PDA

Zobacz pełną wersję : Porada przed zimą



misiek_y
26-10-2009, 13:15
Witam
Mam do was pytanie
Postawiłem dom w stanie surowym otwartym właśnie koniczą mi dach Ale zanim przyszła ekipa od dachu budynek miesiąc stał a deszcze solidne padały teraz mam mokre ściany w środku i na zewnątrz. Z góry uprzątnąłem wodę ponad 1000 litrów Mam pytanie czy zabijać wszystkie okna i dźwi na zimę szczelnie czy zostawić wszystkie otwory i niech chula wiatr do wiosny

pierwek
26-10-2009, 13:59
zabijać otwory deskami z prześwitem - żeby wiatr i mróz hulał po domu a śnieg i okoliczne menelstwo nie wpadało

am76
26-10-2009, 14:12
Świetnie, że się ten wątek pojawił.

Ja się śniegu i meneli nie boję. Ale chciałbym pozakrywać wszelakie otwory na poddaszu czarną folią ze względu na membranę dachową - musi mieć ciemno. Pytanie jak to zrobić? Czy taką folie można poprzybijać gwoździami do porothermu czy może jakąś taśmą poprzyklejać? Czy można to zrobić od środka? - nie mam drabiny.

Pozdr
AM

Tomkii
26-10-2009, 14:52
Świetnie, że się ten wątek pojawił.

Ja się śniegu i meneli nie boję. Ale chciałbym pozakrywać wszelakie otwory na poddaszu czarną folią ze względu na membranę dachową - musi mieć ciemno. Pytanie jak to zrobić? Czy taką folie można poprzybijać gwoździami do porothermu czy może jakąś taśmą poprzyklejać? Czy można to zrobić od środka? - nie mam drabiny.

Pozdr
AM
Odfruniesz z tą folią :(. Mi raz wyrwało solidnie zbite z palet "dekle".

niktspecjalny
26-10-2009, 15:08
Świetnie, że się ten wątek pojawił.

Czy taką folie można poprzybijać gwoździami do porothermu


Do porothermu nie bardzo da się coś wbić.Szkoda zachodu.

Regut1
26-10-2009, 15:22
Świetnie, że się ten wątek pojawił.

Ja się śniegu i meneli nie boję. Ale chciałbym pozakrywać wszelakie otwory na poddaszu czarną folią ze względu na membranę dachową - musi mieć ciemno. Pytanie jak to zrobić? Czy taką folie można poprzybijać gwoździami do porothermu czy może jakąś taśmą poprzyklejać? Czy można to zrobić od środka? - nie mam drabiny.

Pozdr
AM

Z tym dbaniem o membranę bym nie przesadzał. Dechy będą solidniejszym rozwiązaniem. Gwoździe bijesz w fugi. Można kupić utwardzane wtedy będzie łatwiej.
U mnie była folia "szklarniowa" dostałem od kogoś w prezencie. Mocowałem pasy poprzeczne na zakład, zszywaczem tapicerskim, do listewek, a listewki gwoździami w fugi.
Wiatr przy większym naporze robił sobie miejsce pomiędzy pasami folii.
Przez całą zimę jedynie raz w oknie garażu wyrwało całą ramkę. Przybiłem od nowa i po kłopocie. Otwory drzwiowe i garażowe zabiłem płytami OSB. Rozwiązanie zdało egzamin, a wiało naprawdę solidnie.
Badań membrany w laboratorium nie robiłem ale "na moje oko" zniosła to dobrze. :wink:

orko
26-10-2009, 18:19
Świetnie, że się ten wątek pojawił.

Czy taką folie można poprzybijać gwoździami do porothermu


Do porothermu nie bardzo da się coś wbić.Szkoda zachodu.
Widzę, że wyobraźni brakło!
Nie trzeba nic wbijać w pustaki. Wystarczy zaklinować stemple w otworze i do tego przybić poziome listewki rozpinające folię. Przy takim sposobie mocowania folia nie jest rozrywana i dom ładnie się wentyluje.
Tak było u mnie i wszystko suchutkie!

adammxxx
26-10-2009, 20:03
Świetnie, że się ten wątek pojawił.

Czy taką folie można poprzybijać gwoździami do porothermu


Do porothermu nie bardzo da się coś wbić.Szkoda zachodu.
Widzę, że wyobraźni brakło!
Nie trzeba nic wbijać w pustaki. Wystarczy zaklinować stemple w otworze i do tego przybić poziome listewki rozpinające folię. Przy takim sposobie mocowania folia nie jest rozrywana i dom ładnie się wentyluje.
Tak było u mnie i wszystko suchutkie!

Wielkie dzięki za podpowiedz,bardzo dobry pomysł,napewno go zastosuje już niedługo u siebie.

franzkru
26-10-2009, 20:33
Ja miałem przykręcone deski po bokach okna i do tego przybite deski zasłaniające okno. Te po bokach przykręcone do Pth kołkami. Całośc wytrzymała 3miesiące tamtej zimy.

niktspecjalny
27-10-2009, 20:53
Świetnie, że się ten wątek pojawił.

Czy taką folie można poprzybijać gwoździami do porothermu


Do porothermu nie bardzo da się coś wbić.Szkoda zachodu.
Widzę, że wyobraźni brakło!
Nie trzeba nic wbijać w pustaki. Wystarczy zaklinować stemple w otworze i do tego przybić poziome listewki rozpinające folię. Przy takim sposobie mocowania folia nie jest rozrywana i dom ładnie się wentyluje.
Tak było u mnie i wszystko suchutkie!

kolo ....to nie pustaki tylko ceramika.Jakie stemple masz klinować??? :evil: :evil: :evil:

piotrek_w
29-10-2009, 12:56
kolo ....to nie pustaki tylko ceramika.Jakie stemple masz klinować??? :evil: :evil: :evil:

chyba chodzi o to, że w pusty otwór okienny wkładasz kołek-stempel-jak sobie to nazwiesz na wcisk, pionowo. W zależności od wielkości okna jeszcze jeden lub dwa. Do nich mocujesz poziome łaty i folię

mariankossy
29-10-2009, 13:01
Nic bym nie robił, jak snieg napada to łopatą tylko wygarnąć, a tak przy wiatrach w zimie ładnie na wiosne wyschnie.