PDA

Zobacz pełną wersję : Wykanczanie scian wewnetrznych, cos nowego?



kurt76
27-10-2009, 19:17
Obserwuje jak kumpel sie morduje z tym odcinkiem inwestycji, tynki cementowe+Gips to strasznie roboczochlonna technologia, tynki gipsowe, plyty GK sa szybsze, ale niezbyt tansze.

I teraz zastanawiam sie gdzie by tu mozna przyoszczedzic/przyspieszyc temat, oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze pewnie kosztem walorow estetycznych.

Punktem wyjscia jest sciana ytong, solbet pioro wpust na klej:

- jakas zaprawa cementowa strukturalna?
- tapeta?
- fototapeta?

Strop drewniany:
- sama impregnacja+ jakas slachetniejsza bejca
- wyeksponowane belki stropowe?

Lzaienka/kuchnia:

-brak pomyslow czym zastapic plytki...

Mozna cos zmienic?

loco
27-10-2009, 19:33
a może zbuduj szałas?

kurt76
27-10-2009, 19:42
zajechalo wiocha od ciebie, nic ponadto

FlashBack
27-10-2009, 19:50
Obserwuje jak kumpel sie morduje z tym odcinkiem inwestycji, tynki cementowe+Gips to strasznie roboczochlonna technologia, tynki gipsowe, plyty GK sa szybsze, ale niezbyt tansze.

I teraz zastanawiam sie gdzie by tu mozna przyoszczedzic/przyspieszyc temat, oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze pewnie kosztem walorow estetycznych.

Punktem wyjscia jest sciana ytong, solbet pioro wpust na klej:

- jakas zaprawa cementowa strukturalna?
- tapeta?
- fototapeta?

Strop drewniany:
- sama impregnacja+ jakas slachetniejsza bejca
- wyeksponowane belki stropowe?

Lzaienka/kuchnia:

-brak pomyslow czym zastapic plytki...

Mozna cos zmienic?
okladzina scian? hmm zalezy jak bardzo przyoszczedzales na elektryku i instalatorze wod-kan c.o.

strop realny ale czy tanszy niz pelny monolit, nie wiem.

kuchnia lazienka hmmm jest sporo alternatyw dla kafli tylko czy tanszych?

loco
27-10-2009, 19:50
przepraszam że kolegę uraziłem pewnie tak zajechało bo z wiochy jestem ale tylko na wiosce widziałem murowany dom bez tynku

kurt76
27-10-2009, 19:57
loco zapomnijmy o tym incydencie

@meritum: liczylem ze sa jakies wspaniale wynalazki zaawansowanej chemii budowlanej, ktore jeszcze w naszym kraju "nie zdobyly uznania".

gdzies czytalem, ze mamy zapoznienie technologiczne 5-7 lat w stosunku do skandynawii