PDA

Zobacz pełną wersję : Markizy tarasowe - jaki koszt i polecani wykonawcy



madzioras
03-11-2009, 12:24
Proszę osoby, które montowały markizy na swój taras o podanie przybliżonych kosztów realizacji, namiary na rzetelne firmy z województwa śląskiego wykonujące markizy oraz o opinie na temat tego jak się takie rozwiązanie sprawdza.

mery26
03-11-2009, 13:58
supermatketowa (np. OBI) produkcji jedynej słusznej za tę cenę (Chiny) z napędem elektrycznym wisi i się sprawdza.

madzioras
04-11-2009, 07:06
Rozwiązania marketowe mnie nie interesują. Mam na mysli solidną markizę na lata...

tasha
25-03-2010, 22:19
odświeżam ten temat. Może ktoś coś poleci...

rosa
04-05-2011, 08:28
Właśnie mi zamontowali dwie markizy tydzień temu. Koszt ok. 2.200zł/szt. Materiał i montaż. Napęd ręczny, bez kaset. Wymiary: 1. 2,7m x 3,0m (ramiona łamane; 2,7m to szerokość markizy) 2. 2,0m x 1.8m
Pozdrawiam

Nata21
05-05-2011, 17:19
Właśnie mi zamontowali dwie markizy tydzień temu. Koszt ok. 2.200zł/szt. Materiał i montaż. Napęd ręczny, bez kaset. Wymiary: 1. 2,7m x 3,0m (ramiona łamane; 2,7m to szerokość markizy) 2. 2,0m x 1.8m
Pozdrawiam

A jak z cieniem? Zastanawiamy sie nad montażem rolet na tarasie, ale obawiam się, że cień będzie padał na małej powierzchni przy samej ścianie i ewentualnie zacieni salon, a nie taras. Co prawda jest możliwość regulacji kąta nachylenia markizy, ale przy dużym wysięgu rolety (u nas prawdopodobnie 310 cm) za bardzo nie poszalejemy, bo można o roletę zahaczyć głową. Może ja nie, ale mój mąż już tak ;)

rosa
05-05-2011, 18:43
Nam właśnie chodziło głównie o zacienienie salonu w upalne dni lata. Mamy taras południowo-zachodni i jest to istna patelnia. Drzwi tarasowe do salonu są duże (2,5mx2,4m) i markiza ma właśnie je i salon chronić przed żarem. Kąt nachylenia u nas jest też regulowany.

Nata21
05-05-2011, 21:03
Nam właśnie chodziło głównie o zacienienie salonu w upalne dni lata. Mamy taras południowo-zachodni i jest to istna patelnia. Drzwi tarasowe do salonu są duże (2,5mx2,4m) i markiza ma właśnie je i salon chronić przed żarem. Kąt nachylenia u nas jest też regulowany.

Czyli sam taras raczej nie jest za bardzo zacieniony? Nam zależy też na zacienieniu chociaż części tarasu, żeby w ładne, słoneczne dni też posiedzieć na powietrzu.

ham_mer
15-11-2012, 10:35
markizy to rewelacyjne rozwiązanie. kupiłem swoją 3 lata temu w firmie xxx. markiza jest solidna i chroni przed żarem w upalne dni. jest też wyposażona w automatyczny mechanizm rozwijający i zwijający, więc nie musisz się bać zaciemnienia tarasu.

G.N.
16-11-2012, 09:07
Znowu reklama.. nuda .ham_mer-spam_er

grzegorz_si
16-11-2012, 18:32
Znowu reklama.. nuda .ham_mer-spam_er
Ostatnimi dniami forum muratora przeżywa totalny nalot spamerów. Kilkupostowcy z uporem maniaków wypisują jak toto kupili w firmie x super produkt i są zadowoleni, wręcz szczęśliwi i wniebowzięci.
Nie dają sobie sprawy z tego, że ludzie nie są idiotami.

Jolasia
28-04-2014, 13:27
Witam,

poszukuję namiarów na firmy (najlepiej ze śląska), które wykonują tego typu konstrukcje z markizą:

http://img07.olx.pl/images_tablicapl/125952275_7_644x461_moskitiery-markizy-rolety-zaluzje-patio-warszawa-bielany-.jpg

Chodzi mi o wykonanie całości, czyli konstrukcja drewniana lub metalowa i tkanina z mechanizmem rozsuwnym.
Jedyna firma, jaką znalazłam to Rolco z Warszawy, a chciałabym jakiś fachowców z okolic Katowic, z którymi można by się spotkać i porozmawiać o możliwościach montażowych.
Ktośmoże pomóc w tym temacie?

Ewentualnie użytkowników tego typu rozwiązania prosze o opinie - czy taki system zdaje egzamin, czy może są jakieś minusy, które trzeba wziąć pod uwagę?

Kasia Wojtek
28-04-2014, 13:32
Wpisz w wyszukiwarkę "pergotenda", bo tego właśnie szukasz. Jest jakaś firma jeśli się nie mylę w Sosnowcu, ale ceny są... adekwatne do poziomu zadowolenia, jak sądzę ;-)

Już mam - SUNŻAL, są w Sosnowcu, Katowicach. Jeśli nie można nazwy podawać - proszę o usunięcie. Nie mam ich wyrobu u siebie, ale trafiliśmy na nich kiedyś szukając w sieci tego typu rozwiązań.

Jolasia
28-04-2014, 14:03
Dzięki! właśnie nie wiedziałam czy to ma jakąś fachową nazwę, pewnie teraz łatwiej mi będzie coś więcej znaleźć.
A Sunżal w sumie znam, bo montowali nam wertikale w biurze, nie pomyslałabym, że to też robią, zaraz do nich uderzę:)
Wielkie dzięki:)

Tomasz38
31-05-2015, 10:19
Spam

chrobry
15-06-2015, 09:38
Za reklamę dziękuje nie skorzystamy.