PDA

Zobacz pełną wersję : DACH KRYTY STRUKTONITEM



MARTINA1
02-11-2009, 21:07
............

mariankossy
03-11-2009, 00:00
Tu massz zdjęcia:
http://www.ambit.gda.pl/Elewacje-Podbitki-Siding/Euronit/Plytka-dachowkowa-Struktonit.html

http://www.apk.com.pl/struktonit.php


Wygląda extra, ale cema zaje... i nie wiem jak z wykonawcami.

MARTINA1
03-11-2009, 06:24
......

michalsiak
03-11-2009, 11:28
ja mam kryty dach struktonitem

to o czym musisz pamiętać to równe podłoże, najlepiej z płyt osb. Ja tego do końca nie wiedziałem i wydeskowałem na papie. Okazało się nie równo i chłopaki musieli nabijać na te deski osb żeby wyrównać.
W zalezności od formatu płytki można też kłaść na łatach.

Cena za ułożenie jest wyższa, nie każdy się podejmie. Moje płytki 30x60 trzeba było wiercić i przykręcać. Dosyć upierdliwe.
Efekt bardzo fajny.

michalsiak

MARTINA1
03-11-2009, 12:19
vbh

michalsiak
03-11-2009, 21:20
Ile płaciłeś i gdzie kupowałeś i jaki

załatwiłem przez mojego architekta od dystrybutora a kupiłem przez lokalną hurtownię o ile pamiętam ok 60 zł brutto za metr


Czy były trudnosci ze znalezieniem ekipy

trafiła się niedaleko która niby robiła już struktonit ale tak naprawde to szef wiedział w miare o co chodzi a reszta sie niestety uczyła. Myślę że trudno będzie znaleźć taką ekipę bo struktonitu chyba mało się robi


dziury ponoć są

w niektórych płytkach są a w niektórych nie. w moich akurat nie było


A Co cię skłoniło do tego pokrycia

od początku architekt zaprojektował takie pokrycie, miało być minimalistycznie i nowocześnie i tak jest


michalsiak

Andrzej Wilhelmi
03-11-2009, 21:40
Świetny materiał imitujący łupek. Różne kształty i kolory. Warto dobrać odpowiedni kształt do charakteru dachu. W zależności od kształtu możliwość krycia na łatach lub bezpośrednio na pełnym deskowaniu (nigdy na płytach OSB). Nic nie trzeba wiercić gdyż płytki mają firmowo wykonane otwory. W razie potrzeby docinanie i dziurkowanie specjalnymi nożycami z dziurkaczem. Płytki 30x60 nie stosuje się na uzupełnienia szczytów, naroży koszy, obróbek okien i kominów. Orynnowanie miedziane lub tytan-cynk lub aluminiowe (trwałość podobna do pokrycia). Najlepiej jak więźbę i pokrycie wykona jedna firma. Pozdrawiam.

MARTINA1
03-11-2009, 21:42
...?

Andrzej Wilhelmi
03-11-2009, 21:51
Napiszę nieskromnie, że potrafię. Pozdrawiam.

combo
17-07-2014, 07:41
Panie Wilhelmi a czemu nie kładzie się na OSB? Gdzie nie czytałem to właśnie piszą że najlepiej na płytach.
Druga rzecz to jak się ma koszt krycia dachu struktonitem w stosunku do dachówki ceramicznej lub betonowej. Na pewno m2 struktonitu jest droższy ale czy na pewno całościowo wychodzi drożej?

Andrzej Wilhelmi
20-07-2014, 01:59
Podłoże zależy od rodzaju krycia. Są formy możliwe do krycia na łatach np. prostokąt, łuska itp. a są takie które wymagają wyłącznie pełnego podłoża np. krycie "niemieckie" czy na "dziko". Płytki włóknocementowe np. Struktonit podobnie jak łupek mocuje się wówczas na podkładzie z desek. Mocowanie gwoździami papowymi (miedzianymi, cynkowanymi ogniowo lub innymi o dużej trwałości). Przy wbijaniu gwoździ podłoże narażone jest na drgania a drgania mogą powodować uszkodzenie już zamontowanych elementów. Drgania pojedynczej dski są ograniczone natomiast drgania płyty to duża powierzchnia. Wymiana uszkodzonych płytek bardzo trudna a w praktyce nie możliwa. Wykonuje się to na zasadzie podwieszenia. Koszt robocizny jak i samego materiału jest kilkakrotnie droższy od krycia dachówka cementową. Każda płytka jest mocowana dwoma gwoździami. Pozdrawiam.

combo
20-07-2014, 21:30
To wytłumaczenie ma sens :-) nici ze struktonitu

Andrzej Wilhelmi
20-07-2014, 22:14
Nie! Nici z OSB. Pozdrawiam.