PDA

Zobacz pełną wersję : Ziemia rolna



nestling123
20-01-2004, 07:51
Mam pytanie.

Czy bedzie się mozna budować na działce rolnej o powierzchni 13000m
Słyszałem że dostane wydziielony teren tzw siedlisko 1500m gdzie będe sie mógł budoweć . Jedyny warunek to to że musze postawic budynek gospodarczy. Czy posiadam dobre informacje .Proszę o odpowiedz.

BK
20-01-2004, 10:41
Te informacje mogą być mocno przestarzałe. Zapodaj szukanie na forum, były takie wątki niedawno. Jest parę warunków - coś na temat średniej wielkości gospodarstwa w danej gminie - twój dom musiałby (albo działka) większy, sąsiednia nieruchomość zabudowana, i jeszcze parę rzeczy - albo jedna z tych paru rzeczy. Wymóg domku gospodarczego chyba nie obowiązuje - zawsze jednak mógłby to być np. garaż.

mbz
20-01-2004, 10:54
BK, to, o czym ty piszesz dotyczy dzialek owszem rolnych, ale wtedy, gdyich powierzchnia jest mniejsza od sredniej wymaganej w gminie.Nestling ma ziemie rolna >1 ha i chce zbudowac siedlisko.

bobo30
20-01-2004, 11:13
Hej! My sie budujemy na ziemi rolnej. Potrzebowalismy 10000m2 ziemi. Ta wielkosc moze byc rozna w kazdej gminie. Oni sami to ustalaja. Sprawdz. Mamy zgode na sam dom, bez budynkow gosp. i nie jestesmy rolnikami. Co do sasiadow. W mojej gminie nie ma nowego planu zagosp. przestrzennego. Aby uzyskac zgode na budowe nasza dzialka musiala miec dostep do drogi publicznej i mediow oraz co najmniej jedna sasiednia dzialka musiala byc zabudowana i zamieszkana. Spelnilismy te warunki i nie ma problemu.
pzdr
bobo30

BK
20-01-2004, 11:41
A co jeśli działaka ma 1000 m2 (czyli 10 arów) i też jest rolna - czy jak nie ma planu też są te same kryteria brane pod uwagę - bez wiekości działki?