PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno nieoddanego domu z lat 80 tych



Adam_xyz
18-01-2004, 21:58
Witam. Właśnie wsąpiłem do klubu.
Mam na oku dom z lat 80-tych. Niestety nie ma go wpisanego w księdze wieczystej. Prawdobodonie było pozwolenie na budowę. Prąd i gaz jest zainstalowany na "starych zasadach" licznik w domu i na domu, a nie w ogrodzeniu. Stara instalcja bezpiecznikowa (topiki). Z tego co zauważyłem zmienono ścianki (chyba) działowe na jednej z kondygnacji. Niezacznie podwyższono spadek dachu. Dodatkowo (ostatnio) wykonano kominek z rozpowadzenieom ciepłego powietrza. Dom jest podpiwnoczony.
Szanowni Państwo czy ktoś może mi powiedzeć czy można zalegalizować taką budowę (lub budynek) i co należy zrobić aby tak postawiony cel osiągnąć. Z jakimi kosztami to się wiąże (przy założeniu że wszystko jest zrobione zgodnie z zasadami sztuki) - interesują mnie koszty pozwoleniowe dokumentacyno odbiorowe. Wątpię, czy jest jeszcze gdzieś pierwotny projekt (może w gminie).
Z góry dziękuję za pomoc
:o

kemot
23-01-2004, 09:45
powiem ci, jak bylo u mnie. wykupilem od braci udzialy w domu po rodzicach i bralem kredyt. a w KW mi powiedzieli, ze jest tylko dzialka??? dom stoi juz 30 lat. i co sie okazalo: wydzial gruntow urzedu miejskiego nie ma obowiazku przesylac takich informacji do KW. sprawdz wiec najpierw, czy w ewidencji gruntow na dzialce jest zaznaczony dom, a w razie czego zapytaj, co zrobic, aby tam sie znalazl. powodzenia.

gawa2000
19-01-2010, 13:34
ja mam jeszce lepszą sytuacje,ubiegamy sie okredyt na dom z lat 80 , wpłacony zadatek i umowa przedwstępna podpisana,przed podpisaniem umowy wiedzielismy,że sa problemy z papierami i zaufalismy agentowi posredniczącemu-(skoro ma licencje i bierze kase niech pilnuje;).bałagan w papierach tj: nr księgi w sądzie inny niz na wypisie z gruntów,w księdze nie ujawniony dom-na wyrysie i wypisie jest,i jeszcze przed drzwiami u notariusza (kiedy pośrednik z jęzorem po pas wpadł na ostatnią chwilke z poprawiona księga )okazało się,że jest hipoteka!!!!hipoteka na 647 zł-ponieważ kredyt był na 6.470.000 w starych pieniążkach a właściciele nawet nie wiedzieli,że powinni zgłosić w wydziale kw,ze ją spłacili ok 20 lat temu!!!wyprostowanie nr ksiąg w dokumentach to była kwestia 1 tyg-dzieki miłym paniom w wydziale ksiąg,zniesienie hipoteki-1 tydzień-ale zostaje ujawnienie domu w kw-jest tam tylko działka.....podobno dom jest postawiony zgodnie z prawem,na wypisie z gruntów jest info,ze zgodnie z pozwoleniem na budowe itd,został złozony wniosek o ujawnienie i jest to warunkiem zakonczenia naszej transakcji-mam pytanie:może ktos wie jaki jest czas rozpatrzenia takiego wniosku o ujawnienie nieruchomosci w kw????swoja droga jak mozna mieszkac 20 lat i nie dopilnowac tylu rzeczy?brak słów,ech....

kakrotka
06-06-2010, 18:48
Muszę wykazać, ile kosztowało wybudowanie 1 metra kwadratowego domu w latach 80-tych.
Chodzi o dom o powierzchni 120 m2 na działce 450 m2 w mieście liczącym około 25 tys mieszkańców. Niestety w internecie nic nie mogę znaleźć... Liczę na pomoc :)

Kuna
01-08-2010, 11:14
Próbowałem na swój koszt ujawnić w KW swój dom pobudowany zgodnie z prawem . Ma wszystkie wymagane odbiory . Miła pani w Sądzie Wydział Ksiąg Wieczystych poinformowała mnie , że nieruchomość ma wpisane przeznaczenie na cele mieszkalne i to wystarczy . Bo zgodnie z prawem cywilnym czyja nieruchomość to i tego to co się na niej znajduje . Jakoś to do mnie nie przemawia . Chciałbym mieć nieruchomość z ujawnionym w KW domem .