PDA

Zobacz pełną wersję : ekspres do kawy - jaki macie ?



majki
08-11-2009, 18:56
Hej

Zaczynam poszukiwania :roll:
Zależy mi przede wszystkim na prostocie otrzymania kawy typu cappucino, latte, machiatto ... :wink:
Żeby nie przekładać filiżanek od jednej dyszy do drugiej, po prostu podstawiam filiżankę i mam :lol:
Moje typy, ale ja się moge nie znać :roll: :
Miele CVA5060
Siemens TK76K572
Ale, znam ceny :roll:

Może zaproponujecie coś co macie i się fajnie obsługuje i robi w dobrą kawę ( wiem pojęcie względne :wink: ). A i żeby był do zabudowy, jak się da ... :roll:
Generalnie będę wdzięczny i pewno inni poszukujący też za Wasze typy, co macie i co w/g Was warto kupić :D

z góry dzięki, pozdrawiam, majki

magga
08-11-2009, 19:44
miele 620 , model starszy i tanszy a kawa bardzo ok:)

ellaj
08-11-2009, 20:40
Majki, tez chcialam do zabudowy, ale jak sie naczytalam o ekspressach, to zdecydowalam sie na wolnostojacy Jura.
Nie wiem jeszcze jaki model.

majki
08-11-2009, 20:49
Majki, tez chcialam do zabudowy, ale jak sie naczytalam o ekspressach, to zdecydowalam sie na wolnostojacy Jura.
Nie wiem jeszcze jaki model.

Napisz proszę jak możesz, co zdecydowało o "przejściu" na wolnostojący ?
Jure znam, ale o jakim modelu przynajmniej myslisz ... ?

pozdrawiam, majki

ellaj
08-11-2009, 21:04
Anjamen, pisala kiedys, ze odradzono jej, gdy zamawiala meble do kuchni, bo podobno moga wylewac sie plyny za meble.
Cos w tym jest.
A jure, to jeszcze nie wiem ktora, ale jakas extra. Cena taka sama, jak tych do zabudowy.

kakusek
08-11-2009, 21:08
Majki podpytaj anjamen bo ona ma Jure (chyba model ENA5) i sporo osob "zarazila" tym zakupem-ponoc kawa rewelka :) Co do ekspresow do zabudowy to czytalam ze sa obawy iz moze tam z czasem cos z tylu przeciekac-zamakac a wtedy wiadomo i meble sie niszcza.Nie wiem ile dokladnie w tym prawdy a ile tylko domyslow :roll: Mi rowniez podobaja sie takie zabudowane w slupku ale ich cena tez jest juz wieksza.
Z Twoich typow wybralabym Miele :lol:

cieszynianka
08-11-2009, 23:02
Tu o ekspresach dyskutowali:

http://forum.muratordom.pl/cisnieniowy-ekspres-do-kawy,t59969.htm?highlight=ekspres%20kawy

http://forum.muratordom.pl/do-smakoszow-kawy,t69771.htm?highlight=ekspres%20kawy

:wink:

CoolaTT
08-11-2009, 23:33
A ja od jakichś 3-4 miesięcy używam Aristona MCA 16 czy jakoś tak. Może wg niektórych to troszkę niższa półka niż Miele czy Siemens (chociaż tu mam wątpliwości-bo Siemens to ChRL) - ale jak ktoś kawkę potrafi zrobi ć to z każdego ekspresu super wychodzi.

amarulla
09-11-2009, 00:28
zerknij może na forum http://www.caffeprego.pl choć tam już fachura pełna, ale na kawach znają się jak mało kto ;)

Grazia-Ol
09-11-2009, 08:13
Wstawiam jeszcze w tym wątku

"Przymiarkę" do ekspresu Jura zrobiłam wczoraj w MM.
I co ?
1. Ekspresy Jura 3 szt. - wybór słaby
2. Informacje sprzedawców mierne.
3. Dzień bez VAT w MM to bzdura.

Dlaczego?
1. Wcześniej robiłam rozeznanie u trzech sprzedawców z różnych stron kraju. Ekspresy Jura cena brutto z przesyłką + termos na mleko + 1 kg Lawazza tańsze od ekspresów Jura sprzedawanych bez VAT w MM (bez termosu i 1 kg kawy)

Których modeli nie polecali sprzedawcy?
1. Ena 5 - prostota zawodna
2. F70 - klawiatura dotykowa zawodna
3. Z 5 II - raczej do małej gastronomii
4. J5 - słaby do swojej ceny

I o dziwo 2 sprzedawców poleciło stary sprawdzony F50 (w MM cena bez VAT 3.770 PLN ), u spredawców brutto taniej ok. 150 PLN
Wróciłam z MM nez termosu i z przeświadczeniem, że więcej tam nie pójdę, bo żelazko Rowenta, kte można kupić już od 300 zł w necie, u nich kosztuje 456 zł.

Nadal, nie wiem, który ekspres mam kupić? Njaczęsciej pije się 2, w święta 4, a okazjonalnie więcej kaw. Mimo tego chcę prosto; podejść, postawić, przycisnąć, wypić kawę z mlekiem. Może być spienione.

Czy ktoś taki ma? Myślę o Jurze i o uratowaniu domu od bankructwa.

Pozdrawiam kawoszy.

Aha, czytałam wszystkie wątki.
waim jeszcze w tym wątku :wink:

Kodak
11-06-2012, 08:16
Z jakiego ekspresu kawa jest najlepsza? chcę sobie kupić do nowego mieszkania wypasiony ekspres, na co patrzeć dokonując wyboru? Nie chce takich marketowych, bo mam złe doświadczenia z takimi zakupami, a to nie będzie mały wydatek, czy taki z pojemnikiem 1 l będzie odpowiedni do domu?

badboys
11-06-2012, 08:41
Ja mam zelmera jakiś taki prosty i już troche lat ma.. bo jak wchodziły się kupiło od razu. Taki szał na to był, także wiesz. :) Ty teraz masz o wiele większy wybór i masz też granice cenowe. Ile w ogóle chcesz na niego wydać?

sylwek44
11-06-2012, 18:16
Mnie kobieta namówiła na ekspres, wcześniej uważałem, że bezsensowny wydatek i taki kaprys. Ale od kiedy mamy ekspres to i kawa lepsza, nie jakieś popłuczyny tylko porządna kawa. Nigdy już chyba nie zrezygnuję z tego urządzenia:)

firewall
11-06-2012, 18:22
Kup sobie coś prostego.
Np:
http://www.1st-line.com/images/lapavoni/epg8.jpg

andrzejjot
11-06-2012, 23:05
ale zarąbisty ten ekspres, ktorego zdjecie wstawiliscie ! no genialny po prostu ! w ogole te ekspresy dzwigniowe sa bardzo ladne i podobno kawa duzo lepsza niz z tych na kapsulki.

ten tez jest niczego sobie http://www.inspiracjekawowe.pl/sklep/stradivari---ekspres-dzwigniowy,p,1,2,30,pr

badboys
12-06-2012, 08:59
Kup sobie coś prostego.
Np:
http://www.1st-line.com/images/lapavoni/epg8.jpg

Gdzie go można kupić? To dobry też prezent na czyjeś wesele.
Świetny jest.
Bo mój to pudło w sumie w porównaniu z tym.

firewall
12-06-2012, 10:07
Najlepiej kupić poza RP. Są jeszcze ładniejsze. To jest prosty La Pavoni.

http://www.r2m.it/foto/large/23545.jpg

Alan45
13-06-2012, 19:02
Wow, te dzwigniowe są niczego sobie i pewnie warte swojej ceny i zakupu. Widziałem expres Stradivari, niestety nie miałem okazji pić z niego kawy. Uwielbiam kawę, więc może czas sprawić sobie taki prezent :)

badboys
20-06-2012, 13:57
Zaciekawił mnie ten ekspres La Pavoni. Napisałem do firmy o dodatkowe informacje o nim i po otrzymaniu odpowiedzi przekonałem się, że warto zainwestować :)
Okazało się, że to super ekspres do domu, bo do biura czy kawiarni już nie bardzo. Super pomysł na prezent. Sam w sobie jest dość wymagający (Stradivari rozgrzewa się każdorazowo 10-15 min., wymaga pewnego "otrzaskania" z kawą, nie jest ekspresem dla osób, które wcześniej piły kawę rozpuszczalną (trzeba umieć ubić porcję kawy w kolbie, z odpowiednim wyczuciem przeprowadzić parzenie). Co jeszcze - dźwignia jest najbardziej wymagającym ekspresem z oferty. Robiona kawa nie ma sobie równych, natomiast jednorazowo robiona jest dla 8 (0,8l) lub 16 osób (1,6l) maksymalnie, więc na domowy użytek w sam raz :) Także trzeba się go nauczyć obsługiwać a będzie parzył kawę najlepszą pod słońcem :)

pawilon
20-06-2012, 16:49
Ciekawe urządzenie. to naprawdę parzy tak świetną kawę? Ja z rozpuszczalnej przeniosłem się na parzoną i czuć różnicę. Ciekawe czy taki sam skok smakowy jest z takiego ekspresu. :) Bo teraz to ja rozpuszczalnej normalnie nie tykam hehe :)

popey111
20-06-2012, 17:57
Ciekawe urządzenie. to naprawdę parzy tak świetną kawę? Ja z rozpuszczalnej przeniosłem się na parzoną i czuć różnicę. Ciekawe czy taki sam skok smakowy jest z takiego ekspresu. :) Bo teraz to ja rozpuszczalnej normalnie nie tykam hehe :)

U mnie prosty ekspres łyżkowy sprawdza się świetnie :) kawusia pycha i zawsze taka jaką się chce :) bez potrzeby kombinowania itd.

Alan45
20-06-2012, 18:09
Czyli taki expres Stradivari dobrze się jednak sprawdza w domu skoro rozgrzewa się tak długo. Widocznie jest to expres dla koneserów ceniących sobą dobrą jakość i wyśmienity smak tak zaparzonej kawy:)

Kodak
27-06-2012, 18:54
hm właśnie czegoś takiego szukam... i chyba nawet ten mniejszy mi wystarczy, na 0,8 l, gości mam zazwyczaj niewielu naraz więc powinno wystarczyć. Ja rozpuszczalnej nie piłem nigdy, parzona ręcznie nie wchodzi mi już także, na kawę chodzę do kawiarni także już jakiś ekspres bym miał za te koszty. Dzięki za rady, bardzo mi pomogliście, z resztą jak zawsze :)

Bellezza_pl
05-07-2012, 12:04
Ja nie dawno dostałam od męża w prezencie na rocznicę ślubu ekspres NESCAFE Dolce Gusto. Jestem mega zadowolona, jak dla mnie jest idealny do robienia kawy w domowym zaciszu. Robi dużo rodzajów kawy, jest przy tym nie duży, cichy i ekonomiczny, szybko się nagrzewa. Można nim przyrządzać za równo gorącą kawę jak i zimne napoje. Teraz inna kawa już mi nie smakuję tylko z tego ekspresu. Polecam z czystym sercem.

pionan
07-07-2012, 07:00
Ja nie dawno dostałam od męża w prezencie na rocznicę ślubu ekspres NESCAFE Dolce Gusto. Jestem mega zadowolona, jak dla mnie jest idealny do robienia kawy w domowym zaciszu. Robi dużo rodzajów kawy, jest przy tym nie duży, cichy i ekonomiczny, szybko się nagrzewa. Można nim przyrządzać za równo gorącą kawę jak i zimne napoje. Teraz inna kawa już mi nie smakuję tylko z tego ekspresu. Polecam z czystym sercem.

o gustach się nie dyskutuje, ale jeśli zachwycasz się produktami kawopodobnymi konfekcjonowanymi w kapsułach, to tak jakby zjeść błyskawiczną zupkę pomidorową z Amino, po czym mówić, że się w życiu lepszej pomidorówki nie jadło :D.
Widocznie nie piłaś jeszcze dobrej kawy.

słonek
24-07-2012, 07:18
Oj mojej dziewczynie by się spodobał, ja kupiłem ostatnio ekspres Electrolux właściwie to skusiła mnie cena i nie żałuje swojego wybory

Kasiołek
19-12-2012, 07:59
U mnie w domu sprawdza się najbardziej połączenie tego ekpresu: http://www.agito.pl/ekspres-do-kawy-philips-saeco-hd-8751-intelia-focus-czarny-1121-523808.html i świeżo palonej kawy (http://www.youbean.pl/Finca_Cascada_Kolumbia_350g/) . Za co lubię ten ekspres? Przede wszystkim młynek, to dla mnie podstawa, wrzucam do młynka ziarenka kawy i o chwili mam aromatyczną, pyszną kawę. A zapach w domu, hmm jak w najlepszej włoskiej kawiarni, boski.

Milosniczka prostoty
19-12-2012, 08:09
Marzy mi sie ekspres kitchenAid,ale cena niestety zaporowa.....moze kiedys????

compi
19-12-2012, 21:09
Czy ekspresy z młynkiem są głośne podczas mielenia? Bo robiąc kawę przed szóstą niechciałbym postawić na nogi całego domu : )

Renatka
02-01-2013, 21:38
Te powyżej 2500 zł są cichsze. Ale możesz robić kawę ze zmielonych ziaren, z gotowca. Większość ekspresów mają opcje na ziarnistą i mieloną kawę. Wejdź na cokupic.pl, wrzuć do wyszukiwarki ekspresy ciśnieniowe i poczytaj recenzje. Miłej lektury :)

dwiemuchy
09-01-2013, 22:15
Te powyżej 2500 zł są cichsze. Ale możesz robić kawę ze zmielonych ziaren, z gotowca. Większość ekspresów mają opcje na ziarnistą i mieloną kawę. Wejdź na cokupic.pl, wrzuć do wyszukiwarki ekspresy ciśnieniowe i poczytaj recenzje. Miłej lektury :)

Tylko że robiąc z mielonej kawy równie dobrze możnaby przesiąść się na rozpuszczalną. Niestety, młynek rzecz konieczna (no i świeża kawa ma się rozumieć). Mnie po kupnie obecnego ekspresu + młynka zdziwiło, że espresso może mieć tyle cremy i taki smak :)

adam_baza
13-01-2013, 23:10
Ja w domu posiadam ekspres, http://www.profi-kuchnia.pl/electrolux-eea-255-p10848.html , może nie jest super wypasiony ale na razie daje radę. Z czasem marzy mi się jakiś dobry "kombajn" do kawy, no ale zobaczymy co przyniesie przyszłość.

marynata
13-01-2013, 23:55
A jak z temperaturą kawy z Waszych ekspresów?
Lubię kawę bardzo gorącą i kiedy dostaję kawę z domowych ekspresów muszę prosić o dodatkowe podgrzanie w mikrofali :-?

dwiemuchy
15-01-2013, 10:07
A jak z temperaturą kawy z Waszych ekspresów?
Lubię kawę bardzo gorącą i kiedy dostaję kawę z domowych ekspresów muszę prosić o dodatkowe podgrzanie w mikrofali :-?

Wystarczająca - tylko że trzeba:

Nagrzać porządnie kolbę
Przepłukać filiżankę gorącą wodą


(mówię tu o ekspresach ręcznych - ale warto to sprawdzić przy kupnie - firmy typu Gaggia itp. mają porządne mosiężne, a nie aluminiowe kolby - i to się ładnie nagrzewa i trzyma ciepło). Do tego filiżanka do espresso jest też przeważnie z grubej porcelany i nagrzanie jej schłodzi sporo kawę. Ogólnie polecam forum.caffeprego.pl - kopalnia wiedzy o dobrej kawie :)

Pepeg z Gumy
16-01-2013, 12:03
Wystarczająca - tylko że trzeba:

Nagrzać porządnie kolbę
Przepłukać filiżankę gorącą wodą


(mówię tu o ekspresach ręcznych - ale warto to sprawdzić przy kupnie - firmy typu Gaggia itp. mają porządne mosiężne, a nie aluminiowe kolby - i to się ładnie nagrzewa i trzyma ciepło). Do tego filiżanka do espresso jest też przeważnie z grubej porcelany i nagrzanie jej schłodzi sporo kawę.

No nie do końca jest tak. Przewodnictwo cieplne aluminium jest wyższe od mosiądzu. Wynosi około 200 ( W/m*K) gdy mosiądzu od 114-140.
Lepsze są więc własności aluminium. Gdyby nie to ,że miedź może być w ekspresie szkodliwa, stosowano by miedź ( lepiej jeszcze srebro) .
Jeśli ktoś lubi bardzo gorącą kawę powinien zakupić ekspres z szufladą podgrzewającą. Podgrzewa filiżanki i utrzymuje ich temperaturę podczas parzenia. Taką funkcję mają np. lepsze ekspresy Miele, Gegenau, GE . Nie tylko podtrzymują temperaturę, ale podgrzewają ziarno podczas mielenia.

dwiemuchy
17-01-2013, 09:04
No nie do końca jest tak. Przewodnictwo cieplne aluminium jest wyższe od mosiądzu. Wynosi około 200 ( W/m*K) gdy mosiądzu od 114-140.


No właśnie - amelinium szybciej się nagrzewa i szybciej stygnie; z kolei mosiężny PF będzie mieć większą pojemność cieplną (ciepło właściwe ma w sumie mniejsze, ale za to dużo większą gęstość) - z jakiegoś powodu stosują w końcu w dobrych ekspresach mosiądz (mój PF waży z sitkiem ciut ponad pół kila).

artek76
18-01-2013, 10:33
mam podobny problem w domu dostaliśmy express przelewowy i rzadko z niego korzystamy, właśnie ze względu na to, że kawa właśnie nie jest gorąca;/ ale można np filiżanki przed postawieniem zalać wrzątkiem i pić szybko ! :)

artek76
18-01-2013, 10:33
Marynata, mam podobny problem w domu dostaliśmy express przelewowy i rzadko z niego korzystamy, właśnie ze względu na to, że kawa właśnie nie jest gorąca;/ ale można np filiżanki przed postawieniem zalać wrzątkiem i pić szybko ! :)

marynata
20-01-2013, 17:41
No tak,podgrzewać wrzątkiem filiżanki,pić szybko-po pewnym czasie człowiekowi już się odechce tych ceregieli i wróci do czajnika ;)
Już bardziej ta szuflada podgrzewająca :-? muszę o tym poczytać.

majki
11-02-2013, 08:45
Chciałbym wrócić do tematu : czy coś się pozmieniało u was w kwestii ekspresów do kawy ? Chcdzi mi szczególnie o opinie osób używających ekspresy ciśnieniowe, automatyczne ( cappucino, latte, itp ).
Z góry dzięki za podpowiedzi dobrych modeli, sprawdzonych :)

pozdrawiam, majki

firewall
11-02-2013, 09:20
Dalej używam swój - Jura Ena 7. I dalej robi znakomitą kawę (zasługa kawy) i znakomicie spienia mleczko ( zasługa ekspresu).
Jedynie co mnie irytuje to jego kobieca natura.

witu102
11-02-2013, 11:03
Ja mam ekspres od Tchibo ten z dyszą spieniającą i sprawuje się już od 2 lat całkiem nieźle a i kawa b.dobra

majki
11-02-2013, 11:39
Dalej używam swój - Jura Ena 7. I dalej robi znakomitą kawę (zasługa kawy) i znakomicie spienia mleczko ( zasługa ekspresu).
Jedynie co mnie irytuje to jego kobieca natura.

Dzięki za info. A mógłbyś opisać w jakiś łapatologiczny sposób, jak przyrządzasz za pomocą tego ekspresu np. latte ? :stirthepot: :)

pozdrawiam, majki

firewall
11-02-2013, 12:00
Szczerze powiedziawszy robię sobie Cappuccino bo najprościej. Czyli najpierw wężyk do butelki mleka (prosto z lodówki) i robię pianę, a potem do tego kawa.
Zawsze kawę pijemy w filiżankach a nie szklankach więc latte nie robię.
Do latte musiałbym najpierw gęstsze mleko wlać, potem po ściance kawę,a dopiero na końcu wężykiem piankę mleczną wyprodukować.
Jak robię piankę bezpośrednio na kawę to pianka staje się taka bardziej brązowa, a nie śnieżnobiała.
W szklance to tylko w bardzo gorące dni robię frappe, ale to traktuję jako napój ochładzająco-orzeźwiający.

majki
11-02-2013, 12:04
Szczerze powiedziawszy robię sobie Cappuccino bo najprościej. Czyli najpierw wężyk do butelki mleka (prosto z lodówki) i robię pianę, a potem do tego kawa.
Zawsze kawę pijemy w filiżankach a nie szklankach więc latte nie robię.
Do latte musiałbym najpierw gęstsze mleko wlać, potem po ściance kawę,a dopiero na końcu wężykiem piankę mleczną wyprodukować.
Jak robię piankę bezpośrednio na kawę to pianka staje się taka bardziej brązowa, a nie śnieżnobiała.
W szklance to tylko w bardzo gorące dni robię frappe, ale to traktuję jako napój ochładzająco-orzeźwiający.

Czyli żebym dobrze skumał : "podłączasz" ;) butelkę z mlekiem, wciskasz guzik np. cappuccino i masz ? ;)
Chodzi mi o to czy to taka w pełni "zautomatyzowana" funkcja .... ?
Czyli : wciskasz guzik, ekspres robi szzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz ;) i mam kawkę i nic mnie nie interesuje ;)

pozdrawiam, majki

/edit/ widziałem kiedyś w "akcji" ekspres Miele jak robi latte i jestem skażony jego działaniem ;)

/edit2/
Bardzo wstępnie mam wybrane takie urządzenia, co sądzicie ?
http://www.saturn.pl/ekspres-krups-ea8260,id-39581?gclid=CPrmt-_Qp7UCFYNV3godkQUAyQ

http://www.neonet.pl/?p=siemens_te_506209_rw&aff_id=201124

firewall
11-02-2013, 12:20
wciskam przycisk"para" wtedy wyświetla mi "ukochana" - "grzanie". zmierzam do lodówki po mleko. Otwieram butelkę i wkładam wężyk odchodzący od dyszy do środka. Wyświetla się "para"(na zielono, wcześniej na czerwono). Przekręcam przełącznik i czekam na wystarczającą ilość pianki (ja wolę dużo, żona o wiele mniej). Przełącznik wraca na swoją pozycję i wyświetla "gotowe". Naciskam przycisk kawa. I wlewa się tyle ile ma być już bez mojego pilnowania.
Oczywiście "ukochana" jak to kobieta zrzędną jest.
A to "opróżnij fusy",a to wypłucz ekspres, a to wymień filtr itd. Ma wymagania.
Podobna z charakteru jest zmywarka - też ciągle coś chce, a to drze się, staje się czerwona ze złości(normalnie chłodny błękit Skandynawii) i wypisuje zapotrzebowanie albo o sól, albo nabłyszczacz,a to ramię zablokowane, czy też czyszczenie filtra itd.
Najspokojniejsza jest Helga - pralka Boscha. Ona tylko ze stoickim spokojem informuje o postępach pracy. Gdy coś się jej nie spodoba bądź zakończy pracę stawia człowieka do pionu jakby to był nalot Luftwaffe.

majki
11-02-2013, 12:31
wciskam przycisk"para" wtedy wyświetla mi "ukochana" - "grzanie". zmierzam do lodówki po mleko. Otwieram butelkę i wkładam wężyk odchodzący od dyszy do środka. Wyświetla się "para"(na zielono, wcześniej na czerwono). Przekręcam przełącznik i czekam na wystarczającą ilość pianki (ja wolę dużo, żona o wiele mniej). Przełącznik wraca na swoją pozycję i wyświetla "gotowe". Naciskam przycisk kawa. I wlewa się tyle ile ma być już bez mojego pilnowania.
Oczywiście "ukochana" jak to kobieta zrzędną jest.
A to "opróżnij fusy",a to wypłucz ekspres, a to wymień filtr itd. Ma wymagania.
Podobna z charakteru jest zmywarka - też ciągle coś chce, a to drze się, staje się czerwona ze złości(normalnie chłodny błękit Skandynawii) i wypisuje zapotrzebowanie albo o sól, albo nabłyszczacz,a to ramię zablokowane, czy też czyszczenie filtra itd.
Najspokojniejsza jest Helga - pralka Boscha. Ona tylko ze stoickim spokojem informuje o postępach pracy. Gdy coś się jej nie spodoba bądź zakończy pracę stawia człowieka do pionu jakby to był nalot Luftwaffe.

Dzięki :)

Mnie też zmywarka wkurza. Jak skończy mogłaby się jeszcze otworzyć i wypakować zawartość do szafek ... ;)

pozdrawiam, majki

Gryfpc
16-02-2013, 16:40
Mieliśmy już do czynienia z ekspresem wolnostojącym AEG Cafamosa (sprzęt prosty w obsłudze, ale szybko się zepsuł), później był Tassimo - na tzw. prowizorkę, a od 10 m-cy używamy zabudowanego SIEMENSA TK76K573. Urządzenie przez nas "uwielbiane", bo kawa wychodzi pyszna (zależy w dużej mierze od samych ziaren), ogromna ilość ustawień do różnych napojów, np. 3 zakresy temp. parzenia kawy, kilka zakresów intensywności, można zaprogramować ulubioną kawę (moc, ilość wody, czy proporcje mleka i kawy), oczywiście wyświetla wszystko w języku polskim. Jego jedynym mankamentem, czy nawet wadą, jest jakość użytego tworzywa (imitującego czarne szkło) - po kilku !!! przetarciach ściereczką z mikrofibry zrobiły się paskudne rysy. Jednak i tak kupilibyśmy go raz jeszcze. Zdecydowanie polecamy.

AiRnEssT
16-02-2013, 22:09
miele 5060 jak dotad wszystko ok, Żona bardzo zadowolona, z minusow ja tylko widze ze co chwile pokazuje ze czegos mu brakuje :)to fusy to woda to kawa itd.... jakby nie mozna bylo wszystkiego robic na jeden raz

firewall
17-02-2013, 06:53
Czyli też ma kobiecą naturę:cool:

motylemjestem
03-03-2013, 11:57
Zelmer ciśnieniowy, mamy, polecamy. Kupiliśmy też trochę tańszy model rodzicom. Nasz ma 4 lata, rodziców 1,5 roku i oba dają radę. Tylko raz się zdarzyło, że wystrzelił :P

PawelDebiec
22-03-2013, 22:14
A polecilibyście jakiś sprzęt z Saeco? Do tej pory mieliśmy Dolce Gusto, ale to zabawka raczej, teraz taki z prawdziwego zdarzenia szukamy. :) Cena tak do 3 tys.

firewall
23-03-2013, 04:55
Tak do 3 000zł kupisz saeco. A nie myślałeś o ekspresie Gaggia?

anev
23-03-2013, 08:06
178531 la Pavoni

pawel__45
23-03-2013, 19:34
Na co zwracać uwagę przy wyborze ekspresu? Bo sam jestem zielony w tcyh sprawach a chciałbym nabyć w końcu coś porządniejszego, do tej pory miałem Tassimo, ale to nie ekspres. ;)

firewall
23-03-2013, 20:04
zwróć uwagę na wygodę obsługi, jakie funkcje cię interesują, a jakie nie są dla ciebie ważne. Estetyka też ważna jest.

marynata
08-04-2013, 22:42
Przekopałam neta i ewentualne polecane na necie modele które zaserwują gorącą kawę są koszmarnie drogie.
Drugi problem to kawa z mlekiem-mleko schładza ją jeszcze bardziej.
Cóż,pozostaję przy tradycyjnym parzeniu,natomiast przy okazji tych wycieczek za ekspresem nabyłam coś genialnego-elektryczny spieniacz mleka,który jednocześnie mleko podgrzewa do ok 70 st.Cudowne urządzenie.

Yaa
09-04-2013, 03:43
U mnie w pracy jakiś czas temu wstawili duży ekspres z mlynkiem
Chyba ciut starszy model bo bez elektroniki ale myśle sobie: jest mlynek, będzie super kawka :)
I cóż za rozczarowanie...
Dostaliśmy kawę tchibo w dużych opakowaniach 3kg...chyba była przetermjnowana
Nikt nie chciał jej pic, była bez zapachu i jakaś koszmarna.
Dostaliśmy druga najpierw lavazza potem dalmayr
Cudny zapach w całym pokoju :). A kawa...hmm taka jakaś ze wcale nie chciało się pic
Nie była zła ale bez rewelacji
O co tu chodzi ??
W domu mam zwykły ekspres tchibo na kapsulki
Kawa jak dla mnie super ekspres rownież
Poza tym łatwy w obsłudze i prawie nic do czyszczenia,
kspsulki z kawa to sper wygoda
Do tego indukcyjny spieniacz- rewelacja
Zupełnie tego nie rozumiem
Kiedyś chciałam kupić sobie ekspres z mlynkiem i chyba tego nie zrobię :(
Tym bardziej ze koleżanka z pracy kupiła sobie jakis wypas za chyba 3 tys i tez nie pieje z zachwytu..
Sprawdza się chyba powiedzenie ze lepsze wrogiem dobrego :(
Może mi ktoś wyjaśnić o ci chodzi z tym smakiem kawy z ekspresu z mlynkiem ?

Gryfpc
09-04-2013, 08:12
Pijam czasem kawę fusiastą "dla towarzystwa" i w gościach, bo jest inna, kawę w kapsułkach też już przerabialiśmy, ale naszego expresu (siemens w zabudowie) nie zamienię na nic... Zarówno intensywność, jak i temperaturę napoju można regulować w szerokim zakresie, duża ilość napojów "w pamięci" urządzenia, wygoda obsługi, itp. przemawiają za takim luksusem. Sam smak kawy i jej aromat w dużej mierze zależą od jej producenta - nam pasuje lavazza.
P.S.:
Kawę ziarnistą przechowujemy szczelnie zamkniętą w lodówce, a kupujemy taką, której termin przydatności do spożycia jest nie krótszy niż rok!

marynata
09-04-2013, 16:42
Może mi ktoś wyjaśnić o ci chodzi z tym smakiem kawy z ekspresu z mlynkiem ? Moim zdaniem smak kawy zawsze zależy od kawy,poza sytuacją kiedy ekspres ma jakieś błędy technologiczne i w ten sposób może go zmieniać.
Najlepiej żeby ktoś zmielił tą kawę w normalnym młynku i spróbujcie ją zaparzyć tradycyjnie i porównać smaki.

Yaa
09-04-2013, 18:22
Moim zdaniem smak kawy zawsze zależy od kawy,poza sytuacją kiedy ekspres ma jakieś błędy technologiczne i w ten sposób może go zmieniać.
Najlepiej żeby ktoś zmielił tą kawę w normalnym młynku i spróbujcie ją zaparzyć tradycyjnie i porównać smaki.


No możliwe...ale dziwne ze 3 rożne kawy nie są dobre
Na pewno zanim kupię ekspres będę chciała spróbować kawę

Gryfpc, jaki masz model tego ekspresu ?

Gryfpc
09-04-2013, 19:08
Ostatni, czyli ten z aktualnej strony siemensa.

kolo_murka
13-06-2013, 13:55
Może mi ktoś wyjaśnić o ci chodzi z tym smakiem kawy z ekspresu z mlynkiem?
Zmielona kawa błyskawicznie wietrzeje. Nawet próżniowo zapakowana, nie ma już pierwotnego aromatu, zwłaszcza, że zwykle po otworzeniu przesypujemy ją do słoika, gdzie stoi narażona na kontakt z powietrzem, ilekroć go otwieramy. Po prostu nic nie równa się z aromatem i intensywnością smaku świeżo zmielonej kawy, a skoro już inwestujemy w ekspresy ciśnieniowe (http://www.philips.pl/c/saeco-filizanka-do-espresso-fasoli/182590/cat/) by się nim w pełni cieszyć, używanie kawy mielonej mija się z celem.

sokratis
15-06-2013, 15:03
Najlepsze ekspresy są niestety poza zasięgiem przecięntego mieszkańca Polski. Jest jakaś włoska firma, która produkuje maszyny, z których korzystają w sieciowych kawiarniach i co by o tej kawie nie sądzić, smakuje bardzo dobrze.

k.szpenio
25-06-2013, 16:12
Ja mam mały skromny ekspres do kawy dolce gusto, w zupełnosci mi wystarcza. Kawa - pycha

firewall
25-06-2013, 17:59
Ja mam mały skromny ekspres do kawy dolce gusto, w zupełnosci mi wystarcza. Kawa - pycha
To i pewnie mp3 uważasz za szczyt wyrafinowania w odtwarzaniu muzyki, a divx-a za optimum dla odtwarzania filmów.

muumuu
26-07-2013, 15:03
zgadzam sie z przedmowcami a propos ekspresów dźwigniowych. mam w domu, ale czy on taki prosty to bym nie powiedziala. moze w budowie tak, ale w obsluddze na poczatku jest troche ciezko... ale czego sie nie robi dla idealnego espresso :D w kazdym razie, jak porownywalam ceny zagranica i w PL, to wyszlo na to, ze lepiej kupic u nas, bo jest taniej, a poza tym dali mi 36 miesiecy gwarancji.. inna sprawa ze oficjalny dystrybutor jak kupowalam w styczniu obnizyl ceny, wiec moze dlatego, ale z tego co widze teraz tez sa niskie.... ja mam tą http://inspiracjekawowe.pl/sklep/europiccola---ekspres-dzwigniowy,p,1,2,27,pr europiccole i wyglada dobrze, a ze juz umiem robic kawe, to nawet nie chodze do kawiarni, bo moja jest po prostu milion razy lepsza ;)

hanka__
15-07-2014, 16:03
Ja mam zwykły przelewowy firmy Bosch i wydaje mi się, że zupełnie mi taki wystarczy, jestem z niego bardzo zadowolona:) Ale zawsze inwestuję w bardzo dobrą kawę;)

firewall
15-07-2014, 16:24
To spróbuj napić się tej samej kawy z ciśnieniowego ekspresu, a poczujesz różnicę.

Kejt_R
15-07-2014, 16:37
To spróbuj napić się tej samej kawy z ciśnieniowego ekspresu, a poczujesz różnicę.

To prawda, z przelewowego lecą jakieś popłuczyny. Z ekspresu ciśnieniowego z młynkiem sam zapach jest bajeczny. Mam wolnostojący Saeco i naprawdę rewelacyjna kawa, świetnie spienia mleko.

przemo_trok
24-07-2014, 15:54
Najlepsza jest kawa po turecku. Nie rozumiem osób które wydają po kilka tysięcy złotych/euro na express do kawy...

firewall
24-07-2014, 15:57
To pewnie nie zrozumiesz też tych co kupują nowe auto w salonie,zamiast używanego.

misiunia_259
26-07-2014, 11:11
To prawda, z przelewowego lecą jakieś popłuczyny. Z ekspresu ciśnieniowego z młynkiem sam zapach jest bajeczny. Mam wolnostojący Saeco i naprawdę rewelacyjna kawa, świetnie spienia mleko.
Dokładnie! Też mam Saeco, Moltio i spisuje się b. dobrze, a samego smaku i aromatu kawy ze świeżo mielonych ziaren nie da się absolutnie z niczym porównać... trzeba po prostu spróbować :)

fotohobby
26-07-2014, 12:58
A ja mam Gaggia Classic, kolbową.
Do tego mlynek Demoka i i wypalarke do kawy Gene Coffe.
I powiem Wam - nie ma to, jak własna, świeżo wypalona kawa...


W łańcuchu kawa-młynek-ekspres to kawa jest najważniejsza.
I powiem Wam, klasyczne kolbowe ekspresy, takie, jak w barach, rozkladaja automaty na lopatki.

compi
26-07-2014, 14:21
Jednak automat po naciśnięciu guziczka zrobi szybko nie tylko zwykłą kawę. Ja dalej szukam czegoś cichego z młynkiem. Nie chcę rano robić pobudki rodzince.

fotohobby
27-07-2014, 12:01
Szybkość jest na pewno zaletą automatu. Przydaje sięgłównie w trakcie imprez.
Głośność - tu już dyskusyjna sprawa, są młynki wolnostojące, które nie są głośniejsze od tych zabudowanych w ekspresach

aga2021
28-07-2014, 09:17
Ja mam expres do kawy bosch. Bardzo dobra kawkę robi a obsługi można się spokojnie nauczyć bez żadnych problemów. Agencja hostess INFERNAL (http://agencjainfernal.pl)

misiunia_259
28-07-2014, 11:03
Jednak automat po naciśnięciu guziczka zrobi szybko nie tylko zwykłą kawę. Ja dalej szukam czegoś cichego z młynkiem. Nie chcę rano robić pobudki rodzince.

Fakt, wygoda przede wszystkim ;) A co do młynka to w moim ekspresie jest raczej cichy, ale moim zdaniem ważniejsza jest inna sprawa - że jest ceramiczny, a to jest o tyle dobre że nie przypali kawy podczas mielenia ;)

fonio
28-07-2014, 15:44
ja mam taki i sobie chwalę ;)

prelegent
02-09-2014, 08:53
Ja polecam zwykły. Ładowanie od góry, papierowy filtr lub sitko. Z płytą podgrzewającą dzbanek, żeby dłużej ciepła była. Mleczko do samodzielnego odmierzania. I cappucino gotowe ;D Inne są drogie z jakimiś durnymi nabojami do kawy, a po co to komu. Użyj przedewszystkim rozwiązania które ma mało plastiku - kawa nie będzie śmierdzieć. Polecam z instalacją z stali nierdzewnej.

Paula1122
03-09-2014, 08:27
My od dwóch lat użytkujemy ekspres do zabudowy z Ikei. Jak na nasze potrzeby sprawuje się znakomicie i kawa wychodzi z niego naprawdę smaczna.
Niestety na taki wymarzony z młynkiem nie mieliśmy miejsca, no i nie ukrywam, cena też miała znaczenie.

zuzannaanna
05-01-2015, 18:32
Ja mam Krupsa AE 8108 i jestem bardzo zadowolona. Długo szukałam odpowiedniego ekspresu i nie wiedziałam co wybrać. W końcu wzięłam pierwszy lepszy z półki i nie żałuję :) Kawa jest bardzo smaczna i aromatyczna. Ekspres łatwo się czyści i ma sporo funkcji. Ja najczęściej robię espresso z mlekiem ;)

GUMISIOWA
09-01-2015, 17:02
298018
DeLonghi Icona Vintage-kawa przepyszna ,polecam;)

kiraa
09-01-2015, 21:19
Ja mam zwykły kespres przelewowy marki Bosch. Kosztował coś około stu złotych bo konkretnej ceny już nie pamiętam. W każdym razie służy już trzeci rok bez najmniejszej nawet awarii. Parzy pyszną kawkę, doskonale podgrzewa. Filtry można kupić bez problemu. Po co wydawać majątek na takie gadżety

Besta77
12-01-2015, 16:57
Od paru lat mam SIemensa z serii EQ 5, z młynkiem, spienianiem mleka (które podstawiam pod rureczkę bezpośrednio z butelki). Bezproblemowe czyszczenie, łatwe płukanie układu mlecznego, raz na jakiś czas trzeba go rozbebeszyć i wyczyścić w środku. Robi niezłą kawę i jest świetną opcją jeśli ktoś przepada za latte i machiatto :)

perse92
27-01-2015, 18:26
Witam.

Czytałam wszystkie wątki i nadal mam dylemat, dalej nie wiem co mam wybrać.
W depresji chyba kupie jeden z tańszych, ale raczej nie tędy droga, aby kierować się*ceną..
Zalezy mi na dobrej kawie, różne rodzaje i najlepiej żeby robiły się dwie na raz. :) Chciałabym nie mieć z nim problemu po pół roku albo po roku, wiadomo jeśli już się kupuje tego typu sprzęt to żeby był na lata.. myslę jeszcze o tym, żeby dobrze m.leko spieniał - no ale który rzekomo tego nie robi?..
Kawa mielona i ziarnista (nawet przeżyję to, że głośniej chodzi)

jare32
28-01-2015, 15:14
Od paru lat mam SIemensa z serii EQ 5, z młynkiem, spienianiem mleka (które podstawiam pod rureczkę bezpośrednio z butelki). Bezproblemowe czyszczenie, łatwe płukanie układu mlecznego, raz na jakiś czas trzeba go rozbebeszyć i wyczyścić w środku. Robi niezłą kawę i jest świetną opcją jeśli ktoś przepada za latte i machiatto :)

mamy też taki, również polecam!!!

jare32
28-01-2015, 15:15
Witam.

Czytałam wszystkie wątki i nadal mam dylemat, dalej nie wiem co mam wybrać.
W depresji chyba kupie jeden z tańszych, ale raczej nie tędy droga, aby kierować się*ceną..
Zalezy mi na dobrej kawie, różne rodzaje i najlepiej żeby robiły się dwie na raz. :) Chciałabym nie mieć z nim problemu po pół roku albo po roku, wiadomo jeśli już się kupuje tego typu sprzęt to żeby był na lata.. myslę jeszcze o tym, żeby dobrze m.leko spieniał - no ale który rzekomo tego nie robi?..
Kawa mielona i ziarnista (nawet przeżyję to, że głośniej chodzi)

nie ma porównania nawet między kawa mielona a dopiero co zmieloną...jeśli masz taki budżet to kup z młynkiem

perse92
30-01-2015, 20:33
nie ma porównania nawet między kawa mielona a dopiero co zmieloną...jeśli masz taki budżet to kup z młynkiem


Dzięki wielkie za pomoc ;) młynek już posiadam.

olgiusza
31-01-2015, 12:30
Ja się zakochałam w takim ekspresie http://sprzetagdrtv.pl/produkt-ekspresy-do-kawy/delonghi-eco310.html
W pracy mamy tej firmy i się sprawdza, więc mam nadzieję, że i ten będzie dobry.

amelia.lenk
01-02-2015, 12:20
te ekspresy dzwigowe wyglądają świetnie! ale i ceny są bardzo wysokie, np marka LA Pavoni, KOSZT 2,900 ZŁ dość dużo, ciekawe jak kawa z niego smakuje

Zdun Darek B
01-02-2015, 19:31
Ja mam expres do kawy bosch. Bardzo dobra kawkę robi a obsługi można się spokojnie nauczyć bez żadnych problemów. Agencja hostess INFERNAL (http://agencjainfernal.pl)

Te hostessy to jako gratis do ekspresu ?

Pablo-koleo
18-02-2015, 09:39
Co w ogóle myślicie o tych ekspresach kapsułkowych? Jest w ogóle sens je kupować?

izakurek82
19-02-2015, 12:33
Co w ogóle myślicie o tych ekspresach kapsułkowych? Jest w ogóle sens je kupować?

Kaspułkowe mają jeden główny minus musisz robić potem kawę z specjalnych kapsułek które są drogie.Poza tym kawa powinna być naturalna a Bóg jeden wie co w tych kapsułkach jest... Osobiście nie polecam takiego rozwiązania

Pablo-koleo
06-03-2015, 13:31
Dzięki izakurek82 :) Tak się właśnie zastanawiałem, ale wybiorę pewnie normalny ekspres do kawy :)

GoLopos002
25-03-2015, 07:47
Ja mam standardowy z cafissimo i swietnie sie sprawdza, pyszna i aromatyczna kawa choć z kapsułek.

Aska85
28-03-2015, 21:01
Ja nie używam ekspresu dlatego go w domu nie posiada. Zdecydowanie lubię kawę parzoną :)

byry007
27-12-2015, 21:05
Witam ja mam od 2 tygodni SAECO Pico Baristo HD8927/09 , ma kilka minusów , głośny jest jak dla mnie , wysoka szklanka nie wchodzi ale kawa smakuje mi tylko w domu , ma duzo rodzaj kaw , ma czujniki na pojemniku od fusów, wody no i kawy , akurat ten model wydaje mi się że może spokojnie byc w małej kawiarni

semiramida
28-12-2015, 14:48
My od dwóch lat użytkujemy ekspres do zabudowy z Ikei. Jak na nasze potrzeby sprawuje się znakomicie i kawa wychodzi z niego naprawdę smaczna.
Niestety na taki wymarzony z młynkiem nie mieliśmy miejsca, no i nie ukrywam, cena też miała znaczenie.
może to jest myśl.... Nie martw się że ekspres bez młynka, bo najlepsza na świecie kawa wymaga mistrzowskiego młynka, a takiego zapewne nie ma u gigantów agd ciągnących podzespoly z Chin :-) Kiedyś przez wiele dni zgłębiałm temat najlepszych na świecie kaw. dowiedziałam się wtedy, że kawa jak z dobrej kawiarni, musi być z ekspresu kolbowego i super-młynka. Młynek najdroższy a kolbowiec niekoniecznie. Stąd chyba najlepszym rozwiązaniem jest ekspres do zabudowy, gdy akurat taki nam się podoba (mi też) ale tańszy o brak młynka a mielić w takim jak ja mam, Ascasoi-mini za 600 zł.. sprzedali na raty. wygląd, zapach - obłędne. cudnie wygląda gdy widać całe ziarenka przed zmieleniem, wszędzie pachnie świeżo zmieloną kawą... Chciałam mieć też ekspres ascaso do nowego domu ale podobają mi się ekspresy do zabudowy... chociaż te kolorowe ascaso są takie retro...

semiramida
28-12-2015, 14:54
Kaspułkowe mają jeden główny minus musisz robić potem kawę z specjalnych kapsułek które są drogie.Poza tym kawa powinna być naturalna a Bóg jeden wie co w tych kapsułkach jest... Osobiście nie polecam takiego rozwiązania
mam dwa kapsułkowce :-) polecam je osobom utyranym obsługą ekspresu kolbowego: wreszcie koniec z wytrząsaniem "ciasteczka" z fusów z łyżki pe-ef! te "ciasteczko" to właśnie kapsułka, najczystszy sposób pozbycia sie fusów po kawie. I wszyscy się cieszą jak im sie robi kawę z kapsułek. A i dla gospodyni ajętej przyjmowaniem gości to duże ułatwienie. Kapsulki zazwyczaj robią wrażenie, ważne jest to że aromat kawy uwalnia się dopiero z chwilą robienia tej kawy... na nowy dom chyba skuszę się na ekspres do zabudowy bo chciałabym mieć symetrycznie rozmieszczone: piekarnik w slupku po lewej i coś podobnego w słupku po prawej. Mikrofali nie chcę wiec pozostaje ekspres do zabudowy...

fotohobby
28-12-2015, 20:32
Kapsułkowiec, to sie bez wątpienia nadaje na imprezy. Do codziennej kawy dobry kolbowy ekspres i młynek obok niego to jest to :)
I świeżo palona kawa.

agatka_brnt
29-12-2015, 21:27
Ja miałam przez kilka lat Krupsa EA8050 ale niestety po wielu tysiącach kaw wysiadł i naprawa była już nieopłacalna więc kupiłam również Krupsa EA8160.

Qba30
04-01-2016, 21:57
Ekspresów przeżyłem wiele- bezkonkurencyjne są produkty Jury. Za czasów niezawodnej Jury padły DeLonghi, Saeco itp.

marta_34
05-01-2016, 13:44
witam
Przymierzam się do zakupu ekspresu ciśnieniowego cena około 2000
Mam już upatrzonych kilka modeli firmy krups
Oczekuje od ekspresu aby była możliwość regulacji mocniejszej lub słabszej kawy oraz jej wielkości.
I co najważniejsze aby posiadał funkcję robienia latte.
modele które mnie interesują najbardziej to:
https://saturn.pl/agd-male/ekspres-saeco-moltio-hd8869-09
https://mediamarkt.pl/agd-male/ekspres-krups-ea8268
https://mediamarkt.pl/agd-male/ekspr...-pisa-xs6000-1

z góry dziękuje za odpowiedzi i porady

Qba30
05-01-2016, 19:21
Jeśli mogę coś podpowiedzieć to odradzam ekspresy z wbudowanym pojemnikiem na mleko- jest z tym dużo zabawy przy myciu. Funkcja czyszczenia układu mlecznego polega na przepłukaniu wężyków, ale resztę trzeba rozebrać i ręcznie umyć. Częste rozkładanie spieniaczy zazwyczaj prowadzi do uszkodzenia któregoś z elementów bo w tym przedziale cenowym ekspresy są...liche.
Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest rurka którą wkłada się do kartonika z mlekiem. tu jest tylko do przepłukania wężyk a to jest 3 sek roboty.
Spokojnie znajdziesz ekspresy z samą rurką do pobierania mleka i automatyczną funkcją kaw mlecznych.
Zwróć też uwagę na to w jaki sposób należy systematycznie czyścić ekspresy. Są takie gdzie automat zaparzający należy tylko wymoczyć w wodzie, inne wymagają moczenia i smarowania inne zaś tego nie wymagają.
Ważną sprawą też jest odkamienianie- sprawdź co ile producent zaleca tą czynność bo środki są stosunkowo drogie a jak tego nie będziesz robiła to zapomnij o naprawach w ramach gwarancji (serwis wyczyta czy odkamienianie było wykonywane).
Jak pisałem wyżej polecam polecam ekspresy Jury, wiem że są droższe ale moim zdaniem warto troszkę zaoszczędzić i dołożyć.

P.S.
Nie jestem w żaden sposób związany z Jurą, piszę tylko o swoich doświadczeniach i obserwacjach sprzętu w firmie gdzie ekspresy dziennie produkują trochę kawy.

marta_34
07-01-2016, 08:07
dziękuje za istotne wskazówki
a co sądzicie o tych ekspresach
http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/delonghi-perfecta-esam5600.bhtml
http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/nivona-767-cafe-romatica.bhtml
http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/siemens-eq6-te603201rw.bhtml#opis

vvinar
19-02-2016, 15:05
czy lepiej jest wybrać cisnieniewy czy klasyczny eksperess. Podoba mi sie w cisnieniowych to ze podgrzewaja dzbanek z gotowa kawa przez okreslony czas co jest bardzo przyjemne w uzytkowaniu ale sam proces parzenia trwa strasznie długo.

compi
19-02-2016, 15:40
Chyba w przelewowym to podgrzewanie dzbanka?

firewall
19-02-2016, 16:05
Podoba mi sie w cisnieniowych to ze podgrzewaja dzbanek z gotowa kawa przez okreslony czas co jest bardzo przyjemne w uzytkowaniu ale sam proces parzenia trwa strasznie długo.

Jesteś pewny tego co piszesz?:o

MarysiaMarysia
19-02-2016, 20:14
Chyba w przelewowym to podgrzewanie dzbanka?

a poza tym po około 20 minutach taka kawa w dzbanku robi się niedobra. Co do podgrzewania to kiedyś używałam ciśnieniowego Zelmera podobnego do Mestro - świetnie podgrzewał małe filiżaneczki na górnej płytce i taka kawa w ciepłej filiżance smakuje bardzo dobrze.
Od prawie 3 lat mam ekspres Saeco Intelia hd8752 i jestem zadowolona pod każdym względem.

mikolaj3232
22-02-2016, 10:53
Jeśli chcesz prosty w obsłudze ekspres, to poszukaj sobie na przykład Saeco Aulika. My mamy właśnie ten model i nawet żona nie boi się z niego korzystać (a jeśli chodzi o "technologiczne" nowinki to trzyma się ich z daleka), bo po prostu wciskasz jeden przycisk i masz Capucino.

No ale rozumiem, że pewnie chcesz zrobić większe rozeznanie, więc ja polecam zamiast na forum szukać, pójść do serwisu i poprosić serwisanta, żeby opowiedział Ci o konkretnych modelach. We Flincie na Powązkowskiej dobrze doradzają :D

oxa
23-02-2016, 17:59
Jura, jura :) polecam. Mam Jurę 9 podobno najmniejszy, elegancki nie rzuca się w oczy po wejściu do kuchni. Jest bezobslugowy. Jeden guzik i kawa leci. Jak usłyszałam w sklepie o otwieraniu klapek z boku, wyciąganiu bebechów i czyszczeniu ich " co jakiś czas" najlepiej raz w tygodniu w innych ekspresach to mi ochota odeszła :).

Mój nie ma pojemnika na mleko i jak pisał ktoś wcześniej chwała mu za to.jak się mleko zepsuje wypłukanie rurki zajmuje moment. Kawę mieli, kawy robi różne, pięknie spienia, jest genialny. :)

firewall
23-02-2016, 18:59
Jura, jura :) polecam. Mam Jurę 9 podobno najmniejszy, elegancki nie rzuca się w oczy po wejściu do kuchni. Jest bezobslugowy. Jeden guzik i kawa leci. Jak usłyszałam w sklepie o otwieraniu klapek z boku, wyciąganiu bebechów i czyszczeniu ich " co jakiś czas" najlepiej raz w tygodniu w innych ekspresach to mi ochota odeszła :).

Mój nie ma pojemnika na mleko i jak pisał ktoś wcześniej chwała mu za to.jak się mleko zepsuje wypłukanie rurki zajmuje moment. Kawę mieli, kawy robi różne, pięknie spienia, jest genialny. :)

Jura ma jedną wadę - ma kobiece usposobienie:D

viztor
24-02-2016, 11:33
Marta jakiś czas temu kupowałem sobie tą Nivonę. Akurat w sklepie rtv Euro agd bo mieli tam mozłiwość rat. Nie jest to taki tani ekspres ale jak bierze się na raty 0% to jest to przeżycia. Ekspres jest wykonany porządnie, robi świetną kawę z pianką oraz espresso z rasową crema. Cały mechanizm kawy można również wyjąć oraz umyć bez problemu w zmywarce co na długo zachowuje jego żywotność.

weare
25-02-2016, 15:47
oczywiscie ze poczujesz różnice, cena jakości, wiadomo ze sypiesz to takiego ekspresu lepszą kawe a nie jakiegos nescafe czy jacobsa:P

anitkanitka
18-04-2016, 13:10
moim zdaniem Jura bezkonkurencyjny! W biurze mamy nespresso, ale bez porównania :)

forscher
18-04-2016, 13:12
ja mam taki


http://www.erakawy.pl/images/kafetiera1.JPG

Smak prawdziwe parzonej kawy.

yaro86
21-04-2016, 22:47
Polecam Philips 3000 series HD8821/09. Kupiłem nowy za pół ceny i jak na razie jestem zadowolony :cool:

pawcio_er
26-04-2016, 12:20
Miałem przez chwilę ekspres na kapsułki i musiałem go oddać. Niby dobra, ale długo się robi i kapsułki drogie :/

Wg mnie najlepszy jest przelewowy :D

compi
28-04-2016, 06:34
To dobrze, bo Fagor upadł jakiś czas temu, w tym niby nasz Mastercook.

greghus
16-05-2016, 08:31
nescafe oblo - prosty ekspres kapsułkowy, minimalna obsługa, kawa dla mnie ok

pierotez
10-06-2016, 18:17
Jeżeli kolba plus młyn przeraża to pozostaje automat. Jak automat to tylko JURA. Teraz Ena7 z półautomatycznym spienianiem. Wieloletnia eksploatacja nie robi na nich wrażenia.
Jak ktoś chce jak najtaniej to Saeco za tysiąc też zrobi dobrą kawę ale trzeba uważać przy obsłudze aby się nie rozsypał ☺
Kapsułki i przelewowe to w/g mnie do biura.
A i świeżutkie ziarenka oczywiście :)

andrzejkoziol11
21-06-2016, 10:53
Fagor.

mad.agaskar
23-06-2016, 08:48
delonghi - bardzo fajny, nieduży ekspres, robiący pyszna kawę ;)

siefinpird
23-06-2016, 09:25
ja mam taki

http://static.promoceny.pl/foto/vyrobky/297250/297119.jpg



kawa w nim skamuje wybornie.

ilion
27-06-2016, 09:15
Wychodzę z założenia, że jak kupować ekspres, to taki który zrobi kawę ze świeżo zmielonych ziaren. Wtedy kawa jest najsmaczniejsza.

mmirek69
15-07-2016, 16:07
dokąłdnie najwazniejsze by ziarna były swieżo mielone , ie lubie tych tabletkowych osobiście

Bartek37
28-07-2016, 19:58
Dwa tygodnie temu kupiłem Delonghi z rabatem 30%, ponieważ znalazłem kody rabatowe http://zrealizujkupon.pl/shops/mediamarkt. Kawa zawsze jest pyszna a rodzina bardzo zadowolona.

faazer
29-07-2016, 10:41
teraz siemens wcześniej deonghi

Sjenna
01-08-2016, 10:45
Ja niestety nie mam obecnie żadnego porządnego ekspresu. Jedyne co mi zostało to taki kapsułkowy, ale to już nie jest wcale takie dobre rozwiązanie jakby się mogło wydawać.

kinoman00
01-08-2016, 11:50
ja mam taki

http://static.promoceny.pl/foto/vyrobky/297250/297119.jpg



kawa w nim skamuje wybornie.

Potwierdzam, nie ma to jednak jak "własnoręcznie" przyrządzona kawa.

asit
03-08-2016, 09:13
a ja osobiście nie przepadam za kawą z kawiarki, jak dla mnie ma inny smak niż z ekspresu. Obecnie mam w domu taki mały firmy amica.

gettis
04-08-2016, 09:02
ja mam taki

http://static.promoceny.pl/foto/vyrobky/297250/297119.jpg



kawa w nim skamuje wybornie.

Mi tez najbardziej smakuje kawa z kawiarki, nie potrzebuje żadnego ekspresu :cool:

Ackzay
09-08-2016, 06:44
HAHA, dobra ta "kafewarka" pamiętam jak z Bośni wracałem z wakacji i kupiłem sobie takie urządzenie. NIEZAWODNE!

danthun
09-08-2016, 09:17
ja w chwili obecnej posiadam dolce gusto, ale nie smakuje mi kawa z niego. Noszę się z zamiarem kupna ekspresu ciśnieniowego, może delonghi albo saeco :)

troer
11-08-2016, 12:35
z tego co widzę to sporo osób poleca ekspres delonghi, obecnie mam boscha, ale coś zaczyna niedomagać, więc pewnie szykuje się zakup nowego

Wykona
11-08-2016, 13:59
W domu KRUPS EA
W pracy DE LONGHI ESAM

od święta Kawiarka Ikea UPPHETTA :)

Wszystko zależy od gatunku i jakości kawy.

grzesiek835
16-08-2016, 11:00
Kapsułkowy Picollo jest spoko. Może trochę drogo, ale raz na jakiś czas jest ok.

mankiewicz83
19-09-2016, 08:47
Ja mam ekspres ciśnieniowy de Longhi. Nie kupowaliśmy go, a dostaliśmy na parapetówkę. Kosztuje około 730 zł. Jest bardzo wąziutki, co dla nas istotne bo mamy małą kuchnię i w związku z tym mało miejsca na blacie. Kawa wychodzi bardzo dobra. Jedyny minus jest taki, że kawa musi być zmielona.

tomm.kk33
19-09-2016, 13:12
nespresso, tylko uważaj na jakie kapsułki, bo lungo forte np. kupisz tylko online, wycofali je ze sklepów stacjonarnych :(

michao
20-09-2016, 10:54
ja mam saeco, ale po 2 latach jestes srednio zadowolona, był czyszczony odkamieniamy regularnie, ale wydaje mi sie ze po czasie gorzej spienia mleko. mam taki gdzie samemu trzeba mleko spienic, i wiem juz ze moj kolejny ekspers to musze miec taki co sam mleko spienia. wygoda wieksza na pewno.

Kozacza
04-12-2016, 20:41
Ja polecam ekspres Thibo. Ma bardzo ładny design, jest niedrogi, robi dobrą kawę, a jeśli nie masz kapsułek, możesz spokojnie nabić kubeczki od kapsułek zwykłą kawą. To jest przewaga nad innymi tego typu ekspresami, gdzie w kapsułkach są koncentraty kawy, a nie prawdziwa kawa. :p

Gwiazdka.p
08-12-2016, 12:50
Ja bym chciała taki nowoczesny kapsułkowy, żeby robić sobie wszystkie wypasione napoje typu oreo, daim, milka itd. Tylko właśnie się boję, że wkłady będą droższe niż sam ekspres - to raz, a dwa, że po roku np. kapsułki wyjda ze sprzedaży i co? Starsze, niekapsułkowe modele są pod tym względem bezpieczniejsze i wieczne, tylko że nie zrobić bajerowych napojów.

majkos
19-04-2018, 13:04
My akurat mamy Jurę, ale każdy wymaga od ekspresu czegoś innego, więc ja bym sugerował kierowanie się nie opiniami innych tylko własnym poglądem i potrzebami. Ekspres nam się sprawdza w 100%, natomiast czy Tobie będzie pasował? Nie wiem :P polecam przejść się do sklepu z ekspresami np. Flinta jak mieszkasz w Warszawie i podpytać specjalistów.

home_lover
17-04-2020, 15:47
a myślicie, że taka kawiarka ciśnieniowa może zastąpić ekspres ciśnieniowy? chodzi o parzenie zwykłego espresso.. :???:

Emtebe
17-04-2020, 20:14
Z kawiarki zrobisz mokę, to nie będzie espresso. Co nie znaczy, że będzie niedobra.

Ja miałem Zelmera 13z016 (nie polecam), teraz mam De Longhi EC685 i jestem zadowolony. Bojler chyba jednak robi różnicę. Oprócz ekspresu ważna jest kawa i młynek. Zakup porządnego młynka to był największy skok jakościowy w smaku i zapachu kawy. Mam Graef CM 702 i szczerze polecam.

waka
23-04-2020, 19:15
Z ekspresu dostaniecie kawę jak ze stacji benzynowej- pyszna, nie?
Do kawy żeby smakowała jak kawa z dobrej kawiarni, konieczny jest młynek i do tego ekspres kolbowy

wiktokonstrukcje
15-07-2020, 08:58
Mam ekspres automatyczny philips LatteGo 2200, żonie która pije raczej mleko z kawą, niż kawę z mlekiem bardzo odpowiada. Osoby poszukujące intensywnego smaku kawy mogą poczuć niedosyt. Nie spotkałem się jeszcze z ekspresem automatycznym, który smakiem zwykłej czarnej kawy przebiłby kolbę. Co do użytkowania to dbając o czystość ekpresu nic złego się nie dzieje.

mlubowitz
17-07-2020, 11:58
Zastanawiam się właśnie czy wybrać ekspres przelewowy, czy lepiej taki, który sam mieli kawę.

mmmarcinnn
09-09-2020, 19:41
Saeco Pico Baristo Deluxe. Polecam.
Dwie wady - trzeba smarować blok zaparzający po myciu (zajmuje max 1 minutę więc mała wada, ale trzeba pamiętać) i jest głośniejszy niż konkurencja, bo ma młynek ceramiczny.

W pracy też mam mniej więcej taki sam (starsza wersja bez ekranu dotykowego) i od trzech lat robi po 20-30 kaw dziennie. I ciągle działa.