PDA

Zobacz pełną wersję : Tapeta z włókna szklanego-jaka?



Agatka77
04-11-2009, 10:50
Chcemy położyć na karton-gipsy tapetę z włókna szklanego. Trochę informacji już na forum znalazłam, mam tylko pytanie do osób, które u siebie kładły taką tapetę - jakich producentów polecacie? Nie mieliśmy do tej pory zupełnie styczności z takimi tapetami,nikt ze znajomych nie ma, więc jakby ktoś jakieś ciekawe spostrzeżenia miał w związku z użytkowaniem takiej tapety to również chętnie poproszę :)

czmirek
04-11-2009, 11:42
kilka krotnie kladlem taka tapete, ale nigdy nie interesowalo mnie kto jest producentem. zwracalem uwage na wzor ktory jest na tapecie.

Agatka77
04-11-2009, 11:50
Czyli co, w przypadku takich tapet nie ma znaczenia firma? Bo jak wybieraliśmy płyty KG czy kleje do glazury na przykład, to zawsze różnych producentów nam polecano i trzeba było wybrać.Myślałam, że w przypadku tapet też tak jest, dlatego pytam. :roll:

katja
04-11-2009, 12:04
Mnie też interesuje ten temat. Zamierzam przykleić gładką tapetę w celu wzmocnienia płyt g-k.
W Castoramie widziałam taką, jak cieniutki opłatek; sztywna, łatwo się załamuje /4zł z groszami za mkw/. Czy taka może być?

czmirek
04-11-2009, 12:08
Mnie też interesuje ten temat. Zamierzam przykleić gładką tapetę w celu wzmocnienia płyt g-k.
W Castoramie widziałam taką, jak cieniutki opłatek; sztywna, łatwo się załamuje /4zł z groszami za mkw/. Czy taka może być?

pewnie widzialas "fliz" to nadaje sie pod szpachlowanie tapety maja naniesiony wzor a to jodelka a to krateczka lub cokolwiek innego

katja
04-11-2009, 12:47
tak, wiem, że to fliz malarski :D
Myślałam, że to rodzaj tapety z włókna szklanego
:wink:

muchrem
04-11-2009, 15:29
To jest rodzaj tapety do malowania, nie do szpachlowania.

Ogólnie nie zwracam uwagi na producenta a na jakość danej tapety. Tapeta nie może mieć żadnych strzępów po bokach. Dorze jak nie ma prześwitów(dziurek na wylot) bo farba lepiej kryje.
Tapeta pokryta farbą lateksową pozwala ukryć pękanie sciany.

gianti
26-12-2009, 20:05
z tego co słyszałem od sprzedawcy, to ważne aby po położeniu to tą tapetę od razu malować, ma jakieś szkodliwe elementy które się uwalniają po jakimś czasie.

Natomiast pytanie przy okazji - czy kładąc taką tapetę na k-g można sobie pozwolić na zaoszczędzeniu na wykonawcy k-g i samemu przymocować k-g do istniejącego stelażu ? (czytaj : bez praktyki - zapewne łączenia k-g nie uda mi się zaszpachlować tak idealnie jak profesjonaliście. czy potem to będzie widać lub mimo ułożenia tapety mogą pękać?

stelaż zrobiony przez ekipę z praktyką. pokrycie zostawiłem na później. - brak weny co do wyboru typu sufitu.