PDA

Zobacz pełną wersję : konsternacji c.d.



stachu
26-04-2002, 12:24
Dzieki kodi, ale po przeszukaniu wszystkich wątków nie znalazłem niestety odpowiedzi na nurtujące mnie wątpliwości. Czy kanał kominowy winien być w przekroju okrągły (usprawiedliwiłoby to budowanie z wykorzystaniem wkładów dymowych), czy też może być kwadratowy (tak, jak to jest w projekcie i jak budowano dawniej). Mam już kupione część wkładów (co prawda jeszcze nie odebrane z hurtowni) i zastanawiam się, czy nie zrezygnować z tego i nie wziąć chociażby więcej cegieł.

Pozdrawiam

sanipro
26-04-2002, 14:41
Sposób wykonania oraz wymiary przewodów wentylacyjnych, dymowych i spalinowych przedstawione są w PN-89/B-10425 Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne murowane z cegły - Wymagania techniczne i badania przy odbiorze. Norma mówi o przewodach murowanych z cegły - przewodach prostokątnych. Jednak w przypadku montazu wkladu kominowego nie mamy praktycznie wyboru i stosuje się przekroje kołowe. Przekrój i kształt komina powinien wynikać z projektu budowlanego. Jeżeli podany jest prowtokątny, a chcemy zastosować okrągły oblicza sie srednice równoważną.
S-O