PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie podłogowe ??



torian
18-01-2004, 12:55
mam pytanie od kiedy produkują kotły kondensacyjne, bo wedłóg mnie od niedawna a od kiedy jest robione wodne ogrzewanie podłogowe od wielu lat i problem z tym że mam podłogówke na całości i wiem że piec kondensacyjny to w tej chwili najlepsze rozwiązanie ale przepraszam kupuje rzeczy dobre nie z tej dolnej półki bo tanie ale wydawanie więcej kasy żeby mieć oszczędności za 10 lat to przesada

zastosowanie zwykłego pieca przecież też wchodzi w rachube tylko co z tem. powrotu wody trzeba ponoć zastosować jakieś układy regulacyjne do podłogówki żeby do pieca nie wracała za zimna woda za bardzo nie idzie z kimś na ten temat rozmawić wszyscy tylko kondensat i kondensat ja rozumie prowizje zarobki ale czy ktoś coś może na ten temat napisać to będe wdzięczny.Pozdrowienia

torian
18-01-2004, 13:02
dopisze że rozważam kupno vissmanna vitopend 100 wiszący

niezły
18-01-2004, 13:33
Zwykły piec gazowy do ogrzewania podłogowego jak najbardziej a co do ograniczania temperatury to nie o to chodzi by woda o zbyt niskich parametrach wracała do pieca a o to by zbyt gorąca nie zasilała podłogówki a prowizje są podobne przy tradycyjnym gazowym jak i kondensacyjnym

18-01-2004, 17:50
no właśnie tradycyjny piec pracuje najlepiej na temperaturach wyższych a niżeli wymaga podłogówka więc trzeba ją zbić a powrót jest jeszcze zimniejszy i to zjawisko jest niebezpieczne dla pieca czy tak i co w takim razie sie stosuje w takim razie czy możesz coś polecić

a odnośnie prowizji to sie zgadza ta sama ale piec droższy więc i zarobek większy

andrzej100
19-01-2004, 01:21
Sprawę zbyt wysokiej temp. wody dla podłogówki rozwiązuje zastosowanie zaworu trójdrożnego.

Przekorek
02-02-2004, 16:14
Są 2 sposoby sterowania podłogówką: pompa mieszająca (miesza zimną wodę z ciepłą = kosztowne), lub zawory włączająco/wyłączające (termostatyczne). Instalator podpowie

03-02-2004, 12:47
Właśnie uruchomiłem podłogówkę - ponad 100 m2, siedem obwodów. Mam mieszanie na zaworze termostatycznym. Działa super. Nastawiam temperaturę na pokrętle regulatora i po minucie, może dwóch (bezwładność układu pomiarowego) termometr na obiegu podłogówki wskazuje dokładnie tyle ile ustawiłem. Docelowo chcę do tego pokrętła regulatora zamontować jakieś sterowanie elektryczne (silniczek) żeby regulacja mogła odbywać się automatycznie z centrali i pogodówki. Myślę, że będzie dobrze.