PDA

Zobacz pełną wersję : Podbitka



bladyy78
29-10-2009, 13:54
W przyszłym roku będę robił podbitkę a raczej nadbitkę, jednak zamówić ja muszę jeszcze w tym roku. Pomierzyłem dach i wyszło mi że będę potrzebował jej 50m2.
Teraz nie wiem o ile więcej mam jej zamówić, żeby nie brakło i nie zostało jej za wiele.

pablitoo
29-10-2009, 14:00
W przyszłym roku będę robił podbitkę a raczej nadbitkę, jednak zamówić ja muszę jeszcze w tym roku. Pomierzyłem dach i wyszło mi że będę potrzebował jej 50m2.
Teraz nie wiem o ile więcej mam jej zamówić, żeby nie brakło i nie zostało jej za wiele.

- strzelam - 10% więcej na odpady i uszkodzenia - ja tak zamówiłem moją podbitkę świerkową - wystarczyło i jeszcze zostało - sąsiad resztę łyknął do kotła na opał i jeszcze opilmśmy się z okazji darowizny :D

rael_ww
29-10-2009, 16:29
Dobry wykonawca wykorzysta praktycznie każdy kawałek. 10% wystarczy. Problemem może być jakość deski. Jak są ofoliowane paczki, to bez rozpakowania nie ocenisz. Ja teraz mam taką sytuację:

http://forum.muratordom.pl/klopoty-z-reklamacja-desek-elewacja-podbitka,t172705.htm

Dużo większe odpady niż 10%, dlatego reklamuję towar u dostawcy.

bladyy78
29-10-2009, 16:37
Ja podbitkę zamawiam prosto z pierwszej ręki od człowieka którego znam od kilku lat i który sam ja robi wiec kaszanki mi nie pociśnie mam taka nadzieję :).

pablitoo
29-10-2009, 17:16
Ja podbitkę zamawiam prosto z pierwszej ręki od człowieka którego znam od kilku lat i który sam ja robi wiec kaszanki mi nie pociśnie mam taka nadzieję :).

Sam będziesz podbitkę robił czy wołasz ekipę ?

bladyy78
29-10-2009, 18:10
Sam nie widzę nic w tym trudnego.

pablitoo
29-10-2009, 18:12
Sam nie widzę nic w tym trudnego.

No i dobrze / ja też robiłem sam / - no to jak robisz sam i materiał od sprawdzonego i pewnego dostawcy - to jak weźmiesz 5% więcej to spokojnie wystarczy .