 13:11
mam problem z wigocią. Jak się jej nalepiej pozbyć czy wystarczy przewietrzyć je dobrze, czy też zacząć grzać?
wietrzyć i grzac

...czy raczej nieszczelność komina, bo ostatnie dni są dość deszczowe.
stawiam na nieszczelnośc komina

tacim
25-10-2009, 15:46
a ja stawiam że pozamykał okna co by oszczędnie żyć :) a grzyb tylko czeka. Jak kupiłem mieszkanie to założyłem nawiewniki u mnie zawsze okna git a u sąsiadów papa na całej powierzchni później się drapali po głowach jak to możliwe że nowy blok i grzyba mają .

pgt
25-10-2009, 16:29
a ja stawiam że pozamykał okna co by oszczędnie żyć :)
No nie :) okno w łazience jest otwarte, w dużym pokoju balkonowe uchylone, a pozostałe okno są porozszczelniane.

W łazience to na 99% problem komina, bo w innym mieszkaniu też jest z tym problem i to duuużo większy.

Włączam jutro ogrzewanie i wietrze...zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dzięki