PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja elektryczna w blaszaku



boszax
05-11-2009, 21:51
Czy ktoś ma może zdjęcia instalacji elektrycznej w garażu - blaszaku. Będę wkrótce robił i chciałbym mieć jakiś przykład.

retrofood
05-11-2009, 22:17
to lepiej nie rób, albo podaj adres, przyjedziemy na nastepne Zaduszki świeczkę zapalić.

Cpt_Q
05-11-2009, 22:32
Może jednoprzewodową? ;)

Allle avatar - retro WOW!

boszax
05-11-2009, 22:32
Nie rób ze mnie jakiegoś idiotę. Podączyć świetlówkę i gniazdko, to każdy potrafi. Chciałbym zobaczyć jak prowadzone są przewody (górą, dołem, nie chce za bardzo podziurawić wkrętami blachy) i tyle.

Deamos
05-11-2009, 22:59
Proponuje prowdzic przewody w peszlach i to najlepiej w tych sztywnych natynkowych. U mnie na dzialce stoi blaszak na wylewce betonowej, prad prawie doprowadzony i tez bede prowadzil instalacje elektryczna - pare gniazdek, lampy pod sufitem. Garaz bedzie ocieplony od srodka i zabudowany plytami OSB.
Bezpiecznik roznicowo-pracowy, dobrze wykonana instalacja i czego tu sie bac...

boszax
05-11-2009, 23:03
O i to rozumiem. Mam zamiar zrobić podobnie. A czym będziesz ocieplał i jak grubo?

retrofood
06-11-2009, 08:04
Proponuje prowdzic przewody w peszlach i to najlepiej w tych sztywnych natynkowych. U mnie na dzialce stoi blaszak na wylewce betonowej, prad prawie doprowadzony i tez bede prowadzil instalacje elektryczna - pare gniazdek, lampy pod sufitem. Garaz bedzie ocieplony od srodka i zabudowany plytami OSB.
Bezpiecznik roznicowo-pracowy, dobrze wykonana instalacja i czego tu sie bac...

To nie peszle, a rurki twarde. Tylko w nich. I bezwzględnie zastosować osprzęt IP44.

PS. No dobra, przekonałes mnie. Co jeszcze chcesz wiedzieć?

Deamos
06-11-2009, 08:23
O i to rozumiem. Mam zamiar zrobić podobnie. A czym będziesz ocieplał i jak grubo?

Ocieplenie bedzie styropianem, mam pomysl by cala mase koncowek z ocieplania domu zgranulowac i ich uzyc. Grubosc to pare cm, tak by pozakrywac profile i jeszcze troche ;)

boszax
06-11-2009, 19:05
retrofood w którym miejscu i na jakiej wysokości najlepiej zlokalizować rozdzielnicę? http://www.allegro.pl/item796339417_garaz_blaszany_blaszak_6x5_szybki_te rmin_raty.html#gallery taki garaż jak ten u dołu

Żeby przymocować uchwyty do rurek muszę przewiercać blachę na wylot wkrętem? Czy jest na to może jakiś inny patent?A i jak polecasz mocować lampy bo w dachu raczej dziur nie będę robił?