PDA

Zobacz pełną wersję : Cieknący dach jak naprawić??



januszbe
01-11-2009, 08:06
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z cieknącym dachem, przekładany jakieś 25 lat temu, wiem wiem że już jest pora go wymienić ale nie teraz w listopadzie. A teraz do sedna sprawy czy ktoś ma jakiś sposób na naprawe przecieku od strony poddasza, niestety nie można wejść na dach :(, zostaje tylko poddasze. Jest nie ocieplone czyli widać dachówki, nie mam pomysłu jak takie coś uszczelnić.
Dachówka jest zespolona zaprawą

Pomoże ktoś?

labas1
01-11-2009, 08:22
Jakąś balię podstawić, jak nie chcesz wchodzić na dach.

januszbe
01-11-2009, 08:27
Nie to że nie chce, ale nie ma takiej możliwości. Nie ma okienek żadnych a dach jest na 13 metrach . Dopiero na wiosne planuje zrobić okienko i bedzie możliwośc wyjścia na dach.

coulignon
01-11-2009, 08:41
zapytaj tutaj: http://forum.muratordom.pl/dach-w-dobrych-rekach,t73297-960.htm

Tylko tak bardziej konkretnie bo nie dostaniesz odpowiedzi :wink:

tacim
01-11-2009, 08:43
ale co dachówka pękła , ja bym spróbował klejem dekarskim Soudal taki robi (napewno inne firmy też) na mokre podłoże też można go dawać . Na żywioł to piankę bym strzyknął hehe.
oczywiście j.w

01-11-2009, 08:50
nie mam pomysłu jak takie coś uszczelnić.
Dachówka jest zespolona zaprawą

Pomoże ktoś?

zaprawą cementową / z niewielką ilością wapna/
a jak nie masz mozliwości dobrego dostępu - podstępluj /pod dziure/ jakieś blaszane pudło w które wpsyknij pianke /vide tacim/

januszbe
01-11-2009, 11:35
Tak pękła i to nie jedna nie a podejście mam bo widać tą dziure. Tak myślałem o piance, tylko nie wiem czy nie będzie przez nią przeciekało no chyba że taka do łatania dziur na dachu.

januszbe
02-11-2009, 19:22
OK sprawa załatwiona, kupiłem uszczelniacz i zakleiłem. Czy będzie trzymało hmmmm to zobaczę.

Dzięki wszystkim