PDA

Zobacz pełną wersję : Materiały budowlane 2010



TomekPap
27-10-2009, 15:51
Cześć !

Czy znacie może prognozy cen materiałów na 2010 r ?

gniezniok
27-10-2009, 22:53
Tak, mam ostatnie aktualne IMiGW

styczen -0.3%
luty -0.5%
marzec +2%
kwiecien +12%
maj - zbyt duże nasłonecznienie i nie widać tendencji ani wzrostowej ani spadkowej

Radze sie udać do lekarza on coś doradzi (jak to leczyć)

madzioras
28-10-2009, 07:35
Może prościej byłoby zapytać wróżki :-)

Marcinn73
31-10-2009, 22:26
Czasami zastanawiam się dlaczego niektórzy wykazywać się tu muszą tak wielką uszczypliwością... Może to jest w modzie...
Ja jednak pozostanę niemodny - pytanie co do prognoz jest jak najbardziej zasadne - wileu inwestorów je sobie zadaje, a sa przeciez tacy w branży, którzy co nieco mogą na ten temat wiedziec...

fighter1983
31-10-2009, 22:28
ja doslownie pare minut temu dostalem newsa o znacznej podwyzce na materialy do docieplen budynkow na wiosne 2010... zrobilem ankiete bo sam jestem ciekaw

coulignon
01-11-2009, 06:28
ja doslownie pare minut temu dostalem newsa o znacznej podwyzce na materialy do docieplen budynkow na wiosne 2010... zrobilem ankiete bo sam jestem ciekaw

O! A to ciekawe...
Bo cała chemia (komponenty) od początku roku potaniały i nie ma żadnych prognoz na rok przyszły jakie będą ceny...

A tak poważnie - banki zaczynają udzielać kredytów - ludzie zaczną się budować - ceny będą wyższe. Wszystko zależy od tego na ile będą dostępne kredyty.

phans
01-11-2009, 06:57
A ja proponuje patrzyć na wskaźniki: bezrobocia, PKB przede wszystkim Polski oraz w Europie i USA.
Przyszły rok u nas nie zapowiada się ciekawie w kwestii jak wyżej, w USA nawet jak PKB ostatnio podskoczył to tylko przez to, że w rynek wpakowali dużą kasę, którą podatnicy będą musieli zwrócić.
W przyszłym roku zmaleć powinna wykończeniówka, reszta będzie oscylować wg tego co było już w tym roku ale to wróżenie trochę z fusów.

niktspecjalny
01-11-2009, 07:18
Tak, mam ostatnie aktualne IMiGW

styczen -0.3%
luty -0.5%
marzec +2%
kwiecien +12%
maj - zbyt duże nasłonecznienie i nie widać tendencji ani wzrostowej ani spadkowej

Radze sie udać do lekarza on coś doradzi (jak to leczyć)

Znaczy się ,że co?Byłeś u doktora i radzisz koledze by się do niego udał?Wtedy będzie znał prognozy w rozłożeniu procentowym i nasłonecznionym ?

Sam jestem ciekaw czy wszystko co związane z ociepleniem ścian-elewacja w przyszłym roku będzie się kształtować na podobnym poziomie.Wiadomym jest ,że nie sposób to przewidzieć ale żeby zaraz kierować do doktora....nie ładnie. 8) 8) 8)