PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie panelami podczerwieni



infrapanel
31-10-2009, 13:34
Proponuję ogrzewanie panelami podczerwieni. Obecnie jest to nowość na polskim rynku.

Dzięki zastosowaniu nanotechnologii panele są bardzo ekonomicznym źródłem ogrzewania. Wystarczy ok 15 minut od włączenia by poczuć w pomieszczeniu przyjemne ciepło. Dodatkowo ściany i podłoga absorbują promieniowanie, które jest takie samo jak promieniowanie słoneczne (bez szkodliwego UV) i po wyłączeniu grzania oddają ciepło.
Stosując odpowiednie programatory można ograniczyć koszty ogrzewania w sezonie do 2,1 - 2,5 zł / m kw!

Instalacja jest bardzo prosta - cztery otwoty w ścianie lub suficie, wkręcić kołki rozporowe i już można wieszać. Teraz tylko podłączenie do prądu (panele standardowo zakończone są wtyczką) i już można cieszyć się ekologicznym ciepłem.

Zapraszam http://www.infrapanel.pl

coulignon
31-10-2009, 19:07
Dzięki zastosowaniu nanotechnologii panele są bardzo ekonomicznym źródłem ogrzewania. pl

mógłbys dokładnie wyjasnić pojecie nanotechnologii w odniesieniu do grzejnika? Ciekawi mnie to starsznie..

infrapanel
31-10-2009, 22:44
Oczywiście mogę wyjaśnić. Materiał grzejący wykonany jest w technologii nanorurek węgla. Niestey producent nie chce udzielić dokładniejszych informacji na temat tego na jakim materiale napylone, czy też nasączone są nanorurki. Z samego tyłu panali zastosowano specjalne reflektory aluminiowe, dzięki temu praktycznie cała energia jest ukierunkowana na przód panela, a grzeje on pod kątem ok 170 stopni.


Grzejące nanorurki
Jednym z zaskakujących zastosowań kompozytów, w których skład wchodzą nanorurki węglowe, są supercienkie – przypuszczalnie najcieńsze na świecie – elektryczne grzejniki. Tego typu urządzenia o mocy grzewczej około 1,5 W na każdy centymetr kwadratowy grzejnika są wytwarzane w oparciu o zwykły papier, który poddany jest odpowiedniej modyfikacji i w jej wyniku nasączony zostaje właściwą ilością nanorurek węglowych. Ze względu na właściwości nanomateriału tworzącego papierowy kompozyt taki grzejnik, gdy jest podłączony wprost do prądu – rozgrzewa się błyskawicznie, natomiast odłączenie zasilania skutkuje natychmiastowym wychłodzeniem materiału. Dodatkowo częściowe rozdarcie grzejącej kartki nie powoduje zniszczenia urządzenia, dzięki czemu może ono nadal przetwarzać prąd elektryczny w ciepło. Tego typu grzejniki podczas prezentacji wykorzystano jako elementy grzejne luster, które dzięki podgrzaniu nie parują, przez co w każdych warunkach można z nich korzystać np. w łazience czy podczas jazdy samochodem w trudnych warunkach pogodowych. Te same właściwości nanorurek węglowych wykorzystano również w innego typu kompozytowym materiale, gdzie głównym komponentem nie był papier, a plastik. W ten sposób opracowano metodę produkcji przewodzących prąd elektryczny plastików, a dokładniej – folii przetwarzających energię elektryczną w energię cieplną. Tego typu kompozyt polimerowy wzbogacony o nanorurki węglowe nie tylko grzeje w czasie przepływu prądu, ale również – dzięki obecności nanorurek węglowych – jest zdecydowanie bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz niszczące działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Z nowego polimeru wyprodukowano między innymi bardzo wytrzymałe, ogrzewane manetki motocyklowe, popularnie nazywane „rączkami”, które w chłodne dni zwiększają komfort jazdy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii nowy materiał jest nie tylko wytrzymalszy, lżejszy, ale również bardziej energooszczędny w porównaniu do podobnych grzejników wyprodukowanych w oparciu o tradycyjne metalowe grzałki.

Cały artykuł o nanotechnologii: http://www.ebuilder.pl/mprasa/index.php?act=mprasa&sub=article&id=207313

Pozdrawiam

firewall
22-08-2011, 11:54
Papierowy grzejnik to brzmi dumnie.A swoją drogą infrapanel(zbanowany) i Kasiula1987 to ta sama osoba?Trzy posty i o tym samym.

Kasiula1987
14-03-2012, 11:26
Sam, zes jest ta sama osoba... ;/ nie mam co robic to siedze na forach i tylko nicki zmieniam ;/ bzdura jakaś! Jest forum o ogrzewaniu na podczerwień i o tych panelach, ktore mam to sie wypowiadam i polecam firme, z ktorej tez mam bo wiem ze są dobrej jakosci , a majac świadomosć tego, ze jest mnóstwo firm oferujących podróbki takiego ogrzewania, dobrze jest kogoś polecić od kogo się takie panele wypróbowało. A skoro ja już sprawdziłam i mi dzialają poprawnie itd to jest w tym coś zlego, ze poinformuję o tym luddzi? wydaje mi sie że nie... eh sie zbulwersowałam :/

Allkarin
07-05-2012, 13:24
jak się to ma (pomijając kwestie technologiczne) do utrzymywania stałej temperatury murów. Aby zapobiec wilgoci to należy pomieszczenia ogrzewać. Jeśli panel wisi na ścianie i pokrywa go aluminiowy ekran od ściany to jak jest ogrzewana część muru/ściany pod panelem? Powietrze nie przenosi temp. bo nie jest przed infrared ogrzewane - tak podaje producent. Czyli nawet ustawiając panel naprzeciw innego panela, ekran powoduje odbijanie promieni do środka pomieszczenia.
Chyba że się mylę i powierzchnia panela absorbuje promieniowanie z innych?

Ile ciepła (w sensie strat) emituje taki panel np 300W. I czy to wystarcza do ogrzania ścian pod panelami?
Pytam bo główny problem dla mnie przy tej technologi to utrzymanie ścian budynku w należytym (dogrzanym) stanie.
Przyjmuję że wentylacja pomieszczenia jest bardzo dobra.

Czy na pewno powietrze nie cyrkuluje w tak ogrzewanym pomieszczeniu? Wg mnie jak ściany i posadzki są ogrzewane to już jest zaczątek do cyrkulacji powietrza - różnica temperatur ścian/posadzek względem powietrza.

Czy zapotrzebowanie na energię dla domu np 120m2 nie przewyższy tego zamówionego? Ile by potrzeba paneli i o jakiej mocy aby ogrzać kuchnię i 5 pokoi + 2 łazienki?

Jeśli infrapanel jest w stanie odpowiedzieć będę wdzięczny...

rymgal
20-05-2012, 14:19
Widzę ,że zrobił się niezły chaos w dyskusji. Panele na podczerwień to przyszłość w ogrzewaniu obojętnie czy to się to komuś podoba czy nie. Technologia produkcji oraz patenty są tak drogie, że póki co, a może na szczęście, nie produkuje się ich jeszcze w Polsce. Są dwie lub góra trzy autoryzowane firmy na naszym rynku, które świetnie i fachowo doradzą w doborze takich paneli. Prym wiedzie www.infrashop.eu , firma która jest liderem w ich sprzedaży a dzięki temu ,że jest przedstawicielem producentów i głównie sprzedaje w systemie sprzedaży internetowej, posiada najlepsze na rynku ceny.Ma na rynku nanopaneli dobrą opinię i ugruntowaną pozycję. Można tam wypożyczyć taki panel i wypróbować go. Tyle informacji. Z panelami to jak z komputerami, kupuje się je tam gdzie są tańsze, bo zasada produkcji jest skomplikowana ale podobna . Wiele firm sprzedających panele, zasłania się renomą producencką, co trochę zastanawia wziąwszy pod uwagę ,że panele a właściwie nanopanele sprzedaje się na świecie od kilku sezonów. To wszystko dopiero się zaczyna:)

rymgal
13-03-2013, 11:10
Powiem tak. Jak widać z postów ,głównymi opiniodawcami są sami zainteresowani. jest niewiele firm w Polsce które solidnie i od początku zajmują się panelami na podczerwień. I co ważniejsze nie są to kolejni pośrednicy.polecam infrashop.eu Firma u której kupiłem, używam i nie mam nic jej do zarzucenia poza tym, że ich panele można spotkać jako ofertę innych firm tyle ,że drożej:). Jest też u nich możliwość wypożyczenia. Istnieje jasna i czytelna oferta dotycząca zwrotów i gwarancji. Poleca. Ostrzegam przed "chińszczyzną" występującą w Polsce pod szyldem firm "austriackich"

ratlerek5
27-03-2014, 13:10
Podbijam temat.
Jestem posiadaczem takich paneli od stycznia tego roku, jestem bardzo zadowolony. Chociaż zima w tym roku nie była, aż tak sroga to i tak mnie się opłacał zakup.Dom 160 m2 za ogrzewanie grzejnikami na podczerwień od 10 stycznia do 10 marca zapłaciłem 600zł. Panele, które posiadam są polskiej produkcji co jak dla mnie duży plus. A że jestem człowiekiem bardzo dociekliwym sprawdziłem producenta i faktycznie panele od początku do końca wykonane w Polsce. Jak dla mnie rewelka! Polecam, każdemu kto się zastanawia, ja swoje kupiłem w Katowicach.
Pozdrawiam.

Greengaz
27-03-2014, 13:55
Pochwal się tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209788-Ogrzewaj%C4%85cy-dom-Panelami-na-podczerwie%C5%84/page51&highlight=podczerwie%C5%84