PDA

Zobacz pełną wersję : Nierówna działka



adler5
04-11-2009, 07:33
Witam
Noszę się z zamiarem zakupu działki, ale mam taką wątpliwość. Na ok 2/3 działki różnica w stosunku do pozostałej części wynosi ok 3m. Oczywiście można nawieźć ziemię, ale pytanie jest ile powinna taka ziemia leżeć, aby można było zacząć się budować. Działka jest położona malowniczo, na górce. Widoki są piękne, ale martwi mnie ten spad. Co wy na to ktoś miał coś takiego ?
Kupować coś takiego czy lepiej sobie odpuścić i rozejrzeć się za czymś innym ?
Pozdr

wig
04-11-2009, 18:29
Nie mów, że nawieziesz 3m ziemi. Zrobisz nasyp kolejowy?
Jeśli działka położona malowniczo, to projekt indywidualny i może wyjść prawdziwe cudo.

kar_ma
04-11-2009, 18:49
Ja mam na moje działce różnicę wysokości 4 m na długości działki (50 m). Mam projekt podpiwniczony z okienkami powyżej poziomu gruntu z jednej strony, a z drugiej strony piwnica jest w pełni zagłębiona (zdjęcia w moim dzienniku).

3 m to wcale nie jest dużo, ale jeszcze zależy jak długa jest działka, bo rozumiem, że te 3 m to różnica wysokości na 2/3 długości?

dusia2006
04-11-2009, 18:52
nie ma planu zagospodarowania? zanim kupisz popatrz na plan, jeśli nie ma wystąp o wz, możesz korzystajć z gotowych formularzy wniosku ale go uzupełnij jak chcesz np o wskazanie poziomu terenu, l. kondygnacji, jakie niwelacje itp
definicje nowe masz tu http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20090560461

adler5
04-11-2009, 20:08
Papierów odnośnie działki jeszcze nie widziałem. Mam informacje od kolegi że badania geologiczne zostały przeprowadzone oraz są warunki zagospodarowania pozwalające na budowę domu jednorodzinnego. 1/3 działki jest ok 3m powyżej pozostałej części działki.

kar_ma
05-11-2009, 21:12
Ale jaką długość ma działka?