PDA

Zobacz pełną wersję : odkurzacz centralny - kabel zalaczajacy w peszli?



dbandmax
26-10-2009, 20:45
Witam,

mam zainstalowane rury odkurzacza centralnego w podlodze w 15 cm wartswie styropianu. Czy kabel zalaczajacy odkurzacz ktory idzie wraz rurami musi byc schowany w peszlach podobnie jak kable od elektryki 230V, czy bezpiecznie jest jesli jest puszczony luzem, podczepiony do rur odkurzacza opaskami zaciskowymi?

Pozdarwiam,
dbandmax

sql
26-10-2009, 21:06
ja u siebie ciągnąłem bez peszli - przyklejałem dość gęsto taśmą makgajwera do rury. przed wylewkami robiłem testy, po wylewkach jeszcze się nim nie bawiłem, ale mam nadzieję, że będzie działać :)

daro31ie
26-10-2009, 21:10
Witam,

mam zainstalowane rury odkurzacza centralnego w podlodze w 15 cm wartswie styropianu. Czy kabel zalaczajacy odkurzacz ktory idzie wraz rurami musi byc schowany w peszlach podobnie jak kable od elektryki 230V, czy bezpiecznie jest jesli jest puszczony luzem, podczepiony do rur odkurzacza opaskami zaciskowymi?

Pozdarwiam,
dbandmax
Kabel posiada izolacje wiec jest ok

Pawlom
26-10-2009, 21:44
Jeżeli kabel ma podwójną izolację to spokojnie można go dać bez peszli.
Ja dałem w peszlach ale tylko dlatego że stosuję dwa przewody jednożyłowe z pojedyńczą izolacją.

retrofood
26-10-2009, 22:52
Jeżeli kabel ma podwójną izolację to spokojnie można go dać bez peszli.
Ja dałem w peszlach ale tylko dlatego że stosuję dwa przewody jednożyłowe z pojedyńczą izolacją.

to jest ryzyko, ktorego nie radzę. Zaoszczędzić 2,40 PLN i mieć całe lata wiszącą groźbę dewastacji podłogi i posadzki... brrrrrrr....

sql
27-10-2009, 06:03
to jest ryzyko, ktorego nie radzę. Zaoszczędzić 2,40 PLN i mieć całe lata wiszącą groźbę dewastacji podłogi i posadzki... brrrrrrr....
oj zdradź, zdradź!

Pawlom
27-10-2009, 06:13
to jest ryzyko, ktorego nie radzę. Zaoszczędzić 2,40 PLN i mieć całe lata wiszącą groźbę dewastacji podłogi i posadzki... brrrrrrr....

Nawet jeżeli będą peszle to i tak marna szansa na wymianę kabla, jakoś tego nie widzę. A poza tym tam jest tylko 12 lub 24V.