PDA

Zobacz pełną wersję : Deskowanie czas zacząć



cineck
09-11-2009, 18:00
Witam, lada dzień ekipa na budowie rozpoczyna deskowanie dachu.
Jakie warunki powinny być spełnione aby nie dali ciała.... czy mają wydeskować tak jak leci, czy powinni zrobić również rzeczy, o których ja nie wiem, a powinny być zrobione :wink:

monia i marek
09-11-2009, 19:02
polecam wątek "Dach w dobrych rękach" lub "Ludzie!!!Deskować...?" - tam znajdziesz wszelkie szczegóły i odpowiedzi na Twoje wątpliwości :wink:

dach w dobrych rękach (http://forum.muratordom.pl/dach-w-dobrych-rekach,t73297.htm)

Ludzie!!!Deskować czy nie... (http://forum.muratordom.pl/ludzie-deskowac-czy-nie-bo-oszaleje-jest-01-42-w-nocy,t34913.htm)

cineck
09-11-2009, 19:06
Oooo dziękować :lol:

monia i marek
09-11-2009, 19:18
proszę bardzo :wink:
w skrócie: dopilnuj, aby:
1. deski były bez kory
2. papa położona z odpowiednim zakładem
3. zrobili Ci otwór w kalenicy (konieczne dla właściwej wentylacji i zapobieganiu zielenienia dachu),
4. między ociepleniem z wełny, a deskami zostawili przerwę celem właściwej wentylacji połaci dachu itp.
dokładnie przeczytasz o wszystkim we wskazanych wątkach :wink:

zerknij również tutaj (http://forum.muratordom.pl/dach-czterospadowy-a-prawidlowa-wentylacja-polaci-dachowej,t120622.htm)

A_dam
09-11-2009, 19:42
A czy dużym utrudnieniem w dalszych pracach byłoby obecnie zadeskować cały dach, a później (na wiosnę) zamontować jakieś okna dachowe? To raczej nie problem. Chociaż mogę się mylić. Ale mam inny pomysł. Nie murowac teraz kominów, a wymurować na wiosnę, jak bedzie odeskowany cały dach. To chyba nie najlepszy pomysł z tymi kominami. Czas chyba zacząć szukać cegieł i fachowca iii do roboty z tymi kominami.
Pozdrawiam.

monia i marek
09-11-2009, 19:43
zadaj to pytanie w wątku "Dach w dobrych rękach" - Andrzej W. odpowie fachowo :wink:

pit79
09-11-2009, 19:44
ja tak własnie zrobiłem, najpierw odeskowany dach, potem murowałem kominy.
Przynajmniej jak potem murujesz to Ci na głowę leciec nie będzie puki nie dojdziejsz do dachu oczywiście :)

TomekC73
09-11-2009, 21:08
Gwoździe do deskowania o odpowiedniej długości wkręcane ocynk, papiaki najlepiej z uszczelką, deski o równej grubości. To tak jeszczę dodam :wink:

r-32
09-11-2009, 21:30
Broń się kory jak ognia , zetnij do żywego drewna i zaimpregnuj.
Deski nie szersze jak ~15cm.
Gwożdzie -jw.(tzw.paleciaki) ocynk ,kręcone i odpowiednio długie 85-90/3,5mm.
To chyba najważniejsze...



Pozdrawiam

zbigmor
10-11-2009, 08:18
proszę bardzo :wink:
w skrócie: dopilnuj, aby:
1. deski były bez kory
2. papa położona z odpowiednim zakładem
3. zrobili Ci otwór w kalenicy (konieczne dla właściwej wentylacji i zapobieganiu zielenienia dachu),
4. między ociepleniem z wełny, a deskami zostawili przerwę celem właściwej wentylacji połaci dachu itp.
dokładnie przeczytasz o wszystkim we wskazanych wątkach :wink:

zerknij również tutaj (http://forum.muratordom.pl/dach-czterospadowy-a-prawidlowa-wentylacja-polaci-dachowej,t120622.htm)



Domyślam się, że to zaznaczone to taki skrót myślowy. Jeśli się mylę to proszę mnie sprostować, a jeśli nie to proszę o sprostowanie tej sentencji, aby ktoś inny zainteresowany tematem przypadkiem w to nie uwierzył.

monia i marek
10-11-2009, 12:05
Możliwe, ze się mylę, więc proszę sprostować. Mogę również skasować ten post.Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, dlatego poleciłam wątki, gdzie wypowiadają się fachowcy :wink:

zbigmor
10-11-2009, 12:10
Możliwe, ze się mylę, więc proszę sprostować. Mogę również skasować ten post.Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, dlatego poleciłam wątki, gdzie wypowiadają się fachowcy :wink:




Być może nie ma co prostować. Trzeba by wiedzieć co autor miał na myśli.
Dach zazwyczaj zielenieje od strony północnej im bliżej lasu tym bardziej. Nie wiem nic na temat zależności zielenienia od zrobienia otworu w kalenicy.

Andrzej Wilhelmi
11-11-2009, 13:47
Bardzo ważne dla dachu są dwie wentylacje: jedna warstwy izolacji cieplnej druga połaci dachowej pod pokryciem. To ta druga odpowiada w jakimś sensie za ewentualne porastanie dachu. Na etapie deskowania dachu nie ma potrzeby otwierania kalenicy należy jednak pamiętać aby dekowanie zakończyć 5 cm od kalenicy (nie trza będzie później wycinać desek). Deski przed montażem dokładnie obejrzeć czy nie zawierają jakiś dziwnych otworków. Pozdrawiam.