PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D26 RODZINNY



romans
17-01-2004, 12:55
czy ktos buduje dom wg.projektu D26?Jaki jest przybliżony koszt postawienia domu? :o

romans
19-01-2004, 16:30
WITAM WSZYSTKICH. CZY KTOS BUDUJE D26 RODZINNY.MOZE KTOS KUPIL PROJEKT,POSIADA JAKIES DOSWIADCZENIA Z TYM PROJEKTEM????????????????

Ewunia
19-01-2004, 17:26
Mikrowątek o D 26 (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=17950&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=d26) już był, ale dyskusja zamarła.

bliss
19-01-2004, 21:32
Czesc
Kupilem niedawno plany D26 w wersji aL, czyli lustrzane odbicie z poddaszem użytkowym. Mam troche zdjec z budowy tego typu domu, moge podeslac. Teraz szukamy architekta do zrobienia adaptacji (coś w rodzaju mieszanki D26L z D26aL) :) i poprawienia kilku uciążliwych rozwiązań (np, w wersji bez poddasza wiatrołap jest mikroskopijny).

Wczesniej rozważaliśmy także projekt D08 (Przestrony) - był na budowie domów modelowych ale odpadł gdyż:
- za małe sypialnie (po 12 metrów)
- druga łazienka na końcu domu

romans
20-01-2004, 18:14
Ja tez mysle o kupnie tego projektu i rowniez w wersji L. Jesli bys mogl to z chęcią zobacze fotki z budowy.Interesuje mnie jaki jest mniej więcej koszt postawienia stanu surowego?Ja myslalem o powiększeniu łazienki kosztem garderoby i zrobieniu garderoby między pokojem 8i9.

Mr Q
13-02-2004, 10:20
:D WITAM WSZYSTKICH
PIERWSZY RAZ ODWIEDZAM FORUM GDYŻ DOPIERO ZACZYNAM I TEŻ MAM PROBLEM Z WYBOREM PROJEKTU.
BARDZO POWAŻNIE MYŚLĘ O D 26.
MAM TEŻ KILKA POMYSŁÓW .
SKONTAKTUJĘ SIĘ W PRZYSZŁYM TYGODNIU Z PROJEKTANTEM.
CO ZAMIERZAM :
ZLIKWIDOWAĆ GARDREOBĘ PRZY SYPIALNI I POMIESZCZENIE GOSPODARCZE - W TO MIEJSCE "WSUNĘ' GARAŻ ŻEBY MNIEJ WYSTAWAŁ.
Z SYPIALNI OBOK ZROBIĘ POMIESZCZENIE GOSPODARCZE - KOCIOŁ NA PELETY, KILKA M3 PELLET, SŁOIKI, KOSIARKA DO TRAWY I INNE NARZĘDZIA. 15 M2 POWINNO WYSTARCZYĆ.
RESZTĘ POZOSTAWIĘ BEZ ZMIAN BO MI SIĘ PODOBA.
CZY KTOŚ MOŻE ZNA ORIENTACYJNE KOSZTY BUDOWY d26- RODZINNY ?
PROSZĘ O JAKIEŚ INFORMACJE - POZDRAWIAM @LL
:D

Mr Q
13-02-2004, 10:24
TO JESZCZE RAZ JA :)
MOŻE KTOŚ WYBUDOWAŁ d 26 GDZIEŚ W KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WIELKOPOLSKIM - CHĘTNIE BYM SKORZYSTAŁ Z MOŻLIWOŚCI ŻEBY BYĆ PEWNYM WYBORU NA 100%
POZDRAWIAM

nata76
23-03-2004, 18:28
Odświeżam wątek.Mr Q, jak tam rozważania?pozdrawiam,nata

peri
26-07-2004, 06:31
Witam, poszukuję osób , które budują bądź wybudowały dom wg tego projektu.

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=36

Jagna
26-07-2004, 08:19
Witaj peri, ja nie buduję tego domu, ale mam okazję oglądać stan surowy otwarty tego projektu niemal codziennie, bo sąsiad taki postawił. Sąsiad przykrył go dachówką cementową, ściany są z BK....Bardzo fajny domek :P Wiem, że te informacje niewiele wnoszą, ale jakby co, to mogę się ewentualnie czegoś tam dopytać :D

kroyena
26-07-2004, 08:26
peri chciałem, ale embargo na projekt dostałęm :( .
W mojej pazerności chciałem walnąć jeszcze I etap z tej możliwości zrobienia takiej ładnej antresoli.
B. mi się podoba oddzielenie priva, od publica i niewielka przestrzeń pod komunikację. :wink:

bliss
26-07-2004, 22:06
Czesc
Buduje D26 w wersji aL - czyli z użytkowym poddaszem. W środku dokonałem licznych drobnych zmian, ale wymiary, konstrukcja i gólny rozkład pomieszczeń jest bez zmian. Koszt stanu otwartego (fundament, ściany nośne, działowe, strop, więźba, kominy, dachówka ceramiczna i okna połaciowe wyniesie ok. 180 tys. (powierzchnia 280 m). Buduje pod Warszawą, firma jest bardzo dobra, nie szukam specjalnych oszczędności - stąd pewnie taka cena.

Taga
09-09-2004, 17:31
Doaczam sie do grona poszukujacych informacji o rodzinnym
Zastanawiam sie na Przestronnym i rodzinnym a wybór jest nielatwy
pozdr
Aga

yuana
10-09-2004, 08:36
sama zastanawiałam się kiedyś nad rodzinym, nad przestronnym, a nawet nad z wykuszami - ale tu są tylko 3 sypialnie, a ja potrzebowałam 4 sypialnie;
jeśli miałabym do wyboru rodzinny czy przestronny, zdecydowanie wybrałabym rodzinny, bo:
-sypialnie ma większe
-salon bardziej ustawny
-fajny zadaszony taras, z którego blisko jest wejście do kuchni, a to jest bardzo ważne latem jak się z garami lata
- łazienki blisko kotłowni - nie ma problemu z czakaniem na ciepłą wodę
- super garderoba zaraz przy wejściu - bardzo przydatna rzecz

jedyny minus to brak spiżarki, która w domu się bardzo przydaje, ale można ją wydzielić i zrobić to podobnie jak w projekcie z wykuszami

ogólnie dom bardzo ładny - ten garaż po środku mi nie przeszkadza, ewentualnie w muratorze nr 9/2004 jest propozycja, żeby drzwi garażowe usytuować z boku, a od frontu dać normalne okna - mozna to zobaczyć w tymże muratorze; domek bardzo dobrze przemyślany, nie ma zbędych metrów, każdy m wykorzystany

przestronny zaś podoba mi się osobiście mniej, bo:

- ma mały taras i niezadaszony, a latem całe życie toczy się na tarasie, jak jest zadaszony deszcz nie deszcz, upał, można siedzieć
- pokoiki małe
- wąski korytarz
- nieustawny salon
- nie podoba mi się usytuowanie kuchni, jest w niej jakoś mało zacisznie i jest jakby w przejściu, byłam w takim domu i na żywo odniosłam również niesympatyczne wrażenie
- duza łazienka na końcu domu, raz że daleko od kotłowni, dwa, że jak domownicy wolą z niej korzystać w ciągu dnia, to muszą się nabiegać

to chyba tyle, z góry przepraszam miłośników i budujących przestronny, lae takie są moje odczucia

yuana
10-09-2004, 09:18
sama zastanawiałam się kiedyś nad rodzinym, nad przestronnym, a nawet nad z wykuszami - ale tu są tylko 3 sypialnie, a ja potrzebowałam 4 sypialnie;
jeśli miałabym do wyboru rodzinny czy przestronny, zdecydowanie wybrałabym rodzinny, bo:
-sypialnie ma większe
-salon bardziej ustawny
-fajny zadaszony taras, z którego blisko jest wejście do kuchni, a to jest bardzo ważne latem jak się z garami lata
- łazienki blisko kotłowni - nie ma problemu z czakaniem na ciepłą wodę
- super garderoba zaraz przy wejściu - bardzo przydatna rzecz

jedyny minus to brak spiżarki, która w domu się bardzo przydaje, ale można ją wydzielić i zrobić to podobnie jak w projekcie z wykuszami

ogólnie dom bardzo ładny - ten garaż po środku mi nie przeszkadza, ewentualnie w muratorze nr 9/2004 jest propozycja, żeby drzwi garażowe usytuować z boku, a od frontu dać normalne okna - mozna to zobaczyć w tymże muratorze; domek bardzo dobrze przemyślany, nie ma zbędych metrów, każdy m wykorzystany

przestronny zaś podoba mi się osobiście mniej, bo:

- ma mały taras i niezadaszony, a latem całe życie toczy się na tarasie, jak jest zadaszony deszcz nie deszcz, upał, można siedzieć
- pokoiki małe
- wąski korytarz
- nieustawny salon
- nie podoba mi się usytuowanie kuchni, jest w niej jakoś mało zacisznie i jest jakby w przejściu, byłam w takim domu i na żywo odniosłam również niesympatyczne wrażenie
- duza łazienka na końcu domu, raz że daleko od kotłowni, dwa, że jak domownicy wolą z niej korzystać w ciągu dnia, to muszą się nabiegać

to chyba tyle, z góry przepraszam miłośników i budujących przestronny, lae takie są moje odczucia

kroyena
10-09-2004, 14:30
Ile razy go przećwiczyłem. Ale nie udało mi się go sprzedać wewnętrznie i będzie "Z blaskiem". Argument nie do przebicia to za duży niby i kto to będzie sprzątał (argument o wsparciu nie dotarł).

Spróbójcie pokonbinować krzyżując I z II. Można w I etapie założyć lekki sufit nad salonem, a potem go odkryć w ramach II etapu. Jak się płyt i waty nie poniszczy to można działówki na górze zrobić lub pookładać ściany na poddaszu.

Co do garażu to można go zrobić na początek w postaci wiaty na cokole takim jak całty dom, co znacznie obniża koszty. Można ją potem zabudować w drewnie lub szkieletem tez nie powinno być drogo. A i wtedy wjazd do garażu może być też nie od czoła, ale od boku i ustawność na działce zupełnie inna. w lustrze także.
A można jeszcze wiatę garażową skrzyżować z projektami co do drzwi taki ładny podcień prowadzi. Podwyższyć trochę dach (graciarnia u góry nad garażem większa) i konstrukcja dachu wtedy znacznie ładniejsza geometrycznie (mniej załąmań). A na belkach podcieni dołożyć balustradki i kwiatki.
Balustradki mogą się też przydać do rowerów dyżurnych (niezbędnych poza miastem) co by łądnie stały.

kroyena
10-09-2004, 14:31
A i jeszcze tego rozwiązania z węzłem łazienkowo gospodarczym to chyba kilka odmian widziałem, nawet w 09/2004 cosik nowego dodali.

cichymirek1
15-09-2004, 23:25
Czesc
Kupilem niedawno plany D26 w wersji aL, czyli lustrzane odbicie z poddaszem użytkowym. Mam troche zdjec z budowy tego typu domu, moge podeslac. Teraz szukamy architekta do zrobienia adaptacji (coś w rodzaju mieszanki D26L z D26aL) :) i poprawienia kilku uciążliwych rozwiązań (np, w wersji bez poddasza wiatrołap jest mikroskopijny).

Wczesniej rozważaliśmy także projekt D08 (Przestrony) - był na budowie domów modelowych ale odpadł gdyż:
- za małe sypialnie (po 12 metrów)
- druga łazienka na końcu domu


Witam serdecznie!
Jesli możesz, to podeślij mi zdjęcia z budowy. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam - Mirek.

bianchi
20-09-2004, 20:54
Witam! Mam z mężem przeprawę o projekt, ponieważ kupiliśmy już "Z otwartym poddaszem" Szewczyka i On jest zdecydowany, ja natomiast przeraziłam się kosztami wszystkiego: budowy, utrzymania, wizją katastru. W skrytości marzę o "Rodzinnym" zwłaszcza po wrześniowym numerze Muratora z interesującymi dla mnie modyfikacjami tego projektu. Dom, którego projekt kupiliśmy widzieliśmy w rzeczywistości, natomiast mimo dużej popularności Rodzinnego nie udało mi się go nigdy obejrzeć w skali 1:1 i brakuje mi argumentów. Byłabym ogomnie wdzięczna za jakieś wskazówki- "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" odnośnie lokalizacji takiego domu. P.S. Mieszkamy w Sochaczewie 50km od Warszawy. POZDRAWIAM I DZIĘKI

Bracket
21-09-2004, 23:30
Ja też zaczynam budować D26. Proszę o kontakt wszystkich którzy już mają to za sobą lub są w trakcie. Proszę o kontakt z woj kuj-pom tych co go już wybudowali i chcą się pochwalić. Zna ktoś koszty budowy tego domku?

kubanki
22-09-2004, 08:20
Witaj Bracket,
my niestety jeszcze nie budujemy, ale zamierzamy ruszyć wczesną wiosną i na 90% będzie to D26 - tak więc my chętnie zobaczymy, jak Tobie idzie ;) - a budować będziemy pod Toruniem, więc niedaleko.
Jeśli chodzi o koszty - to pewnie masz wycenę z CD Muratora, jeśli nie, to tam wycenione jest to na niecałe 300kzł + VAT. Oczywiście założenie, że jest generalny wykonawca, standardowe ceny bez upustów, etc. Jeśli chcesz, mogę podesłać dokładniejsze wyliczenia z tej płytki, ale to jutro, bo nie mam jej przy sobie.

Pozdrawiam,
Kuba

Miśki
03-10-2004, 16:08
Mamy zamiar budowac Rodzinny, duza dzialka 2400m kw, wjazd od zachodu. Czy ktos to budował? Czekamy na wszelkie komentarze dotyczace tego projektu! :D

Miśki
04-10-2004, 22:38
Rodacy Forumowicze! Wybaczcie nam laikom. Juz znalezlismy Wasze wcześniejsze wypowiedzi na temat tego domku. Jak to mówią - lepiej późno niż wcale. :oops:

Miśki
04-10-2004, 22:39
Rodacy Forumowicze! Wybaczcie nam laikom. Juz znalezlismy Wasze wcześniejsze wypowiedzi na temat tego domku. Jak to mówią - lepiej późno niż wcale. :oops:

bliss
13-04-2005, 21:53
Wybraliśmy projekt D26 w wersji aL (użytkowe poddasze, lustrzane odbicie) + wprowadziliśmy sporo zmian od siebie. Dzięki temu formu obejrzeliśmy wcześniej dom zbudowy według tego projektu - stąd tyle zmian :) Dla zainteresownych mogę podesłać listę uwag na priva + ostateczny projekt domu.

bliss
13-04-2005, 22:06
Jesteśmy w trakcie wykańczania D26 (okolice W-wy) - jeszcze parę miesięcy pracy przed nami :(

Wydaje się, że jest to fajny projekt, ale jest w nim kilka marnych pomysłów, oto one:
- zbyt wąskie schody (80 cm)
- słupy na tarasie na wprost okna tarasowego
- za krótki garaż (4,8 m)
- zbyt wąski korytarz na parterze (1,2 m)
- w wersji A (antresola) trójkątnych okien na poddaszu nie ma do czego zakotwić (brak środkowego słupa)
- dosyć wąska kuchnia - wymusza stosowanie dwóch ciągów roboczych (nie można zrobić ciągu w kształcie L lub wyspy).

Jeśli ktoś ma pytania, chce obejrzeć fotki - zapraszam na priva.

Miśki
27-04-2005, 20:59
Bliss,

jesli mozesz - bardzo chetnie zobaczymy jak wyglada Rodzinny po waszych zmianach :lol:
Prosze o projekt i uwagi na maila
Dzieki z gory

twins
06-09-2005, 19:26
Wybraliśmy projekt D26 w wersji aL (użytkowe poddasze, lustrzane odbicie) + wprowadziliśmy sporo zmian od siebie. Dzięki temu formu obejrzeliśmy wcześniej dom zbudowy według tego projektu - stąd tyle zmian :) Dla zainteresownych mogę podesłać listę uwag na priva + ostateczny projekt domu.

Witam.Chcemy na poważnie kupić projekt "Murator D26a".Bardzo zależy nam na wszystkich informacjach dotyczących niedoskonałości tego projektu, co zmienić,jakie problemy podczas budowy.Bardzo zależałoby mi na Twoich uwagach, zdjęciach z budowy,zmianach w projekcie jakich dokonałeś.Czytałem uwagi na temat wąskich schodów,korytarza i kuchni,oraz krótkiego garażu.Mógłbym prosić o zdjęcia z budowy i ewentualne rady jak pozbyłeś się niedogodności projektu i czy jesteś zadowolonych ze zmian projektu.Pozdrawiam! :lol:
mój kontakt : [email protected]

gracki
19-03-2006, 19:28
chcialbym zmienic w tym projekcie w salonie drzwi balkonowe na okno jak nalezy postapic do kogo zglosic zmiane w projekcie itp.

pitbull
20-03-2006, 06:59
Zgoda na zmiane od autora projektu typowego a zmiany te powinien naniesc autor adaptacji projektu.

iwomalinka
30-04-2007, 21:17
Witam :D

Poszukuję informacji oraz zdjęć domu D-26 (Rodzinny).
Czy ktoś z województw lubuskiego lub wielkopolskiego buduje lub wybudował taki dom???

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=36&IdKolekcji=

Pozdrawiam Iwona :P

iwomalinka
09-05-2007, 15:42
Witam!!!

Natrafiłam na artykuł z muratora odnośnie tego domku, którego autorem jest Pan
Arkadiusz z Kutna.

Co prawda nie jest to województwo ani lubuskie, ani wielkopolskie, mimo to może przeczyta ten post i odezwie się na priv.

Pleaseeeeeeeeeeee!!!!
:P

joannab
28-04-2008, 13:35
Witam wszystkich budujących lub tych, którzy wybydowali D 26 Rodzinny.
My już jesteśmy w połowie - tzn. domek stoi. Ma dach i wstawione okna, drzwi a za tydz. brama garażowa. Przed nami wnętrza... I właśnie dlatego bardzo proszę o przesłanie zdjęć wnętrz z domków które już wybudowaliście.. Konkretnie mam problem z kominkiem i jego wykończeniem. Proszę o wstawienie zdjęć lub przesłanie na mail. Prooooszę :)

hekinan
22-06-2008, 19:58
Witam,

moze uda mi sie odswiezyc ten temat.

Jestem wlasnie na etapie wyboru projektu i strasznie mi pasuje ten domek.

Szukam osob, ktore go wybudowaly, jak rowniez chetnie posluchalbym opinii na temat tego projektu.

pozdrawiam
Damian

bliss
23-06-2008, 10:02
Cześć
Od mojego poprzedniego posta minęły ponad trzy lata. Po prawie trzech latach mieszkania w D26 mam kilka uwag krytycznych. Zalety na końcu :)

In minus:
- mały wiatrołap - przy czteroosobowej rodzinie nie sposób ubrać sie wygodnie, za mało miejsca na dobrą szafkę na buty, mało miejsca na wieszak i lustro, itd. Można na to polecić tylko jedno rozwiązanie - na etapie projektu "przeciąć" dom w poprzek na wysokości wiatrołapu i wstawić 1,2 m szerokości (60 cm x 2 = dodatkową krokiew). Zyskamy miejsca na szerokie schody (nie kosztem salonu) i powiększy się także spiżarka pod schodami.
- korytarz - mimo poszerzenia do 135 cm i zastosowania różnego wykończenia podłogi (gres/drewno) nadal jest to kicha. Być może jakimś rozwiązaniem jest zrobienie świetlika w ścianie z sypialnią, tak by doświetlić ten labirynt.
- garaż - pomimo wydłużenia do 5,50 m nadal jest za mały (jedno małe auto, jedno średnie). Rowery i kosiarka popupychane pod ścianami - wyciąganie roweru bez wyjechania autem oznacza albo ekwilibrystykę albo nową rysę na samochodzie :(
- kuchnia z dwoma biegami - zrobiliśmy zlew pod oknem a kuchnkę vis a vis - przy ścianie graniczącej z salonem. Nie jest to wygodne - zawsze jakaś cholerna kropelka spadnie na glebę...

In plus:
- Dom jest przestronny i wygodny - wszystkie sypialnie są na parterze: dwie duże sypialnie (po 16 mkw), duża sypialnia rodziców (22 mkw). Dom wymaga jednak dużej działki - wpychanie go na siłę tak by miał tylko przepisowe 4 m po bokach jest trochę bez sensu.
- Dom jest bardzo widny - poza korytarzem :(
- Nad garażem można zrobić prosty pseudo stryszek z wejściem od strony garażu po drabinie

Jeśli ktoś chce listę zmian na priva albo fotki - to proszę o sygnał.

ksieciu
10-07-2008, 08:40
Witam,
My również wybudowaliśmy D26-rodzinny z projektów Muratora, od ponad pół roku mieszkamy. Wprowadziliśmy jednak sporo zmian juz na etapie projektu. Mamy 2 łazienki + 1 wc, mamy 3 sypialnie i gabinet, 2 garderoby (jedna przy salonie tzw. sezonowa) i druga w sypialni rodziców, salon duży z częścią jadalną, kuchnia również z małym aneksem do codziennego jedzenia.

Czytając uwagi bliss zgadzam się z małym wiatrołapem, choć można go zagospodarować mając zaraz za drzwiami garderobę na kurtki i buty których się aktualnie nie używa :).
Korytarz powiękrzyliśmy do 1,5 m szerokosci, drzwi w pokojach wstawiliśmy z dużymi przeszkleniami, dzięki czemu w ciągu dnia dopływa do korytarza światło dzienne.
Garaż od razu powiększyliśmy do rozmiarów 6x5,8 m dzięki czemu parkuje w nim duzy i mały samochód, mięsci się kosiarka, 4 rowery, zimowe/letnie koła, regały etc...
Kuchnie mamy podzieloną szafkami na część roboczą i jedzeniową, pod ścianą zewnętrzną jest ciąg szafek w kształcie litery U z wyższym barkiem po lewej oddzielającym od jadalni a na ścianie dzielącej z salonem mamy zabudowane szafy wnękowe z piekarnikiem i lodówką, szafy wyszły olbrzymie i bardzo pojemne co doskonale wypełniło brak spiżarni.
Sypialnie dzieci i gabinet mają po 12 m2 a sypialnia rodziców ma 15,5 m2
Dla wypełnienia przestrzeni pomiędzy korytarzem części dziennej i nocnej za namową architekta wnętrz dostawiliśmy kolumnę o przekroju kwadratu która minimalizuje efekt bardzo długiego ciągu komunikacyjnego przez cały dom.
zlikwidowaliśmy przejście z kotłowni do garażu dzięki czemu uzyskaliśmy idealny kącik na mini pralnię.

Zmiany które bym wprowadziła teraz, po wybudowaniu:
- złamałabym dach nad tarasem, żeby nie zabierał światła w salonie
- wejście na strych zrobiłabym z pomieszczenia garderoby a nie z kotłowni
- zamknęłabym drzwiami przesuwanymi część nocną, jednak odgłosy z kuchni i salonu niosą sie na dom co przy małych dzieciach jest uciążliwe

A poza tym jestem bardzo zadowolona z projektu, budując raz jeszcze na pewno wybrałabym ten sam dom.

leica
15-07-2008, 21:29
Witam Rodzinnych :)
po długich przymiarkach do wielu projektów wybór padł na Rodzinny D26 :)

Mam oczywiście parę pomysłów zmian do wprowadzenia...w sumie spora lista...mam nadzieję, ze nie robią z tym problemow...

Widzę że wszyscy przedłużaliście garaż, o czym tez myślimy...
a ile korytarz w projekcie ma szer.? aż taka kiszka?

I jakoś dziwnie usytuowany jest kominek...czy tylko mi się wydaje?

Bliss zaraz podeślę Ci maila na priwa :) bo chętnie obejrzę foty domku...

marysia2908
05-08-2009, 12:06
Czy ktoś buduje domek Muratora Rodzinny D26?
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=36

Zamierzam wg niego wybudować swój domek i proszę o wszelkie sugestie i opinie, jakie zmiany wprowadziliście,zdjęcia :roll: .

marysia2908
08-09-2009, 21:39
Proszę o wiadomość czy ktoś buduje d26 rodzinnego??
Szukam i coś mi się zdaje że ten projekt nie ma amatorów :( :(

queene
25-09-2009, 12:23
Czy ktoś buduje domek Muratora Rodzinny D26?
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=36

Zamierzam wg niego wybudować swój domek i proszę o wszelkie sugestie i opinie, jakie zmiany wprowadziliście,zdjęcia :roll: .

http://forum.muratordom.pl/rodzinny-z-muratora-kto-buduje-lub-budowal,t99588.htm
tutaj jest temat o tym projekcie, zapraszam do dyskusji :)

KubAneta
04-12-2009, 20:39
Nam też tak się wydawało ale jak poszukasz to kilku amatorów znajdziesz. My po rocznej przerwie w budowie od wczesnej wiosny 2010 chcemy ostro z nim ruszyć by na zimę się wprowadzić. Ale póki co nie zapeszamy tfu tfu.
pozdrawiamy