PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż w bryle budynku



Egon
27-10-2009, 23:15
Czy Waszym zdaniem ten PROJEKT (http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=59) pozostaje w sprzeczności do zapisu zawartego w lokalnym planie zagospodarowania przestrzennego, mówiącym że: budynki garażowe należy lokalizować w obrębie budynku mieszkalnego (preferowane) lub w linii budynku mieszkalnego.

Nefer
27-10-2009, 23:21
DOM w bryle budynku to dobry pomysł.
A jak wkleisz linkę, ktora działa to może i coś z tego będzie :)

beton44
28-10-2009, 04:36
ja głosuję że pozostaje w sprzeczności....

pablitoo
28-10-2009, 06:40
ja głosuję że pozostaje w sprzeczności....

:lol: :lol: :lol: - a ja jestem za - generalnie ja też zbudowałem dom w bryle budynku !

q-bis
28-10-2009, 07:04
Według mnie garaż jest w bryle budynku.
Przecież dom może mieć taką formę, że jakaś jego część, trwale zespolona z innymi, wystaje w różnej wysokości, szerokości, czy długości.
Ale pewnie najlepiej jak wypowiedziałby się ktoś znający odpowiedni przepis - definiujący co należy a co nie do bryły budynku.

pablitoo
28-10-2009, 07:09
Według mnie garaż jest w bryle budynku.
Przecież dom może mieć taką formę, że jakaś jego część, trwale zespolona z innymi, wystaje w różnej wysokości, szerokości, czy długości.
Ale pewnie najlepiej jak wypowiedziałby się ktoś znający odpowiedni przepis - definiujący co należy a co nie do bryły budynku.

A wg mnie nie - garaż w bryle budynku to taka konstrukcja : http://www.dobredomy.pl/?id_project=126

Barbossa
28-10-2009, 07:42
w obrębie jest, w linii nie :D
garaż w projekcie jest integralną częścią budynku

Egon
28-10-2009, 15:35
Rozmawiałem z architektem. Powiedział, że ten zapis bywa różnie interpretowany. Na mojej ulicy stoi dom o analogicznym usytuowaniu garażu i na sąsiedniej ulicy, podlegającej pod tenże plan zagospodarowania, taki dom również jest. Czy to są argumenty na moją korzyść? Może wyolbrzymiam sprawę, ale nie chciałbym zapłacić za projekt i jego adaptację, a następnie zostać "wysłany na drzewo" przez jakiegoś kretyńskiego urzędasa.

pablitoo
28-10-2009, 15:40
Mimo wszystkich Twoich rozterek - zmień tytuł postu na właściwy - bo o garaż Ci chodzi a nie o dom w bryle budynku ...

Egon
28-10-2009, 18:28
Mimo wszystkich Twoich rozterek - zmień tytuł postu na właściwy - bo o garaż Ci chodzi a nie o dom w bryle budynku ...

No, kurde .... :lol: w rzeczy samej o garaż mi chodzi, ale post wrzuciłem wczoraj w nocy i ze zmęczenia pomyliłem się tak, że wyszedł kompletny lapsus :lol: