PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż stelaża wc do lekkiej zabudowy



jagna235
27-10-2009, 11:47
Chcielibyśmy zamontować stelaż WC do zabudowy lekkiej firmy KOŁO PRIMO-szer.40cm w rogu,bo innej opcji usytułowania nie ma a typowe stelaże narożne są drogie.Wiemy tylko,że ma on regulowane górne uchwyty i można go tak zamontować.
Czy ktoś może miał podobny problem lub może nam udzielić fachowych podpowiedzi.Mąż chce montować sam. :roll:

janekbo
27-10-2009, 17:06
Nigdy, przenigdy nie pozwól mężowi robić nic samemu.
Podaj mu pilota, schłodzone piwko i ciesz się, że wypoczywa...

loco
27-10-2009, 17:32
jedyne co może zrobić sam to niech poszuka fachowca

jagna235
27-10-2009, 17:42
jedyne co może zrobić sam to niech poszuka fachowca

Dziękuję za takie rady

jagna235
27-10-2009, 17:43
jedyne co może zrobić sam to niech poszuka fachowca

Nie wierzymy dzisiejszym fachowcom

loco
27-10-2009, 17:51
w takim razie współczuje i powodzenia w montażu tylko napiszcie jak wyszło

VIP Jacek
27-10-2009, 18:28
:lol: fajna dyskusja.

jagna235
27-10-2009, 18:43
no nie wiem,co tu fajnego....
szukam wskazówek a tu nic...

loco
27-10-2009, 18:49
wskazówka była znajdź fachowca a mężowi daj spokój niech bez stresu zarabia pieniądze robiąc to co umie najlepiej. pozdrawiam

Rom-Kon
27-10-2009, 19:36
wskazówka była znajdź fachowca a mężowi daj spokój niech bez stresu zarabia pieniądze robiąc to co umie najlepiej. pozdrawiam

Też przychylam się do tego.... jeśli mąż musi "zasięgnąć" porady to niestety źle to widzę... oby nie wyszedł za wysoko bo wtedy nóżkami będziecie dyndać nad podłogą... a to mało śmieszne... oczywiście z waszego punktu widzenia. :wink:

...ogólnie to taki montaż nie jest aż taki trudny ale ewentualne pomyłki mogą drogo kosztować... a można wiele zepsuć... najprościej ściągnąć z netu instrukcję mont. i po prostu przystosować ją do lokalnych warunków tj. skośnych ścian... nie zapomnieć o wysokości posadowienia i innych tego typu sprawach... no i to wszystko ma się trzymać tak by nawet słoń mógł usiąść! Jeśli trzeba to obmurować lub postawić w narożniku prostą ściankę i dopiero do niej montować stelaż kibelka. Dokładnej instrukcji nikt nie da... trzeba samemu coś wymyśleć...

loco
27-10-2009, 19:40
bardzo trafnie kolega rom-kon rozwinął moja wypowiedz dziękuje pozdrawiam

FlashBack
27-10-2009, 19:57
Chcielibyśmy zamontować stelaż WC do zabudowy lekkiej firmy KOŁO PRIMO-szer.40cm w rogu,bo innej opcji usytułowania nie ma a typowe stelaże narożne są drogie.Wiemy tylko,że ma on regulowane górne uchwyty i można go tak zamontować.
Czy ktoś może miał podobny problem lub może nam udzielić fachowych podpowiedzi.Mąż chce montować sam. :roll:
wiadome jest, ze w rogu ale do? jakiego materialu, sciany?

jagna235
27-10-2009, 19:59
Dzięki za coś pocieszającego ROM-CON

jagna235
27-10-2009, 20:00
Chcielibyśmy zamontować stelaż WC do zabudowy lekkiej firmy KOŁO PRIMO-szer.40cm w rogu,bo innej opcji usytułowania nie ma a typowe stelaże narożne są drogie.Wiemy tylko,że ma on regulowane górne uchwyty i można go tak zamontować.
Czy ktoś może miał podobny problem lub może nam udzielić fachowych podpowiedzi.Mąż chce montować sam. :roll:
wiadome jest, ze w rogu ale do? jakiego materialu, sciany?

Ściana z cegły

FlashBack
27-10-2009, 20:38
Chcielibyśmy zamontować stelaż WC do zabudowy lekkiej firmy KOŁO PRIMO-szer.40cm w rogu,bo innej opcji usytułowania nie ma a typowe stelaże narożne są drogie.Wiemy tylko,że ma on regulowane górne uchwyty i można go tak zamontować.
Czy ktoś może miał podobny problem lub może nam udzielić fachowych podpowiedzi.Mąż chce montować sam. :roll:
wiadome jest, ze w rogu ale do? jakiego materialu, sciany?

Ściana z cegły
stelaz mocowany jest do posadzki? ta szczegolnie w lazienkach wyposazona moze byc w ogrzewanie podlogowe. pytanie czy ustwienie stelaza (dybli) nie wypadnie przypadkiem na rurce od podlogowki.
do zamocowania w narozu potrzebna bedzie poprzeczka lub dlugie dyble ze szpilka gwintowana

jagna235
28-10-2009, 20:27
dzięki za wasze podpowiedzi,ściągnąłem z netu instrukcję i będę działał,jeśli ktoś pragnie mnie przed czymś ustrzec to proszę.

role
29-10-2009, 10:31
Montaż wymaga trochę pracy, ale bez przesady - można zrobić.
Sam robiłem miesiąc temu i jest ok.

A teraz ostrzeżenie (też montowałem stelaż Koła):

Jak już mąż zamontuje ten stelaż i płytki już będą to niech uważa jak będzie montował miskę.. Zwłaszcza podczas wkładania/wciskania rury do wody (ta węższa;)).

Sposób montażu tych rur to dla mnie porażka (jeszcze większa porażka to zamocowanie ich na stelażu).

Rura do kanalizacji jeszcze jest mniej więcej ok zamontowana - ma opaskę która ją przytrzymuje, ale rura od wody jest jedynie zablokowana jedynie małym kawałkiem plastiku, który nachodzi na konstrukcję stelaża.. Brak słów!

Jak wciskałem te dwie rury - wciśnięte już do miski - ułamał mi się kawałek tego plastiku (i tak szczęście, że to wykryłem - musiałem zdjąć miskę z innego powodu) i rura się cofnęła ..i nie ma jak przytrzymać jej żeby wcisnąć odpływ wody.. Całe szczęście trochę tego plastiku blokującego zostało i jakoś się udało po długiej i nierównej walce założyć go na zwoje miejsce... No ale porażka z tym jak nie wiem.


I na to niech mąż uważa...

ps. już wiem dlaczego tak majstry klną...

role
29-10-2009, 10:33
Aha, jeszcze jedno.

Wszyscy ci którzy pisali "nie pozwól tego robić mężowi, itp"

PO CO CZYTACIE TO FORUM?????

Chyba jest po to żeby pomagać innym, nieprawda??
Nie potraficie nie piszcie...

jagna235
29-10-2009, 12:16
Wielkie dzięki!!!
W końcu dostałam jakieś konkrety.Szacunek dla Pana. Zgadzam się co do potrzeby istnienia tego forum,ale niektórzy się tylko bawią,chyba nie mają nic lepszego do roboty.

Pozdrawiam i być może będziemy potrzebowali Pańskiej pomocy.Do zobaczenia na forum.

janekbo
29-10-2009, 17:42
Aha, jeszcze jedno.
Wszyscy ci którzy pisali "nie pozwól tego robić mężowi, itp"
PO CO CZYTACIE TO FORUM?????
Chyba jest po to żeby pomagać innym, nieprawda??
Nie potraficie nie piszcie...

LOL mistrzu, zamontowałeś sracz koła i połamałeś przy okazji rurę plastikową - mam taki sam koła - przymierzyłem i nie widzę problemu...
Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post to będziesz wiedział, że jak wiesz cokolwiek w tym temacie to nic sensownego nie napiszesz na takie pytanie bo byś musiał tu się rozpisać na kilka stron.
Dlatego napisane jest - zanim zapytasz poszukaj i poczytaj jak przedstawiać swój problem aby otrzymać wartościową odpowiedź.

vadiol
29-10-2009, 20:01
Rura do kanalizacji jeszcze jest mniej więcej ok zamontowana - ma opaskę która ją przytrzymuje, ale rura od wody jest jedynie zablokowana jedynie małym kawałkiem plastiku, który nachodzi na konstrukcję stelaża.. Brak słów!

Jak wciskałem te dwie rury - wciśnięte już do miski - ułamał mi się kawałek tego plastiku (i tak szczęście, że to wykryłem - musiałem zdjąć miskę z innego powodu) i rura się cofnęła ..i nie ma jak przytrzymać jej żeby wcisnąć odpływ wody.. Całe szczęście trochę tego plastiku blokującego zostało i jakoś się udało po długiej i nierównej walce założyć go na zwoje miejsce... No ale porażka z tym jak nie wiem.


I na to niech mąż uważa...

ps. już wiem dlaczego tak majstry klną...

Obie rury po docieciu na odpowiednia dlugosc ,nalezy wlozyc w stelaz i nasunac na nie miske . Warto posmarowac uszczelki pasta uszczelniajaca . Bez emocji da sie to zmontowac .