PDA

Zobacz pełną wersję : Opłaty za centralne ogrzewanie



fidelllo
28-10-2009, 16:48
Witam , jestem tu nowy. Mieszkam w mieszkaniu komunalnym, starym internacie, Od trzech lat zafundowano nam ogrzewanie gazowe,przy czym instalacja nie jest dostosowana do tego typu ogrzewania. Brak zaworow na grzejnikach uniemozliwia ich regulacje. Od trzech lat starostwo planuje kompleksowy remont centralnego ogrzewania , bedzie przy tym korzystac z pomocy finansowej Unii Europejskiej.Fakt ten powoduje to , ze mimo naszych prosb o zalozeniu zaworow, mamy cierpliwie czekac do czasu remontu. Trzy mieszkania , ktore znajduja sie w skrzydle internatu sa przy tej samej powierzchni bardzo zroznicowane kubaturowo, jednak pobierane opłaty sa naliczane od metra kwadratowego Jak do tej pory jedno z mieszkan temperature w pomieszczeniu reguluje przez otwarte okna, rowniez zima. Ja posiadam najcieplejsze mieszkanie ( ocieplilem we wlasnym zakresie, zalozylem rowniez zawory na grzejniki ) mimo to ponosze rowniez koszty ogrzewania innych mieszkan ( 3420 zł rocznie za 57 m kw.) Sytuacja ta ma sie ponoc zmienic po remoncie , ale jedyne co wiadomo na temat nowego ogrzewania , to , ze maja byc termozawory. Nie wiadomo nic o miernikach ciepła , o tym czy kazde mieszkanie bedzie miało swoj własny ( nie wiem jak nazwac) pion grzewczy. Jest wiele niewiadomych! Mam zatem pytanie : czy istnieja jakies wytyczne , przepisy dotyczace remontow centalnego ogrzewania , ktore sa finansowane z tzw ekofunduszu przez UE lub prosze o jakakolwiek porade w tym temacie. Chce by nie okazało sie potem , ze płace za ogrzewanie zawsze tyle samo i tyle samo duzo , bez wzgledu na to czy oszczedzam i czy tez nie.

zbigmor
29-10-2009, 09:55
Jeśli nie nastąpi rozdział ciepła (czy przez podzielniki, czy przez opomiarowanie) na poszczególne mieszkania to wpływ twojego oszczędzania będzie miał niewielki wpływ na obniżenie rachunku.
Co do wymogów prawnych to nie jestem pewny na 100%, ale nie sądzę, aby miały one wpływ na rozdzielanie energii cieplnej. Unia wymaga rozwiązań globalnie ekologicznych (a raczej pseudoekologicznych), a nie wnika w sposób płacenia, ale spodziewam się, że podzielniki jako minimum będą zamontowane.

fidelllo
29-10-2009, 18:32
bardzo dziekuje za odpowiedz, mam nadzieje, ze nie bedzie tak zle, wiem , ze trzeba płacic ale chce płacic za siebie a nie za innych