PDA

Zobacz pełną wersję : MALUJEMY ŚCIANY CZYLI WPIERW GRUNTUJEMY



Plemo
05-11-2009, 21:53
No właśnie...? Moje nowo położone tynki gipsowe już wyschły więc czas całość pomalować. Poszedłem do sklepu zapytać o cenę gruntu pod emulsję (białą - wszystko chcę na biało) a tu gość mi odpowiada abym nie kładł gruntu tylko kupił farbę podkładową, najlepiej Tikurill"i (miał to w sprzedaży:)) bo grunt(Atlas) jest za tłusty i wszystko co na to później położę - odpadnie. To się zdziwiłem, ale pewnie miał rację - czy rzeczywiście drodzy forumowicze? Nadmienię na koniec, że już całkowicie się "spłukałem" na remont i nie mogę wydać na to malowanie dużych pieniędzy( na markowe produkty) Proszę o podpowiedzi jak no i może czym?
Pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
05-11-2009, 22:00
zwykły unigrunt 50% +50% białej emulsji(mieszasz) i masz sciany zagruntowane, nie dawaj się naciagać!!

mariankossy
05-11-2009, 22:06
Po pierwsze to zmien sklep,

u mnie tynki gipsowe ( nida gips),
szef firmy która wykonała tynki zalecił gruntowanie roztworem:
50:50 grunt i tania farba akrylowa.

tak mam zrobione.
Grunt za 18zł/5l i farba śnieżka 33zł/ 10 l.

ps.
na gips podobno nie daje się samym gruntem gruntować bo powierzchnia robi się jak lakier ( jest za śliska) i następnej warstwy farby nie chce sciana przyjmować.

Deamos
05-11-2009, 22:09
A co polecacie na tynk cementowo wapienny?

Plemo
05-11-2009, 22:13
super! Dzięki za wskazówki. A po tej warstwie przychodzi druga, już normalna emulsja akrylowa i wystarczy?

KotSylwester
06-11-2009, 09:16
Ja po gipsach gruntuję atlasem unigruntem - nie rozcieńczam. Pomalowałem 3 mieszkania po 180kmw powierzchni podłogi i jakoś nic nie odpada i trzyma się świetnie. Nie próbowąłem pół na pół z akrylową.

paul997
06-11-2009, 09:18
Podpowiecie, czym potraktować ścianę z tynkiem cementowo-wapiennym, potem wygładzonym Goldbandem. Podejrzewam, że tak jak tynki gipsowe?

mariankossy
06-11-2009, 09:45
Jak gładż gipsowa to i gruntowanie jak na tynku gipsowym.

basia_z_lasu
06-11-2009, 15:05
A jaki grunt na tynki c-w zacierane piaskiem kwarcowym?

slawkin
06-11-2009, 18:40
Z doświadczenia (traumatycznego) wiem, że pod Dulux'a nie nadaje się ŻADEN grunt (a w szczególności Uni Grunt)

Po pomalowaniu ściany zagruntowanej Uni Gruntem, farba odpadła ze ściany.
Ważyła się i robiły się purchle...

Co do innych farb nie mam doświadczenia.

Ale w swoim domu gruntuję wszystkie ściany designer gruntem z Beckersa i maluję lateksową farbą Beckersa.

KotSylwester
12-11-2009, 08:36
sławkin, albo grunt miałeś stary, albo farbę, albo coś nie wyschło...

Ja malowałem wiele razy tak jak piszesze że odpada i nic nie odpada, maluje się świetnie... Coś musiało być nie halo... :roll:

mario1976
12-11-2009, 08:41
Z doświadczenia (traumatycznego) wiem, że pod Dulux'a nie nadaje się ŻADEN grunt (a w szczególności Uni Grunt)

.

Ja malowałem wszystko Duluxem i pod to Unigrunt i inne grunty (brałem to co mieli w składzie nie patrząc na marke). Miałem wpadkę tylko na jednej małej (jakieś 9m2) ścianie na klatce schodowej. Tam farba się warzyła, odpadała, robiły się purchle. Tragedia. Pomalowałem cały dom a przez tą jedną piep**** ścianę myślałem, że się zapłaczę. Nie mam pojęcia co z nią było nie tak.

Reszta Duluxa + Grunty bezproblemowo. Na grunt przed Duluxem dawałem jeszcze warstwę Śnieżki grunt lub farby z gruntem z Castoramy.

TypeR
12-11-2009, 09:02
Cześć,
u mnie pojawił się problem przy malowaniu. Mam tynki gipsowe, na poddaszu zabudowę KB również ręcznie otynkowaną Goldbandem. Panowie przed położeniem tynku płyty KB zagruntowali UniGruntem Plus. Trochę gdzie niegdzie spłynęło po ścianie i teraz malując pierwszą warstwę na biało w tych miejscach farba się nie trzyma (ściana nie przyjmuje farby). Efekt jest taki że każde chlapnięcie czy zaciek widać po malowaniu. Zastanawiam się jak się za to zabrać, czy zagruntować to gruntem pod farby, czy może trzeba szpachlować finiszem albo może zmienić farbę (Dekoral akrylowa ściany - sufit)?
Możecie coś podpowiedzieć?
Pozdrawiam - Daniel

naLeśnik
12-11-2009, 09:28
Na razie tylko pomalowałem klatkę i dałem grunt śnieżki

http://img33.imageshack.us/img33/4244/01sniezkagrunt.jpg (http://img33.imageshack.us/i/01sniezkagrunt.jpg/)

Dalej maluje farbami lateksowymi. W klatce wszystko wyszło bez problemu.

KotSylwester
12-11-2009, 09:33
Ja przy pierwszej warstwie nie przejmuję się nierównościami powłoki malowanej. Po wyschnięciu przeważnie jest ładnie. Drugie malowanie w 90% wystarcza. Polecam jednak przelecieć raz na biało - pewniej będzie. Jezeli malujesz na ciemno - wg. mnie lepiej aby podłoże było równe - w sensie koloru. Mówię jednak jakos amator z doświadczeniem - nie zawodowiec.

W kwestii Unigruntu - potrafi narobić szkód. Jak spływa po ścianie i się go nie rozetrze - potrafi płynąc (długo) zrobić bruzdę. Pomijam usunięcie go z parapetów lub szkła - dramat. Jednak przy normalnej pracy i pilnowaniu się a także zasłonięciu okien, podłogi i parapetów - nie ma problemów.