PDA

Zobacz pełną wersję : Ordeka :(



matteo397
05-11-2009, 00:24
Witam serdecznie wszystkich. Mam mały problem, gdzyż nie wiem jak się za to wziąść.Mianowicie chcę zagospodarować strych o pow. 100m2, ale jako podłoga jest ordeka cyli deski, trociny, glina i jakaś cięka wylewka okoł 3 cm. Jakie jest naj lepsze rozwiązani aby zrobić dobrą podłoge na strychu i nie wpaść na parter!!!??

Proszę o radę i zgóry dziękuje

kaltam
05-11-2009, 08:24
Jeżeli to nie gnije, pleśnieje itp i może pozostać to przykryć całość płytą OSB (12 mm wystarczy). A na płytę OSB możesz położyć co chcesz.

matteo397
05-11-2009, 18:40
Strych jest zbudowany z dwóch części miej więcej po połowie z racji tego, że część domu była dobudowywana. Jedna część podłoża jest właśnie z gliny, słomy niskiej wylewki i całkowicie spróchniałych desek tak, że przebijam się na wylot samą ręką. Na tej części nie zauważyłem śladów pleśni. Druga część (ta nowsza) jest stabilna lecz zbudowana z tego samego. Zastanawiam się czy można by było tą nowszą część pozostawić i jedynie wyrównać wylewką a na drugiej części stworzyć nową konstrukcję nośną z legarów?? Nie wiem czy wybierać glinę czy ją zostawić?? Czy warto ocieplać podłogę skoro parter jest ocieplony??