PDA

Zobacz pełną wersję : Taras zadaszony czy odkryty?



madzioras
03-11-2009, 12:10
Tak jak w temacie. Plusy i minusy obu rozwiązań. Proszę o opinie bo mam problemi nie wiem co zdecydować w tym temacie.
Dodam że taras jest po północnej stronie domu.

piotrulex
03-11-2009, 12:30
Tak jak w temacie. Plusy i minusy obu rozwiązań. Proszę o opinie bo mam problemi nie wiem co zdecydować w tym temacie.
Dodam że taras jest po północnej stronie domu.

mamy tez od polnocnej prawie caly zadaszony

innej opcji nie bralismy nawet pod uwage a jak by dachu w projekcie nie bylo to bysmy go dorobili

nie widze minusow a jedynie plusy

Piotr28KR
03-11-2009, 12:51
Zadaszenie ogranicza światło okna tarasowego.
Ja nie zadaszam, dodatkowo taras preferuję wyłożony z kostki brukowej, zamieść go od czasu do czasu i tyle, żadnych odpadających płytek, gresu wsiąkającego brud. Na Tarasie się siedzi jak jest lato i ciepło. Nie ma zamiaru suszyć tam prania, ani trzymać drewna – dach zbędny.

piotrulex
03-11-2009, 12:58
Zadaszenie ogranicza światło okna tarasowego.
Ja nie zadaszam, dodatkowo taras preferuję wyłożony z kostki brukowej, zamieść go od czasu do czasu i tyle, żadnych odpadających płytek, gresu wsiąkającego brud. Na Tarasie się siedzi jak jest lato i ciepło. Nie ma zamiaru suszyć tam prania, ani trzymać drewna – dach zbędny.

na naszym zadaszonym tarasie:
- lubimy zjesc obiad w cieniu jak na sloncu jest goraco
- grillujemy jak jest cieplo lecz np. kropi deszczyk
- stawiamy frytownice i robimy frytki (w domu nie smierdzi)

w salonie faktycznie nieco ciemniej ale takie wlasnie bylo jego zalozenie, nawet tak sa dobrane kolory podlogi, scian czy mebli

wedlug nas zadaszony jest praktyczniejszy ale dla kazdego cos innego i tak ma byc

Klodziki
03-11-2009, 13:03
Piotrulex napisałeś, że "llubimy zjesc obiad w cieniu jak na sloncu jest goraco" a przecież taras macie od północy, to i na nim nie ma słońca ;)

Darek Rz
03-11-2009, 14:10
Piotrulex napisałeś, że "llubimy zjesc obiad w cieniu jak na sloncu jest goraco" a przecież taras macie od północy, to i na nim nie ma słońca ;)

Jesteś pewien że od północy nie ma słonca ?? Kolego przestań ...........i poczekaj do czerwca lipca .

A jeśli chodzi o taras to tylko zadaszony ,najlepiej w połowie .

Monsiu
03-11-2009, 14:15
mam niezadaszony,od zachodu i latem jest starszna patelnia, chętnie bym go zadaszyła,gdyby się dało.
Jeśli kiedyś będę się budować itp., to na pewno zadaszony taras będzie - plusów jest dużo więcej niż minusów:)

piotrulex
03-11-2009, 14:44
Piotrulex napisałeś, że "llubimy zjesc obiad w cieniu jak na sloncu jest goraco" a przecież taras macie od północy, to i na nim nie ma słońca ;)

popoludniu jest slonko. latem pozniejszego obiadu nie szlo by zjesc

proponuje przed takimi wypowiedziami poczytac nieco ksiazek najlepiej z geografii w szkole sredniej o ruchu obrotowym ziemi, o porach roku itd :wink:

Klodziki
03-11-2009, 14:50
Piotrulex napisałeś, że "llubimy zjesc obiad w cieniu jak na sloncu jest goraco" a przecież taras macie od północy, to i na nim nie ma słońca ;)

Jesteś pewien że od północy nie ma słonca ?? Kolego przestań ...........i poczekaj do czerwca lipca .

A jeśli chodzi o taras to tylko zadaszony ,najlepiej w połowie .

Jak już to koleżanko ;) i nie wiem po co takie oburzenie odrazu!

Moi znajomi mają tarasy od północy i nigdy nie mają na nim słońca!!!

Klodziki
03-11-2009, 14:51
Piotrulex napisałeś, że "llubimy zjesc obiad w cieniu jak na sloncu jest goraco" a przecież taras macie od północy, to i na nim nie ma słońca ;)

popoludniu jest slonko. latem pozniejszego obiadu nie szlo by zjesc

proponuje przed takimi wypowiedziami poczytac nieco ksiazek najlepiej z geografii w szkole sredniej o ruchu obrotowym ziemi, o porach roku itd :wink:

Dziękuję uprzejmie za nieuprzejmą poradę ;) .... ale nie skorzystam, bo nie mam takiej potrzeby! Wystarczyłaby pierwsza część odpowiedzi.

piotrulex
04-11-2009, 08:13
Dziękuję uprzejmie za nieuprzejmą poradę ;) .... ale nie skorzystam, bo nie mam takiej potrzeby! Wystarczyłaby pierwsza część odpowiedzi.

gdzie tam od razu nieuprzejma :wink:

ja latwiej cos zapamietuje jak to poprostu zrozumiem. wbij sobie latem kilka patykow w ziemie i zobaczysz ile stopni kreci slonko od switu do zmierzchu. Nie bedzie to 180 stopni :wink:

jesli TWoi znajomi nigdy nie maja tarasu to maja moze bardzo nisko i szeroko na boki dach. moze budunki z boku zaslaniaja. moze razno maja slonko ale nie zwracaja na to uwagi. moze taras maja w jakiejs wnece i budynek dodatkowo go zaslania. moze wydaje Ci sie ze nie maja slonca bo poprostu mieszkaja tam Twoi znajomi a nie Ty kolezanko :lol:

Klodziki
04-11-2009, 08:19
Mają dom w L i taras w środku tej L może dlatego mają całkiem zacieniony.

kamionkal
04-11-2009, 08:45
ja mam taras od północy - na etapie budowy bylem z tego niezadowolony, teraz strasznie się cieszę - jest naturalnie chroniony przed słońcem.

zadaszenia praktycznie nie mam (nad tarasem jest tylko balkon) i nie widze potrzeby. natomiast jesli u Ciebie taras jest od innej strony to faktycznie pomyslalbym o jakims zadaszeniu.

jako oslone przed deszczem moim zdaniem zadaszeni nie jest potrzebne - dni kiedy jest cieplo, pada deszcz i akurat masz nieodparta chec siedziec na tarasie to bardzo sporadyczna sprawa.

chopinetka
04-11-2009, 08:45
Witam

Też zastanawiam się nad tym problemem, zadaszyć czy nie. Jednak kocham słońce i nie wyobrażam sobie salonu pogrążonego w ciemnościach zwłaszcza zimą. Będzie chyba :roll: markiza i jakieś parasole w słoneczne dni latem.

pozdrawiam

niktspecjalny
04-11-2009, 09:20
jesli TWoi znajomi nigdy nie maja tarasu to maja moze bardzo nisko i szeroko na boki dach. moze budunki z boku zaslaniaja. moze razno maja slonko ale nie zwracaja na to uwagi. moze taras maja w jakiejs wnece i budynek dodatkowo go zaslania. moze wydaje Ci sie ze nie maja slonca bo poprostu mieszkaja tam Twoi znajomi a nie Ty kolezanko :lol:

Jak nie maja tarasu to po co im dach. :D :wink:

Niestety taras powinien być zadaszony.Jeść, pić,grylować,chronić się przed nadmiernym słońcem,mieć delikatnie przyciemniony salon.To same plusy.

wojtas122
04-11-2009, 10:09
Nie wiem czy wchodzi w gre zadaszenie z poliwęglanu (nie mylić z plexi). Stopień przyciemnienia można wybrać, przenikalność słońca również, można to przy ozdobić i myśle ,że będzie git. Sam wykonuję u klientów takie rozwiązania i to sie sprawdza. W domu u siebie mam zrobiony ogród zimowy właśnie w ten sposób (ściany + dach) i nie jest aż tak strasznie w upał, wczesną wiosną wystarczy troche słońca i można tam pić kawe. Bym wkleił fotke ale nie chcem aby ktoś uznał to za reklame

magsos
04-11-2009, 10:10
Witam

Też zastanawiam się nad tym problemem, zadaszyć czy nie. Jednak kocham słońce i nie wyobrażam sobie salonu pogrążonego w ciemnościach zwłaszcza zimą. Będzie chyba :roll: markiza i jakieś parasole w słoneczne dni latem.

pozdrawiam

Ja w swoim domu mam taras na połowie zadaszony, tam można usiąść w słoneczne dni w cieniu, a okna tarasowe nie są zadaszone , więc słońca w salonie jest dużo i na tarasie można się opalać.
Czyli 2 w 1 i słońce i cień. :lol:

chopinetka
06-11-2009, 08:42
Witam

Też zastanawiam się nad tym problemem, zadaszyć czy nie. Jednak kocham słońce i nie wyobrażam sobie salonu pogrążonego w ciemnościach zwłaszcza zimą. Będzie chyba :roll: markiza i jakieś parasole w słoneczne dni latem.

pozdrawiam

Ja w swoim domu mam taras na połowie zadaszony, tam można usiąść w słoneczne dni w cieniu, a okna tarasowe nie są zadaszone , więc słońca w salonie jest dużo i na tarasie można się opalać.
Czyli 2 w 1 i słońce i cień. :lol:

Witam
Mam wątpliwości co do częściowego zadaszenia, jak to wygląda? Nie wiem czy to dobre wyjście ze względów estetycznych. Ale pewno sie czepiam
8) pzdr

LukaEgon
06-11-2009, 08:54
Nie wiem czy wchodzi w gre zadaszenie z poliwęglanu (nie mylić z plexi). Stopień przyciemnienia można wybrać, przenikalność słońca również, można to przy ozdobić i myśle ,że będzie git. Sam wykonuję u klientów takie rozwiązania i to sie sprawdza. W domu u siebie mam zrobiony ogród zimowy właśnie w ten sposób (ściany + dach) i nie jest aż tak strasznie w upał, wczesną wiosną wystarczy troche słońca i można tam pić kawe. Bym wkleił fotke ale nie chcem aby ktoś uznał to za reklameA ja bym na przykład prosił o fotki.. Myślę, że i inni się nie pogniewają, a może kogoś to zainspiruje :)

magsos
06-11-2009, 11:42
Witam
Mam wątpliwości co do częściowego zadaszenia, jak to wygląda? Nie wiem czy to dobre wyjście ze względów estetycznych. Ale pewno sie czepiam
8) pzdr

Nie mam zdjęć samego daszku nad tarasem, ale mniej więcej wygląda to tak jak na zdjęciu z projektu.
http://images38.fotosik.pl/219/6a9b4d3d8d895b5bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

wojtas122
07-11-2009, 09:26
Nie wiem czy wchodzi w gre zadaszenie z poliwęglanu (nie mylić z plexi). Stopień przyciemnienia można wybrać, przenikalność słońca również, można to przy ozdobić i myśle ,że będzie git. Sam wykonuję u klientów takie rozwiązania i to sie sprawdza. W domu u siebie mam zrobiony ogród zimowy właśnie w ten sposób (ściany + dach) i nie jest aż tak strasznie w upał, wczesną wiosną wystarczy troche słońca i można tam pić kawe. Bym wkleił fotke ale nie chcem aby ktoś uznał to za reklameA ja bym na przykład prosił o fotki.. Myślę, że i inni się nie pogniewają, a może kogoś to zainspiruje :)

http://images41.fotosik.pl/219/5a194f79701c659a.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/223/4238beb7998747f6.jpg (http://www.fotosik.pl)

przykłady zadaszenia, kombinacji jest wiele :D

chopinetka
07-11-2009, 10:58
Witam
Mam wątpliwości co do częściowego zadaszenia, jak to wygląda? Nie wiem czy to dobre wyjście ze względów estetycznych. Ale pewno sie czepiam
8) pzdr

Nie mam zdjęć samego daszku nad tarasem, ale mniej więcej wygląda to tak jak na zdjęciu z projektu.
http://images38.fotosik.pl/219/6a9b4d3d8d895b5bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Tu wygląda dobrze ale widziałam takie potworki, że szkoda gadać.

pzdr

helixwroclaw2005
07-11-2009, 20:30
Krótko. Taras od północnej strony - jak dla mnie same minusy :x

piotrulex
09-11-2009, 07:39
Krótko. Taras od północnej strony - jak dla mnie same minusy :x

poniewaz ...

?????

mTom
09-11-2009, 08:00
Mam taras drewniany od strony północnej - widzę same plusy. :wink:
W lecie można sobie posiedzieć w cieniu, słońce nie działa bezpośrednio na deski tarasowe (zwiększona żywotność).

niktspecjalny
09-11-2009, 08:04
Krótko. Taras od północnej strony - jak dla mnie same minusy :x

poniewaz ...

?????

Ponieważ... Bo od północy heblem wieje. :lol: .Bo na północy Globu np.Eskimosi jak idą na polowanie budują swoje igloo a naczynie z naftą by się nie bać i ogrzać stawiają od południa bo tam będzie cieplej.

Sam przeniosłem taras z północnego kierunku na wschodnio-południowy :D :wink: bo tam od północy jakbym go zadaszył to w salonie byłby strach i mrok. :D :wink:

piotrulex
09-11-2009, 08:18
... w salonie byłby strach i mrok. :D :wink:

Na drugie mam Drakula. Strach i mrok mi pasuje :wink: