PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja grawitacyjna a wichury.



Martinezio
04-11-2009, 11:08
Elo.

Ostatnio zauważyłem dość niepokojący fakt. Mam wentylację grawitacyjną wykonaną z prefabrykowanych bloczków keramzyto-betonowych. W kuchni mam 2 przewody obok siebie, w salonie mam 1 (kominek) kanał, i po jednym kanale w kotłowni i łazienkach.
Wszystko wykonane zgodnie z projektem.
Sęk w tym, ze w trakcie panujących obecnie wihur strasznie mi wjeje _do_ środka budynku z tych przewodów (wydaje mi się, że z wszystkich, ew. w kotłowni tylko zaciąga, ale do kotłowni jest zrobiony nawiew specjalnie w ścianie, oraz panują tam temperatury zbliżone do sauny).

Temperatura na zewnątrz oscyluje w ok. 0 stopni, a w środku mam włączone ogrzewanie ustawione na ok. 22 stopnie. Ten nawiew wychładza mi chatę bardzo mocno, poza tym bardzo mocno czuje się go "po kościach". Co może być przyczyną odwotnego ciągu i czy są jakieś metody zaradcze?

Z góry dzięki za wszelkie info :)

Aha, zauważyłem też, że w domu jakby panowało podciśnienie - jak otwieram drzwi zewnętrzne to muszę pchnąć je, a powietrze zaczyna ze świstem wlatywać do domu. Co prawda wiatry wieją właśnie bezpośrednio na front i po części temu przypisuję te świsty i problemy z otwarciem drzwi, ale nie zmienia to faktu, że powietrze dość gwałtownie jest zasysane przez wentylację do wnętrza. Dodam też, że kotłownia jest zamknięta w miarę szczelnie i odseparowana od reszty domu.

M K
04-11-2009, 11:41
Twój problem jest opisany w poniższym temacie, zapraszam

http://forum.muratordom.pl/prawidlowo-wykonana-wentylacja-grawitacyjna-praktyczne-rady,t173329.htm

pablitoo
04-11-2009, 11:43
Martinezio - a wyloty kanałów wentylacyjnych w kominach masz na "przestrzał" czy z jednej strony ?




Aha, zauważyłem też, że w domu jakby panowało podciśnienie - jak otwieram drzwi zewnętrzne to muszę pchnąć je, a powietrze zaczyna ze świstem wlatywać do domu. Co prawda wiatry wieją właśnie bezpośrednio na front i po części temu przypisuję te świsty i problemy z otwarciem drzwi, ale nie zmienia to faktu, że powietrze dość gwałtownie jest zasysane przez wentylację do wnętrza. Dodam też, że kotłownia jest zamknięta w miarę szczelnie i odseparowana od reszty domu.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :D

pablitoo
04-11-2009, 11:46
Obrzęd gromniczy wykonać !

LINK (http://forum.muratordom.pl/obrzed-gromniczny-tymi-recami-wykonany,t148848.htm?highlight=obrz%EAd%20gromnicz y)

pablitoo
04-11-2009, 12:16
Martinezio - aleś sie zaczytał :D

Martinezio
04-11-2009, 12:59
:lol:
Jakoś nie mam weny do obrzędów jakichkolwiek ;)

Otwory w kominie są na przestrzał.

Martinezio
04-11-2009, 13:43
Z drugiej strony, po głębszej lekturze, to może i faktycznie będzie słuszne ;) No nic... Się zobaczy.