PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie cieknie z rury?



joanka1971
25-10-2009, 22:08
Dom wybudowałam 5 lat temu,od kilku miesięcy płytki na podłodze pod prysznicem i jedna płytka ścienna w rogu prysznica zrobiły się zdecydowanie ciemniejsze(w ubiegłym roku miałam podobną historię i ciekło w miejscu gdzie rura wychodzi ze ściany i jest przykręcona bateria)-tyle że teraz jest to róg przeciwległy i doszła podłoga.Czy istnieje sposób aby to cholerstwo zlokalizować bez demolki połowy łazienki?Proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiś pomysł

CityMatic
25-10-2009, 23:04
Widziałem kiedyś jak fachowiec szukał nieszczelności pod płytkami w łaźni na basenie ok 100m2 wiec napisze.
Zakręcił dopływ wody a przez zdemontowaną baterię nabił powietrza kompresorem do podejrzanego odcinka rurociągu(ok 8 atmosfer)i słuchał gdzie wydobywa się powietrze-przyznam się, że sam słyszałem trafił w 10 :wink: być może i Tobie to pomoże?

Mały
26-10-2009, 08:16
Dom wybudowałam 5 lat temu,od kilku miesięcy płytki na podłodze pod prysznicem i jedna płytka ścienna w rogu prysznica zrobiły się zdecydowanie ciemniejsze(w ubiegłym roku miałam podobną historię i ciekło w miejscu gdzie rura wychodzi ze ściany i jest przykręcona bateria)-tyle że teraz jest to róg przeciwległy i doszła podłoga.Czy istnieje sposób aby to cholerstwo zlokalizować bez demolki połowy łazienki?Proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiś pomysł

Zacznij od zakręcenia wody i demontażu bateri. Potem uważnie obejrzyj ścianę pod zaślepkami(rozetami) prysznica - widziałem wadliwą przedłużkę, z której się delikatnie sączyło w ciągu dłuższego czasu powodując zacieki).
Potem akcja sprężarka i manometr.
PS - z czego jest wykonana instalacja?

joanka1971
26-10-2009, 20:45
Rury mam z PCV,
Poprzednim razem tak właśnie było-ciekło na przedłużce pod rozetą,ale ciemna zrobiła się ostatnia warstwa płytek ściennych przy podłodze na tej ścianie prysznica gdzie biegły rury.( silikon między płytkami wtedy wydrapałam,suszyło się ze trzy miesiące,hydraulik zrobił swoje,kolor płytek wrócił do normy ,myślałam że wszystko jest ok)Teraz mam ciemniejsze płytki podłogowe i jedną płytkę ścienną ale na innej ścianie(i to właśnie ona najpierw pociemniała)
Serdeczne dzięki za radę ,ale jeszcze gdzie znaleźć takiego fachowca ,który umie ten patent z kompresorem wykonać? :(

Mały
27-10-2009, 08:34
Każdy hydraulik zna "patent z kompresorem".
manometr+trójnik+przyłącze+zawór+kompresor