PDA

Zobacz pełną wersję : Działki - woj. Śląskie / Góra Siewierska



yarpenowski
07-11-2009, 18:55
Nie wiem czy nie naruszam zakazu ogłoszeń w tym dziale, ale zaryzykuję - to nie jest moje ogłoszenie, nie mam z niego żadnych zysków, sam skorzystałem ;)

Ponieważ jakiś czas temu intensywnie szukałem działki w rozsądnych wymiarach, rozsądnie położoną, w cenie do zaakceptowania - i było ciężko - i w końcu znalazłem a są jeszcze wolne działki - a gmina reklamy prawie wcale nie ma (i trafiłem tam trochę z przypadku) - wiec może pomogę i sprzedającym i ew. kupującym.

Gmina sprzedaje działki na przetargu, partiami. Działki od ~1700 do ~2100. Ładne wymiarowo. Gmina zapewnia wodę i prąd, właśnie wybudowała drogi wewnętrzne, w tym roku stanie jeszcze pierwszy z 2 zaplanowanych transformatorów. Całkiem niezły dojazd do miast ościennych.

W sumie ma być coś koło 68 działek (sprzedanych jest chyba z 15, głowy nie dam ;). Działki stanowią przyszłe osiedle 'Czerwony Kamień' - zaczynają się zaraz za wsią (we wsi jest gaz więc przy odpowiedniej liczbie chętnych pewnie będzie i gaz). Na razie brak kanalizacji, choć podobno dla Góry Siewierskiej są już jakieś plany. Co do sprzedanych działek - na razie zaczyna się nieśmiało budować dopiero jedna.

Teraz coś o cenach - działki sprzedają od końca 2007, cena do lipca 2009 była niezmienna - 73 zł/m, obecnie zrobiono nowy operat i niestety cena to już 107 zł/m - chociaż w dalszym ciągu atrakcyjna w stosunku do cen działek na Śląsku - problemem może być to, że przy tych powierzchniach cena robi się niemała.

Ponieważ ja już swoje miejsce na ziemi kupiłem i przebrnąłem przez cały proces - w razie pytań - chętnie odpowiem w miarę możliwości.