PDA

Zobacz pełną wersję : Wybielanie zębów........



Paty
31-10-2009, 17:53
Czy ktoś robił sobie holiłudzki usmiech i wybielał zęby, czy zadowala go efekt, czy bolało, jaką metodą to robiliście, nakładki z żelem, czy laser.......podzielcie sie swoimi odczuciami bo mam zamiar taki zabieg sobie zrobić................

Kasiorek
31-10-2009, 18:56
Ja zrobiłam , efekt rewelacyjny. Robiłam na nakładki z żelem.Efekt lepszy niż laserowo, bo stopniowo a laserem używają mocniejszych stężeń. A tak po tygodniu miałam olśniewający efekt. Trochę boli, podczas wybielania zęby są baardzo wrażliwe, dosyć mocno żel podrażnia dziąsła, wiadomo jak sie robi laserem daja osłonę na dziąsła. No i przez dwa tygodnie można zapomnieć o czarnej kawie, czerwonym winie i innych takich tam mocno barwiących rzeczach. Efekt utrzymywał sie długo, zresztą ja mam dosyć jasne zęby więc efekt był długo trwały. Teraz na wiosnę zrobie powtórkę. Aha ważne , ząbki absolutnie muszą być zdrowe i wyleczone

morfeusz1
31-10-2009, 20:15
Ja zrobiłam , efekt rewelacyjny. Robiłam na nakładki z żelem.Efekt lepszy niż laserowo, bo stopniowo a laserem używają mocniejszych stężeń. A tak po tygodniu miałam olśniewający efekt. Trochę boli, podczas wybielania zęby są baardzo wrażliwe, dosyć mocno żel podrażnia dziąsła, wiadomo jak sie robi laserem daja osłonę na dziąsła. No i przez dwa tygodnie można zapomnieć o czarnej kawie, czerwonym winie i innych takich tam mocno barwiących rzeczach. Efekt utrzymywał sie długo, zresztą ja mam dosyć jasne zęby więc efekt był długo trwały. Teraz na wiosnę zrobie powtórkę. Aha ważne , ząbki absolutnie muszą być zdrowe i wyleczone

można pic przez rurkę :wink:

Kasiorek
31-10-2009, 20:35
pyszne espresso przez rurkę ????? profanacja :D

Paty
01-11-2009, 16:50
Ja zrobiłam , efekt rewelacyjny. Robiłam na nakładki z żelem.Efekt lepszy niż laserowo, bo stopniowo a laserem używają mocniejszych stężeń. A tak po tygodniu miałam olśniewający efekt. Trochę boli, podczas wybielania zęby są baardzo wrażliwe, dosyć mocno żel podrażnia dziąsła, wiadomo jak sie robi laserem daja osłonę na dziąsła. No i przez dwa tygodnie można zapomnieć o czarnej kawie, czerwonym winie i innych takich tam mocno barwiących rzeczach. Efekt utrzymywał sie długo, zresztą ja mam dosyć jasne zęby więc efekt był długo trwały. Teraz na wiosnę zrobie powtórkę. Aha ważne , ząbki absolutnie muszą być zdrowe i wyleczone



Zęby mam idealnie zdrowe, wiem że wszystkie wypełnienia trzeba będzie powymieniać bo będą ciemniejsze niż wybielone zęby, jeszcze na dwójce górnej będę miała zakładaną korekcyjną koronkę porcelanową, więc najpierw muszę wybielić a potem robić kosmetykę .
Kasiorku jak długo utrzymywał Ci się ten efekt............czy potem wróciły do naturalnego koloru tego z przed wybielenia?

Kasiorek
01-11-2009, 19:08
Jak wspomniałam mam dosyć jasne zęby więc ciężko jast mi stwierdzić od kiedy nie świecą juz taką bielą. Ale z rok spokojnie. Ja wybielałam jakieś 3 lata temu

jarkotowa
03-11-2009, 09:53
Kasiu, czy zabieg wybielania robiłaś w gabinecie stomatologicznym czy sama kupiłaś wkładki z żelem i wybielałaś zęby w domu?

kuleczka
03-11-2009, 17:04
Wybielałam taką samą metodą jak Kasiorek .
Efekt jest super.
Zakupiłam jedną tubeczke tego żelu i raz na rok robię małą sesję przypominającą.
Wystarczy jedna noc z nakładkami i efekt jest jak zaraz po tygodniowym wybielaniu.

Polecam :)

Kasiorek
03-11-2009, 17:57
U stomatologa i w domu. W gabinecie zrobili mi nakładki i tam dostałam żel w trzech porcjach. Żel nakładałam przez 6 nocek ale z dwudniową przerwą, nie dałam rady, podrażniłam dziąsła :D

gosja
03-11-2009, 19:02
ja wybielałam też, ale zupełnie inną metodą- nosiłam kiedys aparat ortodontyczny, później zaliczyłam zapalenie okostnej na jedynkach- zęby stały się martwe i zszarzały.
wybielanie moich martwiaków odbywało się od środka- oczywiście najpierw wydarcie starych wypełnień, później trzykrotnie w tygodniowych odstępach stomatolog w miejsce plomb wciskał mi żel wybielający. Na koniec nowe plomby i nowy jasny, naturalny kolor zębów. Ten efekt powinien się utrzymać do 3 lat, więc jeszcze z półtora roku z uśmiechem od ucha do ucha :lol:
a potem kolejne wybielanie :wink:

ellaj
04-11-2009, 16:38
Na razie mam zalozony aparat, to nic nie moge zrobic, ale moja corka i siostra wybielaly specjalnymi pastami i rzeczywiscie efekt niesamowity.
Najpierw kupilam im blanx med, w ogole myje tylko tymi pastami. Sa naprawde super. Szczegolnie do wrazliwych zebow.
Pozniej kupilam im biala perle. Baardzo dobra.
Po blanxie w ogole dziasla nie sa wrazliwe. Nie pamietam, jak po bialej perle. Chyba byly i uzywaly jej co drugi dzien.

justyna_m
09-11-2009, 11:29
ja też wybielałam ząbki ... metoda identyczna jak Kasiorek

tylko mi stomatolog od razu powiedział, że mam wrażliwe zęby i co drugi dzień nakładałam żel

robiłam w marcu 2008 i dziś widzę, że potrzeban powtórka. teraz jak już mam te wkładki to tylko żel sobie dokupię :wink:

metoda lepsza od laseru - wolniej ale delikatniej wybiela się ząbki choć efekt końcowy identyczny.

agip
11-11-2009, 17:07
a mnie już bolą zęby od samego czytania :lol:

Nalewka
18-11-2009, 19:00
A ja robiłam jednorazowo u dentysty, żel i lampa, ale na pewno nie laser :) Parę godzin dwa dni pod rząd, ale w gabinecie na fotelu.

Efekt doskonały, utrzymuje się w jakimś stopniu do dziś, czyli trzy lata, ale jednocześnie pojawiła się nieznana mi do tej pory wrażliwość zębów, pojawiła się i też została. Nie mogę gadać i uśmiechać się na mrozie :evil:

tutli_putli
19-11-2009, 20:16
Też miałam robione to samo co Kasiorek i niestety bez spektakularnego efektu. Bolało jak nie wiem co - dostałam nawet jakiś specjalny specyfik na ten ból :-? Dentysta mnie uprzedził jednak, że nie ma co się spodziewać cudu bo mam i tak bardzo jasną kość i wielkiej różnicy nie będzie. Ze względu na ten ból już bym się nie zdecydowała na taki zabieg. :roll:
W moim przypadku wystarcza raz na rok porządne piaskowanie i usunięcie kamienia.

boratom
20-11-2009, 19:01
A ja robiłam jednorazowo u dentysty, żel i lampa, ale na pewno nie laser :) Parę godzin dwa dni pod rząd, ale w gabinecie na fotelu.

Efekt doskonały, utrzymuje się w jakimś stopniu do dziś, czyli trzy lata, ale jednocześnie pojawiła się nieznana mi do tej pory wrażliwość zębów, pojawiła się i też została. Nie mogę gadać i uśmiechać się na mrozie :evil:

Witam! Ja w zeszłym roku ząbki wybielałam u dentysty tą metodą! Samo wybielanie nie bolało, po żelu i lampie zrobiono mi piaskowani - nie pamiętam czy to był dodatkowy element - i po tym zęby bolały strasznie!!! Zachwycona nie byłam - po zabiegu pani doktor mówi:
"Efekt prawie żaden, pani ma białe zęby, tylko przy pani cerze one tak wyglądają! Zamiast tego wybielania mógł pani mąż wakacje na Majorce zafundować!"
Skasowała mnie jak za wczasy na Majorce! Gdybym wcześniej wiedziała, że moje ząbki białe są (3 na tej zębowej skali porównawczej) zafundowałabym sobie karnet do solarium :lol:
Ważny jest też dobór odcienia pomadki!

Paty
20-11-2009, 21:52
A ja robiłam jednorazowo u dentysty, żel i lampa, ale na pewno nie laser :) Parę godzin dwa dni pod rząd, ale w gabinecie na fotelu.

Efekt doskonały, utrzymuje się w jakimś stopniu do dziś, czyli trzy lata, ale jednocześnie pojawiła się nieznana mi do tej pory wrażliwość zębów, pojawiła się i też została. Nie mogę gadać i uśmiechać się na mrozie :evil:

Witam! Ja w zeszłym roku ząbki wybielałam u dentysty tą metodą! Samo wybielanie nie bolało, po żelu i lampie zrobiono mi piaskowani - nie pamiętam czy to był dodatkowy element - i po tym zęby bolały strasznie!!! Zachwycona nie byłam - po zabiegu pani doktor mówi:
"Efekt prawie żaden, pani ma białe zęby, tylko przy pani cerze one tak wyglądają! Zamiast tego wybielania mógł pani mąż wakacje na Majorce zafundować!"
Skasowała mnie jak za wczasy na Majorce! Gdybym wcześniej wiedziała, że moje ząbki białe są (3 na tej zębowej skali porównawczej) zafundowałabym sobie karnet do solarium :lol:
Ważny jest też dobór odcienia pomadki!


Matko to ile zapłaciłaś za to wybielanie 3 tys. :o :o :o :o i jeszce ból.............to chyba zależy od wrażliwości zębów........
ja mam kolor A2 tak powiedziała mi moja Pani stomatolog i powinny się wybielić o dwa tony ..........zupełnie nie znam się na tym oznakowaniu koloru zębów..........popatrzyła i powiedziała ze efekt będzie niesamowity, z ten żel powiedziała mi 580 zł tylko teraz nie wiem czy za górę i dól czy tylko za górę........

Kasiorek
20-11-2009, 21:55
dziś byłam na przegladzie, zdrowe zabki są :)za tydzień czyszenie z piaskowaniem ( brrrr to boli !!!!) i jedna dawka żelu :D i mieć bedę hoolywodzki usmiech

Kasiorek
20-11-2009, 21:58
ja wtedy płaciłam jakieć 600 zł ale razem ze zrobieniem nakładek ( były robione z mojego odlewu) Teraz tylko kupię sam zel to koszt 120 zl za strzykawkę czyli na dwie nocne sesje wybielające

dżordż5
21-11-2009, 06:51
Teraz tylko kupię sam zel to koszt 120 zl za strzykawkę czyli na dwie nocne sesje wybielające

:o :o :o
Myślę, że można kupić znacznie taniej.



Samo wybielanie nie bolało, po żelu i lampie zrobiono mi piaskowani

Piaskowanie i usuwanie kamienia, jeśli jest, powinno być robione przed wybielaniem!!!

Beauty
21-11-2009, 11:02
Piaskowanie i usuwanie kamienia, jeśli jest, powinno być robione przed wybielaniem!!!


Na 100% przed wybielaniem+ wyleczone wszystkie zęby.

boratom
22-11-2009, 11:02
Piaskowanie i usuwanie kamienia, jeśli jest, powinno być robione przed wybielaniem!!!


Na 100% przed wybielaniem+ wyleczone wszystkie zęby.

Też mi się tak wydawało, ale nie chciałam się wygłupić przed "fachowcem" za grubą kasę! Pani doktor więcej mnie nie zobaczy, tylko raz można się dać naciągnąć :evil:

Amident_Kraków
30-06-2016, 18:08
Wybielanie zębów? Najlepiej u dentysty, bo to gwarancja bezpieczeństwa. Tylko stomatolog może dostosować metodę wybielania do oczekiwań pacjenta i stanu jego uzębienia – by nie zrobić krzywdy zębom i dziąsłom. Najpopularniejszymi metodami wybielania zębów są:

- nakładkowa: do wykonanej indywidualnie dla pacjenta nakładki wprowadza się żel wybielający. Ta metoda daje pacjentowi dużą swobodę, gdyż nie odbywa się w gabinecie. Zęby można wybielać w domu czy w pracy. Stężenie żelu dobiera stomatolog, aby było jak najbardziej optymalne. Wybielanie trwa od kilku do kilkunastu dni, przez kilka godzin na dobę.

- lampą Beyond®: ta metoda odbywa się już w gabinecie. Żel wybielający, w skład którego wchodzi nadtlenek wodoru, aktywowany jest za pomocą akceleratora lampy. Żel zawiera też substancje zmniejszające nadwrażliwość zębów. Pojedynczy zabieg trwa kilkanaście minut. Często jeden zabieg jest wystarczający do uzyskania pożądanej barwy zębów.

Niezależnie od zastosowanej metody wybielania, zęby należy oczyścić u dentysty z kamienia i osadu. Wypełnienia, licówki, mosty i korony nie ulegają rozjaśnieniu. Podczas wybielania i jakiś czas po nim warto stosować „białą dietę”, która nie zawiera produktów mogących zabarwić zęby.

Greengaz
30-06-2016, 19:51
Zapomniałeś podać ceny, dokładny adres i nr telefonu