PDA

Zobacz pełną wersję : Od 3 listopada święta Bożego Narodzenia ....... w marketach



krzys_i_aga
02-11-2009, 07:56
Ostatnio byłem w OBI i już widziałem ekipy pracujące przy rozkładaniu świątecznych ozdób, dzwoneczków i mikołajów. Bardzo lubię okres świąteczny ale ludzie !!! nie ten co się rozpoczyna 03 listopada !!!! Już mnie mdłości biorą ...... Teraz przez dwa miechy będzie Ding dong deng .... Ding dong deng .... Przesyt nietakt i przesada !!!!!!

coolibeer
02-11-2009, 08:12
Ostatnio byłem w OBI i już widziałem ekipy pracujące przy rozkładaniu świątecznych ozdób, dzwoneczków i mikołajów. Bardzo lubię okres świąteczny ale ludzie !!! nie ten co się rozpoczyna 03 listopada !!!! Już mnie mdłości biorą ...... Teraz przez dwa miechy będzie Ding dong deng .... Ding dong deng .... Przesyt nietakt i przesada !!!!!!

W zeszłym roku ledwo co ludzie z cmentarza wrócili a już były ozdoby Mikołajkowe i Świateczne. Moim zdaniem przesada.

Baru
02-11-2009, 08:27
W makro od jutra wystawione będą art. świąteczne...
Total debelizm :x

morfeusz1
02-11-2009, 08:30
wkurza mnie to :evil: dawniej atmosferę zaczynało się wyczuwac gdzieś tak przed Mikołajem. I fajnie było, a teraz zanim Mikołaj, Wigila to już cżłowiekowi zdążą się opatrzeć te wszystkie ozdoby, choinki, reklamy i znudzić muzyka :roll: . A przeciez to taki fajny czas.... na szczęście ja do marketów bardzo rzadko chadzam :wink: ale i tak bombardują tym ze wszystkich stron, to tylko przyjdzie nam się okopać :lol: bo nic innego.

amalfi
02-11-2009, 08:47
U nas w OBI dekoracje świąteczne już były w połowie października :-?

galka
02-11-2009, 09:02
We wrocławskim Obi choinki stały też przed Świętem zmarłych :-?

kordzina
02-11-2009, 09:41
no to na gorąco: :o :o :o bo przeżyłam totalny szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!porąbało ich ostro bo nie mam słów:
Opole, Solaris Center- w głównym trakcie wiszą 3 ogromne wieńce Bożonarodzeniowe, już świecące, ubrane na gotowo :o :o ...a na każdym piętrze wielkie choinki, też już ubrane i świecące....biorąc pod uwagę że, dojdą jeszcze małe choineczki i pewnie jakieś stroiki....nie wiem ......
jakoś to mi nie pasuje...no choćby kilka dni odczekać po dniach zadumy...
przeciez ktoś to musiał chyba w nocy robić...
gratulacje Panie dyrektorz świetne wyczucie czasu.................... :evil: :evil: :evil:

retrofood
02-11-2009, 09:50
a szwagier ma już wierzbę (w wazonie), taka suchą, ubraną w wiszące pisanki i kogutki. Już na Wielkanoc gotowa!

galka
02-11-2009, 10:00
Przewidujący jest 8) Nie będzie póżniej na ostatnią chwilę latał :D

piterazim
02-11-2009, 10:51
a szwagier ma już wierzbę (w wazonie), taka suchą, ubraną w wiszące pisanki i kogutki. Już na Wielkanoc gotowa!

już czy jeszcze :)

ja się pochwalę lepszym patentem u rodziców mamy w ogrodzie choinkę (kij wie co to jest - iglaków nie rozróżniam) na której przez cały rok wiszą lampki.

ddoommiinniikk
02-11-2009, 11:58
Zarówno Boże Narodzenie jaki Wielkanoc są poprzedzone w liturgii odpowiednimi okresami przygotowawczymi. Wykraczanie handlu poza te okresy - wieszanie dekoracji - jest trochę niesmaczne...

retrofood
02-11-2009, 12:22
a szwagier ma już wierzbę (w wazonie), taka suchą, ubraną w wiszące pisanki i kogutki. Już na Wielkanoc gotowa!

już czy jeszcze :)


no... fakt, że jeszcze, ale też już!


Zarówno Boże Narodzenie jaki Wielkanoc są poprzedzone w liturgii odpowiednimi okresami przygotowawczymi. Wykraczanie handlu poza te okresy - wieszanie dekoracji - jest trochę niesmaczne...

Przecież na powaznie to nikt z tym stwierdzeniem dyskutował nie bedzie.

Armidia
02-11-2009, 12:36
byłam dzisiaj w Lidlu w Piasecznie - choinek co prawda jeszcze nie ma (albo nie zauważyłam), ale karnety do prezentów, papier, torebki papierowe z motywami świątecznymi, trochę ozdób świątecznych i całe mnóstwo słodyczy z motywami świątecznymi - czekolady, pierniki, marcepany...
szlag człowieka na miejscu trafia :evil:
dla mnie okres przedświąteczny zaczyna się 6 grudnia, a nie (pierun jasny !) w Dzień Zaduszny

Pozdrawiam,
Armidia

Łukasz789
02-11-2009, 13:01
Niestety ta moda przyszła do Nas z USA , pamiętam jak byłem w tym okresie w Chicago w 1996 było to samo wtedy to mnie szokowało bo wtedy w Polsce nawet o Bożym Narodzeniu się nie myślało. ale nie wiem jak się zastanowicie i przyjrzycie temu wszystkiemu to zobaczycie przez te 10 lat ten kres był systematycznie w Polsce rozszerzany. Mnie to tez się nie podoba ale powiem szczerze boje się tegorocznej Wigilii.

tabaluga1
02-11-2009, 13:22
W naszym Kauflandzie ozdoby świąteczne i słodycze z Mikołajami można było kupić już od początku października. :o :-? :-? :-?
Bardzo mi się to nie podoba. Niedługo zasypią nas tym już w wakacje. Myślę, że te wszystkie supermarkety zaczynają wyścigi o klienta. Kto pierwszy, ten więcej zarobi- rachunek jest prosty.

Dorfi
02-11-2009, 14:29
Żeby tylko do Świąt te wszystkie smakołyki się nie zepsuły :wink:
Sprawdzał ktoś daty ważności? Może to jeszcze ubiegłoroczne zapasy?

retrofood
02-11-2009, 15:28
Żeby tylko do Świąt te wszystkie smakołyki się nie zepsuły :wink:
Sprawdzał ktoś daty ważności? Może to jeszcze ubiegłoroczne zapasy?

wczoraj znicze sprawdzałem, ale nie miały daty wazności. I się zastanawiałem, czy to legalne???

amalfi
02-11-2009, 15:39
Z tego wynika, że 27 grudnia należy się na półkach sklepowych spodziewać pisanek i krokusików w maleńkich doniczkach w zajączki :-? :wink:

Dorfi
02-11-2009, 16:23
U mnie będą chyba już na Boże Narodzenie, bo moim cebulkom hiacyntów coś się pomyliło i zaczynają wypuszczać listki :lol: :lol:

Fenix999
02-11-2009, 19:21
Hiper i super markety to jest pikuś . Za chwilę się zacznie w radiach z "Last christmas..." na czele (w sklepach też to będą grali do upadłego) . W tym roku mogę nie wytrzymać .... :evil: :roll:

Agduś
02-11-2009, 19:52
Już dzisiaj usłyszałam "coraz bliżej święta..." Reklama pewnego napoju w TV to była :evil:

taka_ja & taki_on:)
02-11-2009, 19:53
Hiper i super markety to jest pikuś . Za chwilę się zacznie w radiach z "Last christmas..." na czele (w sklepach też to będą grali do upadłego) . W tym roku mogę nie wytrzymać .... :evil: :roll:

Boshe..fakt...
:-?
Idzie szału dostać... :evil:

Co do ozdób i towarów... to jestem za, że to lekka przesada... dla mnie to jakiś wyścig szczurów między marketami i sklepami... Ten ich chwyt marketingowy :-? :o

Nu i czemu dziwię się, że potem po połowie listopada na rynku też podobnie? :roll: W tamtym roku miesiąc przed świętami kupiliśmy choinkę... Ale tradycyjnie czekała do Wigilii :wink:

marzycielka74
03-11-2009, 14:47
...no w sobote(dzień przed W Ś) poszłam do kauflandu po znicze ...a tu ani jedngo :-? ,ale za to bombek bez liku..

aha26
03-11-2009, 15:36
Tak niestety jest...strasznie mnie WKURZA i wtedy wychodze z takiego marketu i nic juz u nich nie kupuje :evil:

M@riusz_Radom
03-11-2009, 16:16
Łeeeee to w sumie zakupy pozostaje Tobie robić tylko w małych osiedlowych lub wiejskich sklepach ;)

Mądra zasada mówi aby nie obrażać się na siebie w biznesie ;)

A w takich sklepikach promocji czy okazji to raczej nie uświadczysz ;)

Agduś
03-11-2009, 19:45
No ale muszą być tacy, których to nie wkurza, którzy kupują w listopadzie ozdoby, choinki, papier w Mikołaje i inne takie. No bo wszystkim rządzi niewidzialna ręka rynku i gdyby sie nie opłacało, to by nie było tego wszystkiego.

m.k.k
03-11-2009, 20:11
To może by tak wypromować jakieś świeto w międzyczasie. Może tak Barbarę, na patronkę internetu; jak się akcja powiedzie, to od 1 listopada do 4 grudnia będą wystawione laptopy, netbooki, modemy i podobne dziadostwa.
:D

matka dyrektorka
03-11-2009, 20:57
w gustownym przybraniu z bombek, dzwonków, łańcuszków.....

retrofood
03-11-2009, 21:10
no, sw. mikołaja jest 6 grudnia...

EZS
03-11-2009, 22:26
z jednej strony mnie denerwuje
ale z drugiej strony tak bardzo nie lubię listopada, że ten zgiełk marketowy jakoś mi gra... Rozdwojenie jaźni. W sumie jednak bardziej lubie, niż nie lubię... A najpiękniejsze dla mnie były światła na Oxford Street. Zapalają je chyba na początku grudnia (albo wcześniej, ale wtedy je zauważyłam) i jakoś tak zaczęły się wtedy dla mnie święta... Takie wspomnienie z życia na obczyźnie :-?

cieszynianka
03-11-2009, 22:32
To może by tak wypromować jakieś świeto w międzyczasie. Może tak Barbarę, na patronkę internetu; jak się akcja powiedzie, to od 1 listopada do 4 grudnia będą wystawione laptopy, netbooki, modemy i podobne dziadostwa.
:D

Chyba za póżno :-?
Podobno Internet jest już pod opieką św. Izydora :roll: :lol:

retrofood
04-11-2009, 06:25
To może by tak wypromować jakieś świeto w międzyczasie. Może tak Barbarę, na patronkę internetu; jak się akcja powiedzie, to od 1 listopada do 4 grudnia będą wystawione laptopy, netbooki, modemy i podobne dziadostwa.
:D

Chyba za póżno :-?
Podobno Internet jest już pod opieką św. Izydora :roll: :lol:

Gdzie Ty bylas, Południco? na zakupach???

morfeusz1
04-11-2009, 06:32
bylismy wczoraj w Almie i w Piotrze i Pawle i tam też sa już półki z Mikołajami, choineczkami, aniołkami :-? poszaleli, chyba nikt nie chce być gorszy. Niedługo to zaraz po Wielkanocy w sklepach bedą się pojawiac bombki, a po Nowym Roku jaja wszelakie :roll:

coolibeer
04-11-2009, 06:32
Szukała odpowiednich majtoszek :) bo tamte już się przejadły i podarły :)

diabel200
04-11-2009, 07:06
No cóż psychologia+działania marketingowe drodzy Państwo. Przecież już dawno dowiedziono że nastrój przedświąteczny skłania do kupowania wszystkiego co ma mikołajka, choineczkę i co tam jeszcze na opakowaniu, do tego w tle muzyczka "dżingel bells", i ludzie latają po marketach jak oszaleli bo to tak ciepło na duszy się robi na dzwięk "boże nie dugo już święta".

Ostatnio błem w niemieckim Realu:), był to początek pażdziernika jakoś, no i o czywiście co na półkach? chyba nie muszę pisać że czekoladki, mikołajki, Adventskalendar, czekoladki w blaszanym pudełeczku z pozytywką (piękne), i już prawie się skusiłem jak jeszcze żona stanęła obok i szepnęła jakie to piękne. Ale na szczęście mój umysł powiedział " człowieku jeszcze nie czas na to".
Ozdób co nie miara, jednak raczej zeszłoroczne bo papierowe regały i napis " alles nur 1 Euro".\Ale co zabawniejsze niemcy poszli o krok dalej i z jednej storny na regale mikołaje i inne pierdołki świąteczne, a z drugiej strony co? no jak to przecież Halloween!!!!

Wiecie zawsze czekałem ja głupi na okres przedświąteczny, jednak od kilku lat, wogóle mnie ot nie cieszy:(:(, do tego rokrocznie albo wigilia, albo któyś z dni muszę dobę siedzieć w pracy. I ciesz się tu człowieku ze świąt!

EZS
04-11-2009, 07:46
a ja już wybieram się po lampki zewnętrzne :lol:
bo w ub roku mówiłam sobie - jeszcze czas - i w końcu nie kupiłam, bo ładne i rozsądne cenowo wykupili i zostały same drogie (albo ceny podnieśli przed świętami), a i wyprzedaży poświątecznych jakoś atrakcyjnych nie widziałam...

kamykkamyk2
04-11-2009, 08:28
Komercja i jeszcze raz komercja.
Niech wszyscy oleją zakupy choinkowe w listopadzie, to "markety" może nie będą tak wcześnie zmieniać dekoracji i asortymentu.
Wszystko co przychodzi z Hameryki już nie jest takie cudowne?????
Przecież większość Polaków od zawsze fascynowała się tym co Hamerykańskie.

cieszynianka
04-11-2009, 12:08
To może by tak wypromować jakieś świeto w międzyczasie. Może tak Barbarę, na patronkę internetu; jak się akcja powiedzie, to od 1 listopada do 4 grudnia będą wystawione laptopy, netbooki, modemy i podobne dziadostwa.
:D

Chyba za póżno :-?
Podobno Internet jest już pod opieką św. Izydora :roll: :lol:

Gdzie Ty bylas, Południco? na zakupach???

Ja nigdzie :roll:
Nie lubię tego i jak tylko mogę, to zrzucam te czynności na barki Mojej Większej Połowy :oops: :lol:
Ale niestety faktem jest "przyspieszenie" świąt tak, że same święta jakby mniej cieszą :-? i dlatego staram się te wszystkie dekoracje omijać szerokim łukiem, o ile się da :roll:

matka dyrektorka
04-11-2009, 15:05
na forum w poradach życiowych też już wątki świąteczne wywleczone do góry

mbz
04-11-2009, 17:34
Na szczescie robienie zakupow w super i hipermarketach, jak i zagladanie do watkow swiatecznych nie jest obowiazkowe :wink:

zuz@nka
05-11-2009, 09:50
Sprzeciw, kategoryczny sprzeciw ( mój osobisty, wieloletni) wygłaszam i tu przeciwko tak wczesnemu wystawianiu światecznych artykułów !!!!!!!!!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

retrofood
05-11-2009, 11:00
http://i.demotywatory.pl/uploads/1257070909_by_jury90_500.jpg

iza mama gabora
05-11-2009, 13:03
retrofood,obrazek sprawił,że ryczę ze śmiechu wespół w zespół z córą :lol: :lol:

A co do wczesnych świąt w marketach-ja tam to nawet lubię :roll: Chadzam wtedy pod te świąteczne melodyjki jakoś tak wolniej :roll:
A i misterne plany właścicieli marketów jakoś na mnie nie działają-uodparniam się wtedy na ten świąteczny wyścig i patrzę na wszystko tak bardziej socjologiczno-psychologiczno-filozoficznie.I tyle :wink:

Armidia
06-11-2009, 09:54
właśnie na TVN leciała świąteczna reklama coca-coli... poddaję się :(

Pozdrawiam,
Armidia

Fenix999
11-11-2009, 09:27
Chociaż do świąt jeszcze miesiąc z okładem, to w supermarketach i centrach handlowych pojawiły się pierwsze oznaki Bożego Narodzenia. Choinki, stroiki i Święci Mikołajowie w różnych postaciach - wnoszą trochę świątecznej atmosfery w listopadową szarugę. Jednak ich podstawowym zadaniem jest przekonanie nas do zakupów.

Mimo, że bożonarodzeniowa forma marketingu może męczyć, to jednak jest skuteczna - podkreśla psycholog reklamy Norbert Maliszewski. Tradycyjnie, to w listopadzie i grudniu handlowcy mają swoje żniwa. Bożonarodzeniowe reklamy sprawiają, że przestajemy zachowywać się racjonalnie - tłumaczy psycholog.

Nastrój świąteczny - kolędy i stroiki służą wzbudzaniu emocji. Świąteczne atrybuty powodują, że zaczynamy kierować się sercem - chcemy jak najwięcej i jak najlepiej. I w efekcie kupujemy.

Zdaniem Norberta Maliszewskiego - komercja i szał zakupowy już wrosły w polską kulturę świętowania. Reklama, niestety, przyczynia się do desakralizacji Bożego Narodzenia, bo odwołuje się do potrzeb związanych ze statusem i prestiżem - tłumaczy psycholog.

W listopadzie i grudniu obroty marketów wzrastają średnio o kilkadziesiąt procent, i stanowią 20%-30% obrotów rocznych.


W marketech są już po 4 rzędy (zależy jak kto liczy ) zabawek . Musze dziecko z papierową torbą na głowie przeprowadzać przez te strefę wysokiego zagrożenia dla portfela przeprowadzać . :wink:

Łukasz789
11-11-2009, 11:01
Ja już słyszałem w tamtym tygodniu w niedziele ,, jingle bells' dobrze ,że nie Last Christmas.

amalfi
11-11-2009, 11:51
A moje nastoletnie dziecko po wczorajszej wizycie w OBI, powyciągało wczoraj z pudeł jakieś mikołaje i stajenki i powystawiało na półki w domu :roll: A na przyszly tydzień planuje zakupy świąteczne (bombki, ozdoby i takie tam). Powiem jeszcze, że zawsze z takimi zakupami czekam na ostatnią chwilę i ciągle muszę przebierać w resztkach. Może więc rzeczywiście już trzeba sie zaopatrzać, bo wczoraj ludzie ostro kupowali te świąteczne rzeczy :roll:

magpie101
11-11-2009, 12:26
Ja nie robie zakupow w marketach, wiec nie wiem czy w naszym rejonie sa juz w nich swiateczne ozdoby.
A o swietach zaczynam juz myslec, powoli planuje co kumu kupie pod choinke i jeszcze w tym tygodniu musze zarobic ciasto na pierniku, ktore to ciasto musi lezakowac miesiac (okolo). Takie planowanie swiateczne pozwala mi przetrwac zawsze ponury listopad.

EZS
11-11-2009, 13:04
i jeszcze w tym tygodniu musze zarobic ciasto na piernik, ktore to ciasto musi lezakowac miesiac (okolo). .
O rany, przypomniałaś mi o pierniku!!!!
Przez wiele lat robiłam piernik. Prawdziwy, na miodzie, korzeniach, taki co właśnei miesąc ma leżeć.
Potem była budowa, przeprowadzka, jakoś o pierniku wszyscy zapomnieli.
Masz rację, czzs najwyzszy zagnieść piernik :lol:

magpie101
11-11-2009, 13:26
i jeszcze w tym tygodniu musze zarobic ciasto na piernik, ktore to ciasto musi lezakowac miesiac (okolo). .
O rany, przypomniałaś mi o pierniku!!!!
Przez wiele lat robiłam piernik. Prawdziwy, na miodzie, korzeniach, taki co właśnei miesąc ma leżeć.
Potem była budowa, przeprowadzka, jakoś o pierniku wszyscy zapomnieli.
Masz rację, czzs najwyzszy zagnieść piernik :lol:

EZS uciekla mi literka :lol: , ja zarabiam ciasto na pierniki (100 szt) takie co moga jeszcze w puszce po swietach lezec. Ale to juz czas najwyzszy, wiec do roboty :lol: .

galka
11-11-2009, 13:38
No to do roboty :D

Tylko o przepis bym prosiła 8)

mbz
11-11-2009, 13:42
EZS, galka- przepis znajdziecie tutaj: http://forum.muratordom.pl/przepisy-na-swiateczne-pysznosci,t36307.htm

magpie101
11-11-2009, 13:47
No to do roboty :D

Tylko o przepis bym prosiła 8)

Moje pierniki sa tutaj
http://forum.muratordom.pl/przepisy-na-cos-slodkiego-pysznego-i-latwego-do-zrobienia,t110423-300.htm

galka
11-11-2009, 16:00
Dzieki magpie 101

Czy już czas je robić :D

EZS
11-11-2009, 16:17
Dzieki magpie 101

Czy już czas je robić :D

jeżeli robisz na prawdziwym miodzie, to można teraz zarobić ciasto, przykryć ścierką i odstawić w chłodne miejsce (wcale nie do lodówki, ja wstawiam do szafki) nawet na 3 tygodnie. Przed świętami się piecze.

Pierniki torunskie zaczyniano przy urodzeniu dziewczynki a pieczono na slub :D To ile czekały?

Tylko ja daję pół litra miodu na kilo mąki. Nie wiem, ile to deko :roll:

magpie101
11-11-2009, 16:55
Dzieki magpie 101

Czy już czas je robić :D

Ja bede w tym tygodniu zarabiac ciasto, odstawie do zimnego garazu szczelnie przykryte (zeby zwierzaki sie nie dobraly :evil: ), piec bede 10 dni przed swietami.

W tym roku robie z podwojnej porcji - 200 sztuk, wymyslilam, ze kupie ladne koszyczki, wyloze swiateczna serwetka, na to pierniczki - calosc zapakuje w celofan i dam takie paczuszki z zyczeniami zamiast stroikow jak co roku (bedzie dla kilku kolezanek i wspolpracownicy).