PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplanie styropianem czy wełną mineralną ?



agiszonek
18-01-2004, 21:26
buduję dom z ytonga. Ponoć tego typu budynki powinno ocieplać się wełną mineralną. Czy ktoś orientuje się ile kosztuje m2 docieplenia styropianem a ile wełną ???
pozdrawiam
agnieszka

Japan
20-01-2004, 10:23
Agnieszko – stwierdzeniem, że ytong powinno ocieplać się wełną, możesz rozpętać kolejną wojnę na tym forum.
Wpisz w wyszukiwarkę na górze strony wełna ewentualnie styropian i zobaczysz ile potu i krwi na klawiatury wylali forumowicze w zażartych dyskusjach na ten temat.
Nie napisałaś w zapytaniu o jaką ścianę chodzi czy sa to dwie czy trzy warstwy, a zasadniczo zmienia to koszty. Można powiedzieć tak, przy dwu warstwach bardziej ekonomiczny jest styropian (chociaż przy rosnącej cenie styropianu coraz mniej). Obecnie przy ścianie trzywarstwowej ceny styropianu i wełny są zbliżone. Wybór należy do Ciebie.

agiszonek
20-01-2004, 15:19
hmmm... pytanie mnie zaskoczyło, bo z tego co sie orientuję ma to być jednowarstwowa ściana 36 cm.

Japan
21-01-2004, 10:54
To oznacza, że będziesz miała ścianę dwuwarstwową (warstwa ytonga 36cm +wełna lub styropian).
Odsyłam do lutowego Muratora tam jest przegląd wełen mineralnych (podane są również ceny), ta lektura zapewne pomorze w dokonaniu trafnego wyboru.
Pozdrawiam

agiszonek
21-01-2004, 18:17
poczytałam już :) dzieki :)
aga

-gaan-
21-01-2004, 20:51
Witam

Polecam serwis: http://www.domprzyjazny.pl
znajdziesz tam sporo wartościowych materiałów dot. wyboru ocieplenia.

Pozdrawiam

-GaaN-

Jasiu
22-01-2004, 09:08
hmmm... pytanie mnie zaskoczyło, bo z tego co sie orientuję ma to być jednowarstwowa ściana 36 cm.

36 cm ściana z Ytonga jest ścianą jednowarstwową i w zamiarze producenta wogóle nie powinna być ocieplona.

Japan
22-01-2004, 11:25
Swięta racja :lol: ale w poście jest pytanie o ocieplenie, a wówczas będzie dwuwarstwowa :P

galeonik
22-01-2004, 18:10
Właśnie: wczoraj uświadomiono mi że w praktyce dużo jednowarstwowych w założeniach budynków z BK (nie piszę Ytong bo mogą być inni wytwórcy-chodzi o zasadę) prędzej czy później podlega ociepleniu. Cóż poniewąż chciałbym budować 1 warstwowo z BK (40 Ytong lub 42 śniadowo)- koszty,koszty- dało mi to do myślenia....Więc jak to naprawdę z tymi 1 warstwowymi murami jest????????

agiszonek
22-01-2004, 20:36
Mój znajomy zostawił nieotynkowany dom z Ytonga na zimę i na wiosnę podejmie decyzje czy bedzie ocieplał. Myślę, że to dobry sposób na ocenę czy właśnie w tym przypadku ocieplenie jest potrzebne (i ewentualnie jakie).

Japan
22-01-2004, 21:21
Galeonik, odsyłam Ciebie do mojego kierownika budowy on jest przeciwnikiem jednowarstwówek. Twierdzi, że się nie sprawdzają w naszym klimacie i przy naszym wykonawstwie. Pozdrawiam

galeonik
23-01-2004, 13:10
Hej, Japan,
a jak myślisz- skąd moje wątpliwości :) - człowiek ma dużą siłę przekonywania - przynajmniej telefonicznie. :wink:
A tak nb: dziękuję za zaproszenie- na pewno zajrzymy podczas najbliższego pobytu w J.-jak mrozy się nieco osłabią.
Pozdrawiamy serdecznie
E&P(gal)