PDA

Zobacz pełną wersję : Dopalanie spalin w kominku, kozie - brak dymu



bladyy78
08-11-2009, 09:34
Natrafiłem na YouTube na ciekawe rozwiązanie dopalenia gazów w kominku i ciekawi mnie jak to dokładnie jest zrobione? Z tego co widzę to takie rozwiązanie jest możliwe do zrealizowania w każdym wkładzie niewielkim kosztem tylko niestety nie ma schematu jak dokładnie jest to zrobione.
Angielski to też nie moja najlepsza strona wiec może ktoś po obejrzeniu tego krótkiego filmiku dowie się czegoś więcej.
Jedynie co widzę to to że zamontowany jest tak jakby deflektor spalin, do którego doprowadzone jest powietrze poprzez rurkę z popielnika na tylnej cześć wkładu, dzięki czemu dopalają się niespalone gazy. Powietrze to najprawdopodobniej wydostaje się później poprzez dziurki w tym deflektorze. Czy dobrze to rozumuje?
http://www.youtube.com/watch?v=qzSiQ3dkgiw&feature=related

hes
08-11-2009, 19:07
(...)

hes
09-11-2009, 07:01
(...)

hes
09-11-2009, 07:58
(...)

Barbossa
09-11-2009, 08:47
bla bla bla hes
opatentowałeś? wzbogaciłeś się,
czy jeszcze na dorobku :roll:

wojtasns
09-11-2009, 09:10
Ciekaw jestem czemu na filmiku nie ma identycznych kominków z systemem dopalania i bez tego systemu . Dla mnie to wygląda jakby postawił mercedesa i malucha , załadowal rożnym drewnem i przyglądał się na efekty . różne kominki ,różne drewno i juz spore różnice .....

hes
09-11-2009, 13:08
(...)

bladyy78
09-11-2009, 17:47
Znalazłem jeszcze jeden link w którym pokazana jest budowa tej kozy tylko nie wiem czy dobrze z tego rysunku odczytuje :-? ale na nim jest pokazane ze powietrze jest dostarczenie pod ten deflektor, a na filmiku z tego co zdołałem zobaczyć to powietrze to chyba wystawała się przez dziurki w deflektorze.
http://www.woodheat.org/technology/woodstoves.htm
Czy ktoś może mi to wyjaśnić gdzie to powietrze jest podawane?

Barbossa
10-11-2009, 01:57
O czym by tu nie rozmawiano, Barbossę interesuje tylko jedno:
czy hes przypadkiem robi dużą kasę ? Masz na tym punkcie jakieś kompleksy, frustracje, chorobę, traumę z dzieciństwa czy po prostu
jeszcze coś, o czym nikt nie wie, a co zupełnie mnie nie interesuje ?

Daruj sobie te wycieczki osobiste, nie mam najmniejszego zamiaru
poruszać publicznie spraw swoich prywatnych poczynań. Myślę, że jako
w miarę rozgarnięty dorosły człowiek potrafisz to zrozumieć. Gdybyś miał
z tym problem, przeczytaj uważnie regulamin forum i staraj się nie sypać
piaskiem po oczach w tej naszej piaskownicy.

Drogi hesie
po prostu pytam z ciekawości

Właśnie skończyłem. To tak jak z projektem mojego genialnego pieca: tylko za kasę. Dobre pomysły są cenne.

Patent ? Poszukam chyba jakiegoś maklera patentowego, bo nie mam czasu na zabawę w patenty, zresztą
nie znam się na tym. Piecyk jest rewelacyjny, w sam raz na nadchodzący
kryzys energetyczny, szkoda byłoby, żeby inni nie skorzystali.

chyba zapłacili... :-?

Głównie o to mi chodzi...Jakbym chciał za frajer, już dawno obwiesiłbym neta rysunkami i zdjęciami.

stąd moje pytania
a Ty biedaku podstęp i zboczenie wietrzysz, eh :-?

bladyy78
10-11-2009, 07:21
ja nie wiem gdzie to powietrze jest podawane ale za to mogę ci wysłać krótki filmik jak wygląda dym z komina u mnie gdy palę suchym drewnem a jak gdy palę mokrym, i będzie to dokładnie to samo co na cytowanym wyżej filmiku
Wiesz u mnie z komina też nie widać dymu, no na początku przy rozpalaniu coś tam po kopci, ale później widać tylko bezbarwne rozgrzane powietrze. Pale również suchym drewnem w kominku, a palenisko w tamtym roku wyłożyłem szamotem. Czasem jednak gdy nagle chce zdławić płomień zaczyna się dymienie co nie ukrywam powoduje ze szyba zaczyna w tym momencie brudzić. Dodanie powietrza wtórnego do spalania powinno ograniczyć takie zjawisko.
Wczoraj już kupiłem kilka profili i jak znajdę chwilkę wolnego czasu to pobawię się w wykonanie czegoś podobnego i zobaczę jakie będą efekty.

miwol
10-11-2009, 08:01
Temat ciekawy, chętnie pośledzę ten wątek bo też jestem zainteresowany możliwie optymalnym (pod wzgędem bezpieczeństwa, wydajności) spalaniem drewna w kominku.

Pytania podstawowe mam: skąd to powietrze wtórne ma pochodzić, z pomieszczenia? Jak wprowadzone przez ściany wkładu? Wtłaczane mechanicznie? Jakiej ingerencji w konstrukcję wkładu to wymaga? Tego nie wywnioskowałem z filmiku...

Barbossa, Hes, dzięki za podnoszenie wątku 8)

bladyy78
10-11-2009, 08:50
Powietrze dostarczane jest tylna ścianka wkładu to akurat na filmiku jest pokazane. Widać że w tym miejscu nie ma szamotu tylko jest wstawiony profil którym doprowadzane jest powietrze do dopalania spalin.
Ja u siebie zamierzam to powietrze doprowadzić tak jak na tym filmiku wstawiając profil na tylna ściankę i połączę go popielnikiem. Podciśnienie jakie wytworzy ciąg komina powinno zasysać powietrze przez ten profil do górnej części komory i tam powinno następować dopalanie spalin. A jak będzie w praktyce to zobaczymy. Jak się dokładniej przyrzec temu filmikowi to tak naprawdę chyba pokazane tam są dwa rożne wkłady bo w pierwszym ten profil doprowadzający powietrze wchodzi za te blachy, a w drugim kończy się przed nimi :-?.

ascert
10-11-2009, 10:58
...

hes
10-11-2009, 11:13
(...)

bladyy78
10-11-2009, 16:03
Bez jaj Panowie chcecie się kłócić to wymieńcie się nr gg i tam sobie podyskutujecie wasze wypowiedzi po za tym ze zaśmiecają forum nic nie wnoszą!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Barbossa
10-11-2009, 16:52
niet gg
które zaśmiecają :roll:
wskaż