PDA

Zobacz pełną wersję : Odcięcie wody poprzez zgrzanie rury



mario_f
27-10-2009, 21:31
Witam,
mam problem z mieszkaniem, które wynajmuję i nie placą mi lokatorzy. Czekam na przydzielenie im lokalu socjalnego. Ponieważ zalali kilka mieszkań odcięto im wodę. Niestety odcieli wode w taki sposób, że nie ma też wody w innym mieszkaniu i w tamtym niedługo ktoś zamieszka, więc z racji zimy chcę im oddać zimną wodę a ciepłą odłączyć.

Moje rozumowanie jest następujące:
Są 2 wodomierze w łazience i z tamtąd idzie woda na całe mieszkanie. Jeśli idzie przez wodomierze to znaczy, że w tym miejscu jak odetnę ciepłą to nie będzie lecieć na mieszkanie. Z racji, że na telefon hydraulik mi krzykną 300zł a zgrzewarka do rur kosztuje 280zł wymyśliłem, że może sam przetnę rurę w tym miejscu i ją zgrzeję tylko jak to rozsądnie i dobrze zrobić?

Cpt_Q
27-10-2009, 23:31
to Ty?

http://www.youtube.com/watch?v=dijAhBgEgDs

nomen-omen - Mario's Plumbing oglądajcie do końca :lol:

...no ale dwie dychy będziesz do przodu ;)

out
28-10-2009, 07:58
Cpt_Q

filmik dobr :lol:

a co do oszczędności to na zgrzewarka zostaje na przyszłość i jeśli posłuży jeszcze parę razy to już będzie tylko z zyskiem.

mario_f
28-10-2009, 12:41
A tak powaznie, to macie pomysł jak do tego podejsc zeby to zrobic dobrze? Bo moze gra nie warta swieczki i nie jest to takie hop siup. Czy wystarczy odciac rure zalicznikiem i zaplombowac ja i zgrzac, czy jakos inaczej sie to robi?