PDA

Zobacz pełną wersję : Przydomowa oczyszczalnia ścieków MCA-6...



jacenty74
05-11-2009, 16:21
Czy ktoś może mi udzielić swoich opinii na temat oczyszczalni MCA-6 firmy ekosystem? Dostałem ofertę na taką oczyszczalnię i porównując ją z innymi cenowo wychodzi rewelacyjnie. Chciałbym tylko się upewnić. Bardzo chętnie zobaczyłbym jak działa. (okolice Krakowa). Proszę jeszcze o polecenie dobrej firmy do montażu takiej oczyszczalni (sprawdzonej).

ROLMAN
08-11-2009, 21:24
witaj,
z punktu widzenia osoby, która zajmuje się zawodowo przydomowymi oczyszczalniami ścieków, miałbym sporo wątpliwości odnośnie takich oczyszczalni. cena nie powala na kolana , a nawet to okropnie dużo za jakiegoś no name'a. zgrzewany korpus z 1,5 roczną gwarancją to też niewiele, gdyż inni producenci dają 5-15 lat gwarancji na korpus formowany rotacyjnie, czyli bez szwów osłabiających wytrzymałość zbiornika. kto jest producentem (oczywiście firma Ekosystem, ale nic o niej nie wiadomo), jakie stosuje kompresory - też nie wiadomo, czy posiadają jakieś atesty i aprobaty techniczne. nie wiadomo.
niewiadomych jest więcej. ale nie chciałbym Ciebie zniechęcać. nie jestem osobą obiektywną, gdyż zajmuję się konkurencyjnym urządzeniami. ale prosiłeś o opinie, więc podzieliłem się swoimi wątpliwościami. oczyszczalni nie zmienia się co roku - powinna ona służyć co najmniej 20 lat. więc wszelkie pomyłki w wyborze zazwyczaj są bardzo kosztowne.
pozdrawiam

jacenty74
11-11-2009, 19:06
dzięki za odpowiedź,
firma ekosystem daje mi 10 lat gwarancji na całą oczyszczalnie łącznie z osprzętem, kompresor jest japoński i podobno dobry. więcej informacji o tych oczyszczalniach jest na stronie dystrybutora : www.instaleko.com Widziałem wczoraj działającą taką oczyszczalnią i w sumie jestem pod wrażeniem (nie śmierdzi i woda zupełnie przezroczysta). Proszę o namiary na ewentualną konkurencję, bo chciałbym sobie porównać.

ROLMAN
13-11-2009, 19:59
witaj,
nic tylko brać. choć zapala mi się czerwona lampka. 10 lat to super gwarancja, zwłaszcza na osprzęt. na swojej stronie napisali sobie, że na zgrzewany korpus dają 36 miesięcy. na inne podzespoły, zwłaszcza kompresor wszyscy znani mi producenci oczyszczalni dają gwarancję wyłącznie taką, jaką daje producent tych podzespołów na swój produkt. w przypadku kompresorów zazwyczaj jest to 2 lata. jeśli instaleko wydłużyło z własnej woli tę gwarancję, to musiało albo ulec Twojemu urokowi osobistemu, albo nie wiem co. przeglądałem ich stronę już wcześniej, przeglądałem teraz ponownie - nic o kompresorach nie znalazłem. a dobrym kompresorem raczej się każdy chwali. japońskie są dobre i mniej dobre. są też japońskie montowane w chinach. podali jakąś nazwę.
a propos gwarancji - np. centroplast (www.centroplast.com.pl) na swoje zbiorniki daje 15 lat.
możesz zerknąć na www.mall.com.pl , www.titan-eko.pl , www.aquamatic.com.pl , www.euro-plast.biz.pl
na naszym rynku dostępne oczyszczalnie kilkudziesięciu różnych producentów. nie jest łatwo dobrze wybrać.

darek09
14-11-2009, 05:27
Witajcie,a dajże Jacenty bliższe namiary na dystrybutora,bo strona nie idzie,chciałbym poznac ofertę i praktyka/nabywcę,również wybieram,mam jeszcze kilka miesięcy na decyzję.

sliwaprz
23-11-2009, 22:08
witaj,
nic tylko brać. choć zapala mi się czerwona lampka. 10 lat to super gwarancja, zwłaszcza na osprzęt. na swojej stronie napisali sobie, że na zgrzewany korpus dają 36 miesięcy. na inne podzespoły, zwłaszcza kompresor wszyscy znani mi producenci oczyszczalni dają gwarancję wyłącznie taką, jaką daje producent tych podzespołów na swój produkt. w przypadku kompresorów zazwyczaj jest to 2 lata. jeśli instaleko wydłużyło z własnej woli tę gwarancję, to musiało albo ulec Twojemu urokowi osobistemu, albo nie wiem co. przeglądałem ich stronę już wcześniej, przeglądałem teraz ponownie - nic o kompresorach nie znalazłem. a dobrym kompresorem raczej się każdy chwali. japońskie są dobre i mniej dobre. są też japońskie montowane w chinach. podali jakąś nazwę.
a propos gwarancji - np. centroplast (www.centroplast.com.pl) na swoje zbiorniki daje 15 lat.
możesz zerknąć na www.mall.com.pl , www.titan-eko.pl , www.aquamatic.com.pl , www.euro-plast.biz.pl
na naszym rynku dostępne oczyszczalnie kilkudziesięciu różnych producentów. nie jest łatwo dobrze wybrać.

Witam,

czy titan-eko to dobra firma? Kiedys pytalem o nia ale nikt nie potrafil sie na ten temat wypowiedziec,

Dziekuje za odpowiedz,
Pozdrawiam serdecznie

jacenty74
24-11-2009, 09:06
Witajcie,a dajże Jacenty bliższe namiary na dystrybutora,bo strona nie idzie,chciałbym poznac ofertę i praktyka/nabywcę,również wybieram,mam jeszcze kilka miesięcy na decyzję.

kontakt do dystrybutora ze strony www.instaleko.com
tel. 032 211 02 79

Chubbchubbs
28-12-2009, 13:56
Witam. Mam pytanie do forumowicza ROLMANa jak również do innych forumowiczów: nie zanosi sie aby w mojej okolicy w najbliższym stuleciu została założona kanalizacja i myśle o szambie lub przydomowej oczyszczalni. Jako osoba znająca temat może udzielisz kilku porad czym sie kierować przy wyborze szambo-oczyszczalnia. Mam 20to arową działke na uboczu na razie bez bliskich sąsiadów. Myślałem o oczyszczalni ale nie jestem w pełni zdecydowany. Zasięgałem języka w kilku firmach ale każdy prubuje wcisnąć swoje bo najlepsze. Może ktoś doradzi na co zwracać uwagę i co jest najistotniesze żeby nie paść ofiarą tzw. FACHMANÓW.

jacenty74
30-01-2010, 12:16
Witam. Mam pytanie do forumowicza ROLMANa jak również do innych forumowiczów: nie zanosi sie aby w mojej okolicy w najbliższym stuleciu została założona kanalizacja i myśle o szambie lub przydomowej oczyszczalni. Jako osoba znająca temat może udzielisz kilku porad czym sie kierować przy wyborze szambo-oczyszczalnia. Mam 20to arową działke na uboczu na razie bez bliskich sąsiadów. Myślałem o oczyszczalni ale nie jestem w pełni zdecydowany. Zasięgałem języka w kilku firmach ale każdy prubuje wcisnąć swoje bo najlepsze. Może ktoś doradzi na co zwracać uwagę i co jest najistotniesze żeby nie paść ofiarą tzw. FACHMANÓW.

Każdy "fachman" chwali swoje. Zaproś na działkę jak najwięcej firm wykonawczych mających udokumentowane doświadczenie. Ja zaprosiłem na ten sam dzień na tą samą godzinę 6 firm. Były zdziwione i jeden się obraził i pojechał. Uważam to za znakomity pomysł, bo kilku faktycznie się znało, ale kilku to się nadawało do kopania rowów. Dobrze żeby firmy działały na rynku przez co najmniej kilka lat. Ważna jest gwarancja uzyskana na montaż oczyszczalni. Wybrać musisz sam. Oczyszczalnia powinna być dobrana do warunków gruntowych. Ja dostałem na montaż na swoją oczyszczalnię 3 lata gwarancji.

ROLMAN
01-02-2010, 12:22
Chubbchubbs,
sorry za zwłokę, ale nie dostawałem powiadomień, że ten wątek w ogóle żyje.
odnośnie Twojego pytania, to jest to temat na dłuższą rozmowę. jeśli masz chęć, możemy porozmawiać. prześlij na p.w. jakiś telefon.

ROLMAN
01-02-2010, 12:33
Witam,

czy titan-eko to dobra firma? Kiedys pytalem o nia ale nikt nie potrafil sie na ten temat wypowiedziec,

Dziekuje za odpowiedz,
Pozdrawiam serdecznie

witaj,
obawiam się, że jest to ścisła czołówka europejska. teraz jest częścią Kingspan'a. nie są bardzo tani, ale za jakość zazwyczaj trzeba płacić. teraz produkcję przenoszą do Polski, więc ceny powinny troszkę zjechać w dół.

ROLMAN
01-02-2010, 12:36
Każdy "fachman" chwali swoje. Zaproś na działkę jak najwięcej firm wykonawczych mających udokumentowane doświadczenie. Ja zaprosiłem na ten sam dzień na tą samą godzinę 6 firm. Były zdziwione i jeden się obraził i pojechał. Uważam to za znakomity pomysł, bo kilku faktycznie się znało, ale kilku to się nadawało do kopania rowów.

witaj,
dziwię się, że tylko jeden pojechał.

jacenty74
02-02-2010, 11:25
Każdy "fachman" chwali swoje. Zaproś na działkę jak najwięcej firm wykonawczych mających udokumentowane doświadczenie. Ja zaprosiłem na ten sam dzień na tą samą godzinę 6 firm. Były zdziwione i jeden się obraził i pojechał. Uważam to za znakomity pomysł, bo kilku faktycznie się znało, ale kilku to się nadawało do kopania rowów.

witaj,
dziwię się, że tylko jeden pojechał.

Czemu się dziwisz, że tylko jeden? Czyżby więcej obawia się konstruktywnej konkurencji? Bardzo fajnie jeden obala fantazję drugiego na takim spotkaniu i szybko się można zorientować, kto jest prawdziwym fachowcem. Część z tych firm powinna trafić do programu usterka.

ROLMAN
05-02-2010, 15:26
hmm,
chodzi mi o coś innego. otóż masz pięciu kłócących się facetów na temat czegoś, o czym ( jak mniemam) nie masz jakiegoś większego pojęcia. nie jestem pewien, czy jesteś w stanie ocenić właściwie, który/którzy ma/mają coś sensownego do zaoferowania. możesz po prostu wybrać najbardziej wygadanego, niekoniecznie oferującego coś ciekawszego niż inni.
a tak przy okazji, jak kładziesz dach, też umawiasz 6 firm dekarskich na jeden termin, a przed tynkowaniem - 6 firm tynkarskich?

ajetoo
06-02-2010, 17:29
Witam.
Także zastanawiam się nad budową oczyszczalni. Mam już od dawna szambo zbudowane z kilko kręgów w dwóch sekcjach. Jeden z przedstawicieli polecił mi zbudowanie oczyszczalnie już w istniejącym szambie stosując zestaw firmy MALL SBR- SanoClean od 4 do 50 RLM. Małe przeróbki i może spełni swoją funkcje ale chciałbym poznać Wasze zdanie a szczególnie tych którzy mają o tym jakieś pojęcie.

lamaxx1
05-03-2010, 12:27
Witam. Mam pytanie do forumowicza ROLMANa jak również do innych forumowiczów: nie zanosi sie aby w mojej okolicy w najbliższym stuleciu została założona kanalizacja i myśle o szambie lub przydomowej oczyszczalni. Jako osoba znająca temat może udzielisz kilku porad czym sie kierować przy wyborze szambo-oczyszczalnia. Mam 20to arową działke na uboczu na razie bez bliskich sąsiadów. Myślałem o oczyszczalni ale nie jestem w pełni zdecydowany. Zasięgałem języka w kilku firmach ale każdy prubuje wcisnąć swoje bo najlepsze. Może ktoś doradzi na co zwracać uwagę i co jest najistotniesze żeby nie paść ofiarą tzw. FACHMANÓW.

Każdy "fachman" chwali swoje. Zaproś na działkę jak najwięcej firm wykonawczych mających udokumentowane doświadczenie. Ja zaprosiłem na ten sam dzień na tą samą godzinę 6 firm. Były zdziwione i jeden się obraził i pojechał. Uważam to za znakomity pomysł, bo kilku faktycznie się znało, ale kilku to się nadawało do kopania rowów. Dobrze żeby firmy działały na rynku przez co najmniej kilka lat. Ważna jest gwarancja uzyskana na montaż oczyszczalni. Wybrać musisz sam. Oczyszczalnia powinna być dobrana do warunków gruntowych. Ja dostałem na montaż na swoją oczyszczalnię 3 lata gwarancji.


Dziwię się że jeszcze po gębie nie dostałes naucz się szanować innych a po twoich wypowiedziach widać ze szukasz najtańszego rozwiazania co nie zawsze znaczy dobre czy najlepsze.
Właśnie potem jak coś sie wali masz pretensje do wykonawcy a okazuje sie ze to twoja wina bo np.Nie wspomniałeś ze w drodze idze kabel który własnie przerwała kopiąca koparka.
Wiec pomyśl troche.
Szanujacy się wykonawca nie bedzie przekrzykiwac sie z innymi firmami. :o

Chubbchubbs
15-03-2010, 07:42
Witam Wszystkich po przerwie. Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi Forumowiczów i widzę że poruszyłem drażliwy temat. Wiadomo że każdy chce mieć jak najlepiej w miarę najtańszym kosztem. Ja również dlatego prosiłem o podpowiedzi na co zwracać uwagę przy wyborze szambo - oczyszczalnia. Z doświadczenia wiem że co tanie to drogie a fachowców mamy różnych (przykładem program usterka). Czasy są jakie są i każdy chce się utrzymać na rynku żetelnością lib naciągactwem i nie chce tu nikogo obrazić. Pomysł z zaproszeniem kilku firm niezły tylko nie w jednym dniu o jednej godzinie - od słowa do słowa i zadyma gotowa. Gdyby ktoś w okolicy Krakowa mógł i miał ochote pokazać mi swoją oczyszczalnie i coś podpowiedzieć to chętnie przyjade. Raz jeszcze dziękuję za rady i opinie

jacenty74
17-03-2010, 06:41
Dziwię się że jeszcze po gębie nie dostałes naucz się szanować innych a po twoich wypowiedziach widać ze szukasz najtańszego rozwiazania co nie zawsze znaczy dobre czy najlepsze.
Właśnie potem jak coś sie wali masz pretensje do wykonawcy a okazuje sie ze to twoja wina bo np.Nie wspomniałeś ze w drodze idze kabel który własnie przerwała kopiąca koparka.
Wiec pomyśl troche.
Szanujacy się wykonawca nie bedzie przekrzykiwac sie z innymi firmami. :o[/quote]


Chyba trochę nie orientujesz się w prawach wolnego rynku. Wiesz jak wyglądają przetargi? Startuje np. 20 firm do tej samej roboty na tych samych warunkach. To wykonawca ma odebrać od inwestora potrzebne materiały do należytego wykonania zleconych prac, zgłosić lub upewnić się, że zgłoszenia robót dokonano (w firmie musi być osoba posiadająca uprawnienia budowlane, więc znajomość procesu budowlanego jest naturalna i oczywista!). I jak urwie kabel to jest to tylko i wyłącznie jego wina. Radzę pomyśleć Tobie, jako wykonawcy przed rozpoczęciem robót, ponieważ bez myślenia nie wróżę długiej kariery. Szanujący się i pewny siebie wykonawca, i po pierwsze Fachowiec przez duże F, potrafi przekonać do swoich racji. I wybrać nie muszę wcale najtańszej opcji. A widzę, że stres kolegę dopada i po gębie chętnie by dał, bo chyba argumentów brakuje. I raczej jesteś nie odpowiadaj w takim stylu, bo styl krzykacza nie wnosi niczego do dyskusji.

Endriuszka
28-03-2010, 22:12
tak czytam to wszystko i mozna dojść do wniosku ze oczyszczalnie MCA6 sa do d***y :(

moze sie myle (jesli tak to prosze wyrpwadzcie mnie z błedu, bo tez zastanwaim sie nad rodzajem oczyszczalnie a ze względu ze mam mało miejsca zeby zrobic drenaż pozostaje te typ oczyszczalni) ale koszt takiej oczysczalni to od 8-9tys. zł moim zdaniem to jest sporo !!!!!

http://www.proekobud.pl/index.php?s=oferta&of=of-OfferSites&table=proekobud_ocz_biologiczne

galeria relaizacji m.in MCA

http://www.proekobud.pl/index.php?s=galeria&d=48

http://www.proekobud.pl/userfiles/image/MCA-6%20zmniejszone.jpg

http://www.proekobud.pl/userfiles/image/mca4.jpg

http://www.proekobud.pl/userfiles/image/mca2.jpg

lamaxx1
15-04-2010, 09:08
Dziwię się że jeszcze po gębie nie dostałes naucz się szanować innych a po twoich wypowiedziach widać ze szukasz najtańszego rozwiazania co nie zawsze znaczy dobre czy najlepsze.
Właśnie potem jak coś sie wali masz pretensje do wykonawcy a okazuje sie ze to twoja wina bo np.Nie wspomniałeś ze w drodze idze kabel który własnie przerwała kopiąca koparka.
Wiec pomyśl troche.
Szanujacy się wykonawca nie bedzie przekrzykiwac sie z innymi firmami. :o


Chyba trochę nie orientujesz się w prawach wolnego rynku. Wiesz jak wyglądają przetargi? Startuje np. 20 firm do tej samej roboty na tych samych warunkach. To wykonawca ma odebrać od inwestora potrzebne materiały do należytego wykonania zleconych prac, zgłosić lub upewnić się, że zgłoszenia robót dokonano (w firmie musi być osoba posiadająca uprawnienia budowlane, więc znajomość procesu budowlanego jest naturalna i oczywista!). I jak urwie kabel to jest to tylko i wyłącznie jego wina. Radzę pomyśleć Tobie, jako wykonawcy przed rozpoczęciem robót, ponieważ bez myślenia nie wróżę długiej kariery. Szanujący się i pewny siebie wykonawca, i po pierwsze Fachowiec przez duże F, potrafi przekonać do swoich racji. I wybrać nie muszę wcale najtańszej opcji. A widzę, że stres kolegę dopada i po gębie chętnie by dał, bo chyba argumentów brakuje. I raczej jesteś nie odpowiadaj w takim stylu, bo styl krzykacza nie wnosi niczego do dyskusji.[/QUOTE]



Halo halo ktoś się tu pomylił Przetarg??O czym ty mówisz.Jak płytki kleisz w łazience też zapraszasz wiele firm na raz żeby to wyceniły.Oczywiście jestem za tym zeby klient rozeznał się na ryku jakie są ceny ale zapraszanie wielu firm na jedną godzine wydaje się być głupie.Jasne ze gosciu weźmie najtańszą.Co do kabla to sie bardzo mylisz.Bo jeśli klient dołaczył mapy do celów projektowych gdzie jest zaznaczone miejsce posadowienia zbiornika i kabel jakikolwiek ma isc np.w odległosci 3m od wykopu a się okazuje ze znalazł sie w miejscu gdzie ma byc montaż szamba czy czegos to chyba siłą rzeczy wykonawca nie ponosi odpowiedzialnosci bo wykonał swoja prace na podstawie map.Mozesz mieć pretensje do tych co kabel zainstalowali.

A jeśli chcesz załozyć przetarg to dowiedz się jak to się robi bo wyglądasz na troche nie doinformowanego.

I wyobraź sobie że się szanuje pracę i czas innych ludzi ale moze ty tego nie rozumiesz bo jeteś z rozdziału TAnio nie zawsze znaczy dobrze.

I myślę że zaliczasz sie do grona snobów skoro bawiło cię patrzenie na zdziwionych przedstawicili firm.
Załozę się ze bybrałeś najtańszą wersje.
hhheeee

jacenty74
21-04-2010, 12:46
wybrałem wcale nie najtańszą oczyszczalnię, razem z montażem i uzgodnieniami. jestem zadowolony z działania. Sprawdziłem, każdego wykonawcę, który był u mnie. Część z nich to po prostu zwykli naciągacze. Informowali na przykład o tym ze zrobią, ale najlepiej bez faktury i połowę materiałów musiałbym dostarczyć sobie sam. O gwarancji od takich ludzi nie ma nawet co marzyć. I warto sprawdzić referencje. Polecam każdemu taki sposób wyboru wykonawcy. Odrzucajmy partaczy w przedbiegach, i nie marnujmy własnego czasu.

ania8
27-04-2010, 11:15
Czemu się dziwisz, że tylko jeden? Czyżby więcej obawia się konstruktywnej konkurencji? Bardzo fajnie jeden obala fantazję drugiego na takim spotkaniu i szybko się można zorientować, kto jest prawdziwym fachowcem. Część z tych firm powinna trafić do programu usterka.

Witam! Nie wiem czym Jacenty się zajmuje, natomiast ciekawi mnie jeden problem .Czy chciałby żeby JEGO przyjęcie do pracy odbywało się na tych samych zasadach jakie wyznaczył tym instalatorom???? Wątpie. Zawsze należy sprawdzić zanim się kupi ale nie w ten sposób.Zanim kupiliśmy oczyszczalnię, też spotkaliśmy się z kilkoma przedstawicielami firm zajmujących się montażem oczyszczalni.Spotkania odbyły się na naszej działce, żeby zobaczyli i doradzili pod względem warunków gruntowych .Zdecydowaliśmy się na BIO-HYDRET bo przedstawili nam najkorzystniejsze warunki pod względem eksploatacji tzn.oczysczalnia jest praktycznie -bezobsługowa , koszt - bakterii i prądu ok.250zł. - rocznie. Oczyszczalnia działa super, pozdrawiam BIO-HYDRET.

jacenty74
03-06-2010, 14:16
Witam! Nie wiem czym Jacenty się zajmuje, natomiast ciekawi mnie jeden problem .Czy chciałby żeby JEGO przyjęcie do pracy odbywało się na tych samych zasadach jakie wyznaczył tym instalatorom???? Wątpie. Zawsze należy sprawdzić zanim się kupi ale nie w ten sposób.Zanim kupiliśmy oczyszczalnię, też spotkaliśmy się z kilkoma przedstawicielami firm zajmujących się montażem oczyszczalni.Spotkania odbyły się na naszej działce, żeby zobaczyli i doradzili pod względem warunków gruntowych .Zdecydowaliśmy się na BIO-HYDRET bo przedstawili nam najkorzystniejsze warunki pod względem eksploatacji tzn.oczysczalnia jest praktycznie -bezobsługowa , koszt - bakterii i prądu ok.250zł. - rocznie. Oczyszczalnia działa super, pozdrawiam BIO-HYDRET.

witam na forum przedstawicielkę producenta bio h...... ;)