PDA

Zobacz pełną wersję : rekuperator Bartosz



michal.bdg
08-11-2009, 16:50
Witam,
Ma ktoś moze rekupertor "Bartosz" Na stronie producenta wyglada to wszystko super a jak Wasze wrażenia jesli macie urzadzenie tego producenta, podobno jego główna zaleta poza wysoka skutecznościa jest to ze nie zamarza. Inne zamarzają??
-z góry b. dziękuję za pomoc
Michał :P

darwisz
09-11-2009, 08:51
Ja mam Bartosza od kilku miesięcy i mogę powiedzieć że jest wielki. Umieściłem go na strychu i zajmuje tam prawie całe miejsce. Rozprowadziłem wentylację w domu o pow 260m2 tak więc sporo jest rur i przepustów. Rury są dodatkowo izolowane termicznie ponieważ strych nie jest ogrzewany. Jak na razie mogę powiedzieć,że działa bardzo cicho do tego stopnia, że jeżeli pracuje na 40% wydajności (a taka stosowana jest do standardowego przewietrzania) to w ogóle go nie słychać. Jak będzie z zamarzaniem tego jeszcze nie wiem ale producent i instalator zapewniał, że nie ma mowy o zamarzaniu. Pożyjemy zobaczymy!

madzialenka
09-11-2009, 10:16
Mam Bartosza od dwoch lat. Dziala bez zarzutu, ale... No wlasnie. W zeszlym roku pekla (w czasie mrozu) rura odprowadzajaca skropliny i zalalo strych - dobrze, ze jest nieuzytkowy. Zalozylismy wiec czujnik, ktory, gdy temperatura spadnie ponizej zera zalacza przewod grzejny. Od tego czasu jest wszystko OK. Wygluszylismy tez centralke, bo przy 100% bylo ja slychac w domu mimo, ze jest umieszczona nad garazem. Ale generalnie polecam i mojego instalatora tez.

Pozdrawiam
Magda

edde
09-11-2009, 14:39
a ta rura ocieplona była czy goła?