PDA

Zobacz pełną wersję : huf haus



sobej
05-11-2009, 14:44
huf haus
czy to nie jest piekne
kto z was chcialby miec taki dom i dlaczego,a jesli komus sie nie podoba????
to tez dlaczeg
s

sobej
05-11-2009, 16:18
czy ktos moze wypowiedziec sie na temat huf haus,czy potobaja wam sie te projekty i cz chcielibyscie miec taki dom

sobej
05-11-2009, 18:42
czy ktos wie co to jest huf haus?????????????????

mariankossy
05-11-2009, 22:16
A konkretnie o który ci chodzi??? :roll:

sobej
06-11-2009, 09:04
chodzi mi ogolnie o wszystkie projekty huf haus.
interesuje mnie technologia,czy sie sprawdza w naszym klimacie i czy sie podobaja innym a nie tylko mi
s

artluka
14-11-2009, 19:41
mi sie podoba ale chyba nie na nasz klimat , poza tym kto bedzie mył te okna ?

sobej
15-11-2009, 18:51
okna tak moze to byc problem ale czego sie nie robi dle takiego domu a klimatem to juz doczytalem w Szkocji i w Rosjii juztam budowali a w Anglii huf haus zostal domem roku miedzy innymi za najcieplejszy dom

artluka
15-11-2009, 19:04
w Angli jest inny klimat a w Rosji budują wszytko inny świat , pewnie tez są kraje gdzie np, Audii Q7 jest samochodem roku dla tamtejszego "Kowalskiego" wszystko jest kwestia skali

Kuba79
30-12-2009, 11:01
Widziałem kilka programów telewizyjnych o realizacji takich domów.
Tutaj znajdziesz video z realizacji takiego projektu
http://www.channel4.com/4homes/on-tv/grand-designs/episode-guides/walton-huf-haus-revisited-08-06-04_p_1.html


To, że powstają tak szybki i profesjonalnie z gotowych modułów jest ich dużą zaletą. Kwestią otwartą pozostają koszty realizacji takiej inwestycji w Polsce, bo nie sądzę, żeby mieli dużo zamówień z naszego rynku.
W praktyce wugląda to tak, że musisz pewne etapy budowy przygotować chyba sam, a potem przyjeżdża ekipa, która na tym stawia dom. Robią to bardzo rzetelnie i profesjonalnie.

Natomiast przeraża mnie trochę ilość przeszkleń w takim domu i koszty ich utrzymania w czystości. Poza tym traktuję dom jednak jako inwestycję i obawiam się, że w przyszłości w Polsce trudno było by sprzedać taki dom w Polsce.

Ale jeżeli zdecydujesz się na taki projket to trzymam kciuki.

seba_x
18-02-2010, 08:01
Cena ! :o , najtaniej 440 tyś euro , ciekawe jakie "U" ma ściana tego domku ? zakładając że te szyby są dwukomorowe to w najlepszym wypadku U=0,8 może 0,7 a polskie przepisy mówią o U=0,3 dla ściany :lol: